PDA

Pokaži Full Verziju : Monitor za racunar i tv.


marco
08.01.2010, 23:54
Imam nameru da izbacim iz sobe tv, i da kupim jedan monitor od 22 inca, koji bi mi sluzio za racunar, i eksterni tv tjuner, da bih mogao da ga koristim kao tv bez ukljucenog racunara. E sad me zanima, da li mogu u isto vreme da na taj jedan monitor da budu nakaceni i komp. i tjuner. Recimo komp preko analognog,a tjuner preko digitalnog izlaza, tako da ne moram da gasim racunar kad hocu da gledam tv, i naravno da mi radi TV kad iskljucim komp :)

Hvala unapred.

Inace nameravam da kupim ovaj tjuner.

http://www.comprousa.com/en/product/w800f/w800f.html

cvele
09.01.2010, 00:27
A zasto da kupujes eksterni tv tuner kad imas vec gotove monitore sa ugradjenim digitalnim tv tunerom koji moze da prima i analogni tv signal.

Npr.:
Samsung SyncMaster 2333HD
23" LCD 1920 x 1080 Full HD (1080p)

Samsung SyncMaster T220HD
22" LCD 1680 x 1050 Full HD

Cijena ova dva modela je ista (oko 230 €)

marco
09.01.2010, 00:43
Pa razmisljao sam i o toj kombinaciji. Al ova kartica ima i FM tjuner, i snimanje, i time shift... (nisam gledao karakteristike tih monitora, mozda i oni imaju)
A i za te pare, koliko je taj monitor sa tv-on, mogu da kupim inc veci, sa istim karakteristikama,i tv tjuner.

marco
09.01.2010, 00:46
Izvinjavam se, napisao sam u prvom postu-pitanju, da hocu da kupim monitor od 22 inca, ustvari je u pitanj 24 inca.

cvele
09.01.2010, 13:34
Po meni ti je bolja solucija sa vec ugradjenim tv tunerom, imas daljinski na kome prebacujes sa tv-a na monitor i obrnuto, dok mislim da sa ovim eksternim tunerom mislim da to nece biti bas tako jednostavno. Onda ako budes kupovao monitor + ekst.tuner moras paziti da ti bude monitor sa zvucnicima (mislim ne moras, moze se to rijesiti i drugacije).. Sve je stvar ukusa i sta tebi vise stima, a taj FM radio tuner mislim da ces ga rijetko kad iskoristiti a ako imas internet imas i radio:) sad ne znam kakvo to snimanje podrzava taj tuner i da li to moze sa ovim gore monitorima sto sam naveo...

Od 24" imas Samsung T240HD
a od 23" imas jos i Samsung P2370HD

Oni u mom prethodnom postu su cijenom koliko se sjecam najjefiniji a ovi ovde su malo kvalitetniji i cijenu im ne znam

Evo pogledaj ovde sve sto se tice Samsunga: http://www.samsung.com/us/consumer/type/productselector.do?group=office&type=monitors