PDA

Pokaži Full Verziju : koristite li GPS ?


Dule Va
10.01.2010, 12:17
Odlucio sam se za kupovinu pa je savet dobro dosao,vidim na trzistu ima dosta firmi.

Damir_Coma
10.01.2010, 12:57
Izvini druze, jesam li se ja malo zbunio ili si ti mislio na GPS?

nikolakg
10.01.2010, 13:05
Licno nisam koristio ali prijatelj jeste i kaze da ga odvede pravo ispred broja kuce koji je trazio.Znaci da je korisna i dobra stvar.Narocito ako ides u mesta koja ne poznajes.

skoricnik
10.01.2010, 13:05
Verovatno je mislio na GPS, GPRS je usluga koja korisnicima mobilnih telefona omogucuje pristup Internetu.

Sto se tice GPS-a. Koristim Garminov Mobile XT na Nokiji 5800 (Pre toga N95, N958GB, 6220C, E71) i veoma sam zadovoljan. Kada je u pitanju klasicni navigacioni Garminov uredjaj, mogu samo reci sve najbolje. Brzo hvata signal, velik ekran, odlican software. Ostalo zavisi od mape koju ubacis.

Pozdrav

Simke
10.01.2010, 13:24
Evo 3 pune god koristim garmin mobile XT,na mojoj nokiji "6110 navigator",radi extra,sve gde sam do sad isao imao je pun signal,i navodio me tacno do zadate destinacije...neki put oce da zalaguje i zna da pogresi za +- 10tak metara,ali to je totalno nebitno,prepoznaje jednosmerne ulice,za nas muzicare veoma korisna i da kazem neophodna stvar.... Definitivno moj favorit GARMIN!!

Dule Va
10.01.2010, 18:38
Moja greska mislio sam na GPS

Vaxter
10.01.2010, 20:27
Ako cesh kupovati GPS kao standalone uredjaj, a ne neki telefon sa GPS-om, trazi uredjaj sa iGO softverom.
On ima trenutno najkompletnije mape za Balkan.
Za Srbiju posebno.
Shetaju se okolo kao neke glasine kako je Garmin najkompletniji kod nas.
Proverio sam lichno da nije.
Ja ga koristim, ali samo zato shto imam telefon sa symbianom, i za njega nema nishta bolje za nashe prostore.
TomTom ima najkompletnije svetske mape, ali na nashim prostorima nije bash neshto popularan.
Njega, iskreno, nisam ni probao ovde.
Testirao sam ga po zapadnoj Evropi, i tu je besprekoran.

Ako cesh kupovati telefon sa gps-om, gledaj da to bude neki telefon sa win mobile ili najbolje iPhone, poshto za njih postoji iGO.
Na iPhone-u radi chak preciznije nego i na standalone navigacijama.
iPhone 3G bi te koshtao koliko neka bolja navigacija + solidan telefon, ne neshto sa mogucnostima kao iPhone, a sa njim imash sve na jednom mestu...
Tako da, iPhone ti je, shto se mene tiche, favorit.
Standalone navigacije bilo shta sa iGO na prvom mestu, Garmin na drugom.

skoricnik
10.01.2010, 22:16
Vec dugo planiram da ubacim iGO na 5800XM, i verovatno cu to uskoro uraditi. Cuo sam, a i verujem, da je mnogo bolje uradjeno od Garmina. Treba probati, u svakom slucaju ;)

Pozdrav

Vaxter
10.01.2010, 23:41
Ako me secanje dobro sluzi, 5800 je symbian based telefon, tako da zaboravi na iGO na njemu.
Kineska kopija, pak, radi na windows mobile, tako da na nju mozda i mozz da se nakalemi iGO.

milanceshow
11.01.2010, 06:35
Da!Koristim ga!:D

didda
11.01.2010, 11:59
Osobno imam već godinu i pol GPS Miomoov 330 FEU (GPS-standalone uredjaj) sa miomap 2008 softwareom, kartama cijele europe, po HR radi kao sat jer koristi "domaće" karte (tvrtka Mireo),plus što se dva puta godišnje osvjžavaju karte tako da si bez brige, kakve su karte za SR i BiH ne znam jer ih nisam uspio još tamo isprobati, imaš još i software od Mirea Cardinale Black Edition (izašla verzija 3.1) koji čujem jako dobro radi.. (karte domaćih terena su iste)
Garimin nikako ako se mene pita jer mislim da karte kaskaju za konkurencijom , iGO ima puno dodatnih stvarčica koje netko voli, a netko ne .
U svakom slučaju moj glas za uređaje marke MIO

skoricnik
11.01.2010, 12:20
@Vaxter

U pravu si, nisam ni skontao da iGO nije izbacio Symbian verziju.

rale
11.01.2010, 17:36
U mom mobu imam obe favoritne navigacije kod nas (IGO i Garmin) i moj glas dajem IGO navigaciji, koja je mnogo bolja kad su u pitanju manja mesta, koje Garmin cak i nema u svojim mapama.
Naravno, imam poslednje verzije oba programa.

tesla
11.01.2010, 17:54
Ja koristim Garmin na Nokiji 5800XM i sta reci vise sam nego zadovoljan..

mladenkom
11.01.2010, 18:19
koristim Garmin NUVI,nije los

aZZo
11.01.2010, 19:17
Ako ces da kupujes gps uredjaj kupi jak i brz uredjaj sa velikim ekranom. To je veoma vazno. Preko su jeftini uredjaji ali su mape skupe. Najbolje kad bi ti neko kupio vani pa doneo i plus imas povrat poreza. I posle kod nas ubacis sve mape za sitne pare. MIO ti je dobra marka. Koristi IGO mape i koje su extra. Becker isto nije los, TomTom, Garmin.
Mio i Becker imaju Windows CE platformu tako da se mogu ubacivati novi programi. Za garmin i tomtom ne znam. Nisam se susretao sa njima.

