PDA

Pokaži Full Verziju : Fantom G6-klavijatura nece da ucita set??


xhiani1
05.01.2010, 11:15
Imam instaliran 256 ram memorje u Fantom G6 ...stavio sam set u klaviaturu od download sekciju za fantom g i lodirao normalno od usb stick Project Load ali zakoci se set stalno ovkao :


Processing. . .

Audio data. . . 0%



Molim vas pomagajte mi ne znam gde je problem...ali primetio sam da i kad stavim wave's od Pc u FG mnogo sume wave's nisu isto kao u pc na dobar kvalitet ...posle toga makneo sam 256 ram ali opet i sa 32 mb fabricki opet tako cim stavim wave's u FG sume mnogo...pomagajte :(


Naslov teme koji ste dali "Hitnooooo pomagajte" zaista nema nikakvog smisla.
Prije nego sto otvorite temu,malo razmislite kakav naslov cete dati-a radi kasnije pretrage.

Zlatek
05.01.2010, 13:28
@xhiani1
Pokušaj nabaviti ram od 512 Mb i ne bi trebalo biti problema.Vrlo je vjerojatno da ti 256 Mb nije dovoljno da bi se učitao kompletan set!

driftkiller
05.01.2010, 13:30
Vjerovatno da ti je to malo rama,dobro kolega kaze uzmi 512 mb.

xhiani1
05.01.2010, 13:55
OK ali naravno da je dovoljno zat osto set je 169 MB a ram 256 + 32 MB ....semplove ni ne pocnu se citait u sint smao zastane u 0% ...posle kad stavim u wave's u FG 16 bit mnogo sumi ...makneo sam 256 mb ram da je vidim da mozda je kod ram-a problem ali nijee...isto i sa 32 fabricki RAM tako drugacije mnogo se cuju wave's :( bojim se da nesto njie u redu sa klaviaturu :(

Vule
05.01.2010, 14:44
Samo ti ostavi da učitava,treba vremena kad neki drugi set ubacuješ prvi put u klavijaturu...kad završi učitavanje uradi SAVE PROJECT i to je to,nakon toga će učitavati za minut

(P.S. budi strpljiv,ostavi da učita do kraja,treba sigurno 15 min)

vingula
05.01.2010, 20:31
Nije do rama...čuli smo se preko msn...problem je bio što je on ubacivao semplove koji su preko 44100 Khz

Vule
05.01.2010, 20:44
Nema veze s ramom niti s bilo čime drugim...jednostavno prvo učitavanje seta radjenog na jednoj klavijaturi na drugu traži vreme,i to je sve...znači pričekati dok ne završi,15 min i duže nekad

TomyCroSound
06.07.2010, 00:32
imam isti problem...
s jednim sam se setom načekao 15min, a evo već pola sata učitavam i ništa...
čim krene učitavanje, blinka mi br 15, 16 svijetli konstantno i tako preko 30 min...

milanceshow
06.07.2010, 05:21
@xhiani1
Ako ti susti,zuji,treperi ili tako nesto slicno,onda ti nisu dobro loopovani semplovi.Zato se tako cuje multi-sempl.Ako nije do toga,onda imas perfektan sluh ili nesto nije uredu sa klavijaturom.
Novi set koji ucitavas, mora da se ucitava malo duze,ali ne i predugo.I posle,kao sto ti je Vule rekao....

TomyCroSound
06.07.2010, 12:09
a nisi me skontao ... ne "treperi" zvuk već DYNAMIC PAD br 15 čim krene učitavanje, piše "audio 0%" i preko pola sata - ništa.
I pokušavao i pokušavao i factory reset i format sticka i drugi stick - i ništa.
Isti taj set pošaljem dečku na skype, njemu učita normalno.
(ps moj set mi klav učita iz prve bez problema)

sorry, nisam ja skužio da se odnosi na drugog člana :-)

Allbert
15.03.2011, 16:33
Imao sam isti problem,moj set se ucitavao dosta brzo,dok nisam nesto dirao na klavijaturi svaki drug set mi se brzo ucitavo a moj sam morao da cekam po 20 min da se ucita set,onda sam ovako uradio koliko se secam ubacio sam moj projekt u kompjuter,ostavio sam samo 3 foldera za SEQ,SAMPL,SND,,u folder SEQ bilo je zauzete memorije 3 megabajta izbrisao sam samo da osatne 1 mb kao na ove druge setove sto su mi radili normalno,onda sam porbao moj set ucitava ga sad dosta brzo radi sve ok pokusaj ovo da uradis poz...

Vule
15.03.2011, 16:42
Da rezimiramo ovo pitanje: Ucitavanje novog seta u Fantom G obicno taje neobicno dugo,u zavisnosti od velicine samog seta 15 minuta cak i duze ali ga na kraju ucita. Potrebno je ucitan takav set ponovo "sacuvati" na USB i ucitavanje ce se skratiti desetostruko. Znaci samo PRVO ucitavanje novog seta klavijatura ucitava duze,potrebno je valjda da "verifikuje" fajlove tako da nema bojazni da je neki kvar,sve je to normalno.

Ova tema moze u LOCK