PDA

Pokaži Full Verziju : Roland xp-50-ubacivanje boja;prepravka boja;povezivanje sa Korg is50b??


nemanja 1982
08.01.2010, 21:59
E kolege pre neki dan sam kupio roland xp-50 u perfektnom stanju,extra mi se svidja klavijatura,nema sta..E sad me interesuje kako da prepravim neku boju,stavim efekat koji ja hocu i da je zapamtim,kako da uradim to.??hitno mi pomozite...Kako se ubacuju boje u xp-50??I imam pored xp50, korg is50b,kako da prikljucim xp50 sa is50b,hteo bih da vucem boje iz xp50 u is50,imam midi-kablove,ali ne reaguje nista,a midi kabal je ispravan.pomagajte....hvala unapred....pozzzzzzzzzzzzzzz


Naslovi tipa "...pomoc" ne znace nista.Promijenjen naslov,ovaj put bez opominjanja....
Postavite konkretniji naslov....
Dodato:
Zbog cega nece niko da mi odgovori...Molio bih kolege da mi sto pre pomognu..Treba da povezem xp50 sa i50b,tako da vucem user boje iz xp50 u is50b,kako to da uradim..neka mi neko objasni kako,podesavanja i ostalo..Imam midi kabal,ali ne znam kako da prikljucim.......

martinez
21.03.2010, 17:04
imene to interesuje jer sam nekom razmjenom dobio ovu klavijaturu pa ako neko nesto zna nek nam malo pojasni

Ace
22.03.2010, 00:07
Za boje kako se prepravljaju neznam al ovo sa midi..... nisam siguran tacno za ove dve klavijature jer nisam radio sa njima. U glavnom povrzavam pa500 i kompjuter kao sempler mada imam latenciju pa i ne radim cesto tako.

Mogu ti reci sledece.
Prvo ne vuces boje preko midi kabla nego vuces ono sto sviras. Znaci sviras na is50 a note preko kabla idu na Xp50 i cuju se od njega. Za to trebas povrzati Midi out iz Is50 u midi in u Xp50.
Onda udjes u Midi podesavanja u is50 i namestis na koji midi kanal sta da izlazi (primer Chanel 1 namestis upper1) onda udjes u Xp50 i namestis na chanel 1 da bude recimo upper1 (sad neznam kako je potpisano upper1 u Roland al mislim da me kontas) Znaci sa ovakvo podesavanje ono sta sviris na upper1 na Korg is50 sve to ide na upper1 u Roland Xp50. Jos trebas odbrati boju na xp50 koja ce da bude na upper1. Ako hoces za ritma opet je isto (u Korga na chanel # bilo koj namestis Bass a u Rolanda na isti chanel namestis neki element na koj ces staviti neku boju bass-a).
pozz

Iggy Prince
18.10.2010, 04:30
Pozdrav druze.Sto se tice menjanja boja, to radis u patchu.Izabres neku boju, i pritisnes na dugme edit, i onda na svako sledece dugme pored njega imas razne opcije za prepravke, tu su ti i efekti, na trecem dugom dugmetu.A cuvas ih tako sto stisnes na dugme disk/utility, pa ides na write, pa ponovo enter.E onda moras da iskljucis zastitu memorije, pomeris na of, jer fabricki stoji na on(svaki put kada upalis klavijaturu i hoces da sacuvas neku boju, to moras da uradis)i ponovo pritisnes enter.Boja je sacuvana.Sve sto te interesuje u vezi xp50, javi se da pomognem.