PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha DX 21 ili Korg X5D ???


Svaba
08.01.2010, 16:18
Zanima me koji je sint bolji za narodnjake DX 21 ili X5D(gajde. . .i tako te boje)???

driftkiller
08.01.2010, 16:20
X5D ti je bolji po mom misljenju, probao sam oba i X5D se moze sredit puno bolje od Yamahe,mada ni ona nije losha!
POzzzz

RIDICK_XxX
08.01.2010, 16:25
hmmm,,,imam X5D-a,, gajde su mi dobre. Klavijatura moze super da zvuci....
e sad,nikad nisam imao priliku da zasviram nijednu yamahu DX-serije,ali ako mogu na DX-21 boje od DX-11 uzeo bih odma DX-21...

Svaba
08.01.2010, 16:25
Da li u DX mogu da se ubace terce. . .cuo sam da X5d prima terce . . .

:)

driftkiller
08.01.2010, 16:28
X5D prima terce, imash ih negdje na forumu, a za Yamahu ne znam,mislim da ne mogu!

RIDICK_XxX
08.01.2010, 16:30
nazalost koliko znam nema terce,jer nema "Chord Effect"

Svaba
08.01.2010, 16:39
Hvala puno . . . jos samo jedno pitanje . . kako stoje sa cenom???

RIDICK_XxX
08.01.2010, 16:45
pa u cijeni su u rangu,,,koliko znam,,,oko 150eura,da se naci i jeftinije

sinisa35
10.01.2010, 00:56
x5d u svakom slucaju.dx 21 ne mogu terce sigurno.imao sam i dx 21 i dx 11 i x5d.sa dx serijom si ogranicen u stilu imas te micine boje i terce na dx 11 nekav polu strings cirin i to je sve.ako je sva muzika u tome onda ok:-))a za novije aranzmane pjesme zabavnjake itd sa samom dx nemas sta traziti.jos bolja opcija od korga x5d od jeftinijih sintova ti je roland xp 30.na njega ti je kosmajac svirao duze vremena i extra se moze srediti.sve zavisi koliko para mozes izdvojiti.a oko nekih 500-600 eura ti je najbolje sto mozes kupiti je kurzweil k2000 ako je u ok stanju.po meni najbolji sint za male pare.dirka dobra nije igracka kao u korg tr/le,odlicne boje brasovi strings padovi lead klaviri gitare + sempler do 64 mb pa ubacuj sto ti volja sto nema on fabricko dobre harmonike trube juznjacki neki sax i cak ako zelis semplove dx sintova.tako da u jednom imas sve i terce se mogu uraditi.pozdrav

jeftabgd
10.01.2010, 02:41
Dve potpuno razlicite klavijature.Dx seriju preferira Romska populacija muzicara i to je za taj fazon o.k.Za sve ostalo prednost Korgu.

doktor87
11.01.2010, 00:38
Ja mislim da je ovakvih tema bilo po forumu, ali ajde da se ponavaljam.

Ja sviram X5D, radim mesano i zadovoljan sam njim koliko moze da pruzi za neki pocetnicki stadium kvaliteta zvuka, nije toliko los da ne mozes da radis tezgu ali naravno da je tehnologija napredovala daleko od AI2 sinteze.
Slusao sam DX21 i po meni je klavijatura mnogo losija od X5D, cak je i taj lik cija je yamaha bio odusevljen X5D jer mi je prethodno ispricao da ga je imao i prodao jer mu je bio los :lol: Ocigledno je navikao na COPY-PASTE sa foruma i sl... Znate on kad vam prodaju klavijaturu koja je profi i onda da bi opravdali cenu kazu sredjena!!! Da, ali za koga prijatelju?! Za tebe ili mene? Tako da te price nemoj da popases...

