PDA

Pokaži Full Verziju : ev zx3-90 vs zx5-90


robertos
04.01.2010, 21:07
zanima me vaše mišljenje što uzeti,naravno koristim uvijek bas binove,i treba mi kutija isključivo da mi dobro radi vokal,i klavijatura.
imam na probi i jedno i drugo,moje mišljenje je da na zx3 rade bolje vokali,i srednje frekvencije tonova gitare,klavijature,horna i snaga kutije su iste kao na zx5,samo je razlika 12,15" zvučnik koji mi radi dosta basasto.

MT775
04.01.2010, 22:05
sve zavisi od stila svirke i koliko prostor ozvucavas ja sam do skora svirao na konbinaciji 12" + 15" znaci cetiri kutuje full range kutije i bio sam zadovoljan jasnocom zvuka 15" zna da muti dosta srednje tonove jer nemoze da ih izbaci dok je 12" bolja za visoke srednje i glas medjutim sada imam konbinaciju Zx1-90 i sb 122 EV i svirao sam prvi put NG sa njima pred oko 150 gostiju sto se tica bass sam morao da smanjim iako su sb122 12" izbacuju bas kao da su 18" neverovatno ali stvarno dok zx1 8" jasno daje visoke i srednje tako da je to odlicna konbinacjija za manje svirke sto se tice aranzerske svirke i pjevnja najbolje rade kutije od 8" 10" ili 12" opet rekoh zavisi koliko ljudi i koliki je prostor dali ti je potrebna snaga i jasnoca ili samo jasnoca pri sviranju pevanju ... pozdrav kolegi

pa1x pro elite
03.02.2010, 13:03
za one koji se dvoume oko ove dvije kutije.
zx3 ako zele preciznost i bolji odraz frekvencija. ali 12" bas je to. koji nemoze izbacit bas puno dobrog zvuka . odnosno zvuk koji ima frekvenciju od 100 Hz pa nadalje.
zx5-dobra kutija. pogotovo za OMB- u kombinaciji sa 18" wooferima ima da "gura" ljude ispred bine. ako koristite aktivnu skretnicu za woofere i rezete ih na 80 Hz onda ce 15" iz zx5 odlicno pokrivat vece frekvencije od 80 hz . odnosno (od 80 Hz do 15 kHz ) zx5 samo koristit kao fullrangew kutiju. pozz

Marco7
04.02.2010, 10:29
Dobro rade i jedne i druge!Zx3 ti je brza kutija sto se tice basa od Zx5 ali zato Zx5 izbacuje mnogo vecu kolicinu basa i mnogo je jaca od Zx3 i ako na specifikacijama pise da je Zx3 500w mislim da je o jedna velika obmana dok je Zx5 kutija od 600w i to je realno ;) 5-6 zadnjih godina sam radio na Zx5 i nerviralo mi sto mi se u vise slucajeva desavao neki sitni kvar na skretnici jer je postavljena na plasticnom zidu od kutije i od vibracija se desava da se neki delic na skretnici odletuje i onda sam morao da idem na servis u Kg zbog te najmanje sitnice jbg . . . Eto ukratko od mene