PDA

Pokaži Full Verziju : Problem Tyros2-ulijepljene tipke


Igor07
11.01.2010, 19:05
Prije par mjeseci na tezgi mi je klavijatura (tyros) polivena sokom i od tada su tipke pocele da se lijepe, zaostaju, prilikom sviranja. Saznao sam da postoji sprej koji se nanese ispod tipki i "razgradi" prljavstinu. Molim vas da mi odgovorite da li je sigurno nanijeti ovaj sprej ispod tipki ili ipak moram da je nosim na servis? Hvala

RadeKOKI
11.01.2010, 21:00
:S sok je smrt (secer) e jedino kako god ti oces ali ja se nebih igrao sprejevima....i slicnim zezalicama takve stvari je naj bolje da rasturis tyros, skini komplet sasiju sa dirkama, sa sasije skini jednu po jednu dirku i stavi ih u kofu sa mlakom vodom i deterdzent za sudove neki napravi penu i potopi da stoji pa ih jednu po jednu isperu sve posle i nek se osuse na sobnoj temperaturi, a sa sasije vlaznom krpom polako obrisi taj sok koji je samo secer ostao od njega i gumice pazljivo da ne skines grafite ili pocepas, posle sastavi i teraj dalje.

Igor07
12.01.2010, 18:11
Hvala KOKI, ipak cu da je nosim na servis! Pozdrav

Dell
12.01.2010, 20:03
ja sam svog korga prije koji mjesec krstio s pivom :) kad sam s ekipom bio ovdje kod mene. Nisam znao da je sok zajebaniji, iduci put na tezgi ako ima zastitar reci mu da pazi da ti niko s picem ne prilazi ;)

nemanja 1982
12.01.2010, 20:15
Druze moj savet da klavijaturu odneses u servis,da ti otvore,pa one dirke da zamenis ili da ih ocistis..nekako...Imas tzv.VE-DE sprej on ti je za neku stvar,npr..kad nema dobar kontakt,recimo jedna dirka ti ne radi i isprskas s njim i onda radi..Pa kako na tyros da prospes,da si polio neki lom od klavijature nego bas TYROS????:(pozzzzzzzzzzzzzzzzz

EmirTotic
12.01.2010, 20:59
Sad kupis Coca-Colu i prospi opet, klin se klinom izbija! :) Salim se, nemoj nista sam eksperimentisati nego lepo u servis neki dobar gde znaju sta rade. Resices ti taj problem, glupo bi bilo da odu dirke na tyrosu a to je ponajbolje na njemu generalno gledano...

jeftabgd
13.01.2010, 00:48
Te *izdarije sa prosipanjem sokova su standardni problemi a najbolje resenje ti je dao Radekoki ali ako vec nemas nikakva znanja tehnicka o klavijaturi bolje odnesi u servis pa ce to oni da ociste.WD sprej se koristi za neke druge stvari a za ovo samo voda i krpa.