Jos jedna stvar, u X5D se ne ubacuje terca vec se pravi...sve sto nadjes na forumu su gotovi setovi sa odredjenim bojama koje imaju tercu, a da li tebi one trebaju i sta da radis kad su one boje od kojh se pravi u stvari iz PROGRAM A banke...hm...a tebi te boje ne trebaju... Neka pricaju sta oce, ali set za klavijaturu, bilo X5D ili MOTIF ( sto je jos gore) se pravi prema korisniku, tj on ga sam pravi... Ne privikavas se instrumentu jer ces ostati ogranicen tim setom... Budi pametniji od klavijature ;)

Cena jeste oko 150 eur, a price o XP-30...500-600eur!!! to je precenjeno jer za te pare imas LE! Sta sad, sto su ga svirali Kurta i Murta, Lukas i jos neko skup...inace jako ces tesko da ga nadjes i zato je takva cena. Ja sam jedno vreme bio zagrejan za to ali odustao kad sam video cene jer nema svrhe davati taj novac za klavijaturu koja nije sempler... Pusti te price...

sinisa35
11.01.2010, 19:38
ne znam ko je u ovoj temi pomenuo da je xp30 500-600 eura?????bilo je rijeci o k2000 koji je i dan danas bolji od korgova tr/le:-)))

RadeKOKI
11.01.2010, 20:31
Hm! interesantna tema, ako cemo da uporedimo roland ili kurz za 500-600 eura ok pa pre bi dao za taj XP30 pare nego za KURZWEIL K2000 koji je star 20 godina, to je ludilo i preterano moze da je od zlata ali mnogo je iz vise razloga prvo, matoro ko mumija ima 20 godina kako je izasao taj sint, drugo mali je sempler fabricki se isporucivao sa 8 ili 16 mb ne secam se sad tacno, ko ima 64mb super a ima i sad da se kupe prosirenja ROM i RAM za njega HDD kit-ovi...muda sarme, punjene paprike...idite na kurz stranicu i porucite na kucnu adresu pa cete da vidite kolko kosta da se uradi expanzija kurza stara 20 godina. Ali opet je bulja ako nema externi ili interni hdd u njemu pa mora da nosi kofer disketa i da ga puni sat vremena pred svirku, uporedite ROM kurza i XP30 stringovi, klaviri, duvaci...opet je u korist XP-a ali ajde XP-u nema potrebe za semplerom jer je ROM odlican jos ako se prosiri dodatnim prosirenjima.. u ostalom glupo poredjenje i nema svrhu. Opet se zavrsi tema sa 150e na 600 !

EmirTotic
11.01.2010, 20:45
Ma stvar je jasnakao dan. Ako imas 500e LE je mama! Ako si za neku iz naslova koje si postavio, Korg X5D definitivno. Pozzzz.

RadeKOKI
11.01.2010, 20:55
Emire dal si protumacio druze pitanje coveka i ostalu diskusiju i ono sto sam gore napisao i sto pisem zadnja dva dana ? I dali kapiraju ostali korisnici na forumu ako je covek pitao znaci DX21 ili X5D odgovori moraju da se baziraju na cinjenicama i konkretnim stvarima, mogucnosti tih klavijatura, zasta moze koja da se koristi (muzicki pravci)...pocev od tezine..znaci konkretne stvari..to se kaze u jednom odgovoru. A da razjasnim i moje reakcije da nebude zabune sa klavijatura od 150e dolazi se na vrednost od 600 eura i tvrde se neke stvari u ostalom nebitno, zbog tog sam argumentovao malo cas sta sam imao i opet, cisto zbog tog sam napisao komparaciju ukratko, nema potrebe da se nastavlja dalje rasprava jasno ko dan ili ne sta moze za 500-600 eura. Zamolio bi gospodu kolege da zakljucaju temu ima i previse ovde ispisano o X5 I DX21 a takodje i gospodina koji je postavio temu da pretrazi forum ima dosta o tim LEGACY klavijaturama.

Pozdrav!

Sejox
11.01.2010, 21:00
Ova tema je apsolvirana i postavljac je dobio potrebne odgovore.
Da ne bi smo isli u sirinu i povecavali cijene,ovo cemo zakljucati.

LOCK