Kod nas Comtrade radi Crypton uredjaje sa Igo mapama.
**********************************************
I oni su OK.

Ja inace koristim Laptop sa Bluetooth risiverom i Microsoft AutoRoute programom.
Mada imam i Nokiu E63 sa Original Nokia Mapama gde isto koristim Bluetooth Gps risiver. Srbija nije nikako pokrivena ali mi za Srbiju i ne treba.

Vaxter
11.01.2010, 20:43
Cenim da je ipak bolje uzeti telefon sa aGPS, nego zaseban gps uredjaj.
Sve je na jednom mestu, za manje novca, uglavnom.

aZZo
14.01.2010, 16:20
Ako čoveku treba samo da ga navodi i da ga koristi u saobraćaju neka kupi navigaciju. Telefon nije praktičan. Mali ekran, pozivi, poruke, ako nema touch screen, dovoljno da ga ometa u radu i vožnji. Ovako samo navigacija, ukucas rutu i ne misliš.

P.S. Kako se zove ciga koji radi na parkingu? NAVIGANCI!

vladan.pro
14.01.2010, 17:04
I ja dajem sve pohvale za garmin mobile xt imam ga na 5800 nokia.

Dule Va
14.01.2010, 17:09
Uzecu sigurno zaseban uredjaj,nasao sam Mio 200 za 140eur sto je prihvatljivo mada bih platio i vise za nesto ako je mnogo bolje,prodavac ga je ishvalio instalirane su poslednje mape Srbije,Bih,Hrvatske,zapadne Evrope.

aZZo
14.01.2010, 18:30
Zar nije to puno para? Na *********** imas dobrih ponuda. Taj je model 9.900 tamo sa 2 god. garancije. I ne cini mi se los. Ja inace vozim kamion i navigacija mi je spas kad dodjes u neke velike gradove. (Roterdam, Berlin, London) I cuo sam dosta vozaca kako kude neke leve marke uredjaja. Dosta kinezi rade. A ne rade nikako, jeftini su pa ljudu kupuju. Zato sam ti i rekao da kupis uredjaj sa velikim ekranom, i jakim procesorom za izracunavanje ruta. Jer ako slucajno omasis da sto pre dobijes novu rutu. Za karte ne brini, u bg ti je Full evropa oko 40-50e. A za 140e mozes naci daleko bolji uredjaj od tog.

Eve vise informacija: ****************************************
To ti je ******** portal. Imaju dosta prodavnica sirom Srbije tako da nije problem za naruciti. Valjda :)

I srećno u odabiru i kupovini.

Vaxter
14.01.2010, 18:38
@aZZo

Mali ekran, nema touch screen?
iPhone, HP iPAQ, HTC...
Vecina lepi veliki ekrani, touch screenovi i mnogo vishe nego shto standalone GPS uredjaji imaju. ;)
Jes iPhone neshto skuplji, ali zato druga dva proizvidjacha jeftinije kupiti telefon nego telefon+standalone, a i ma i jeftinijih.

Mio je dobar izbor, bar shto se pokrivenosti mapa tiche. :)

sasa843
10.01.2011, 19:06
Ja imam Blueberry 2Go432, ubacis IGO imas mape gde god hoces, i sve radi da ne moze bolje, e a kinez.

tompa
10.01.2011, 20:47
bolje mobilni aparat sta sve vec ima nego posebno gps,pa mobitel pa.....

nikolakg
07.09.2011, 13:47
Da ne bi otvarao novu temu kad vec ima ova a zelim da postavim pitanje u vezi navigacije.
Kupio bih neku navigaciju do 100eura a pronasao sam ove dve
Sky drive IP5 V3
i ovaj model
Wayteq x960 bt hd 5"
a oba prodavca hvale svoj model pa me zanima vase misljenje i ako moze pomoc pri izboru.Mada moze i neki drugi model.

Vule
07.09.2011, 13:54
Ja bi taj skydrive,lepo izgleda i ima vise modela,od 70 do negde 130 e eura,raspitaj se dobro. A najvazniji je IGO softwer,sve ostalo zaboravi.

bucos145
07.09.2011, 15:04
Ja koristim Garmin Nuvi 855 sa iGo softverom i radi extra... odlicno je imati Gps ako idete na mjesta gdje nikad niste isli prije... od velike je pomoci... pozz

EmirTotic
07.09.2011, 16:02
Koristim na telefonu LG Optimus Me 350 iGO navigaciju. Prezadovoljan sam!!!

STEFAN061
06.01.2012, 19:41
ovako imam NOKIU 5700 xpressmusic hteo bih da ubacim garmin navigaciju da li moze da se instalira na ovaj telefon .Hvala Ako sam promsio temu izvinite ,vidim da su neki pisali oko ovoga .pozzz:">:">:">