PDA

Pokaži Full Verziju : M-Audio umesto Triton


Theos
27.12.2009, 20:59
Pozdrav svima iz Makedonija i velika molba za neke savete i preporuke.
Posto imam midi keyboard M-Audia i llap-top, zanimalo bi me - da li ova kombinacija bi mogla da zameni jednog Tritona - za sviranje i reprodukciju semplova, konkretno mi treba za narodnu muziku i to za svirku u zivo.
Pitanje sam postavio u ovoj rubrici, jer ako je izvodljivo ovo sto sam zamislio, pretpostavljam da bi trebao neki sofver za lap-top koji bi mogao da cita Korgove semplove i formate, a istovremeno da to ide preko midi keyboarda.
Ako moze, molim vas da me usmerite - koji bi to muzicki softveri bili potrebni za lap-top da bi sve ovo dobro radilo real time?
Uste eden pozdrav - kolega iz Makedonije.

xHaRex
27.12.2009, 23:08
najbolje mozes to odraditi sa programom KONTAKT ako imas jak laptop preporucio bi ti da uzmes KONTAKT 4 sa njimj mozes maltene sve formate semplova da sviras direktno preko midi klavijatura ! jos bolja opcija je ako imas macintosh laptop i program NI REAKTOR 4 ili REASON to sam sam isprobo i odradilo je super . nadam se da sam ti nekako pomogo pozdrav

vingula
28.12.2009, 02:41
Može i VSAMPLER i HALION...a može i neki gotovi soft. synth tipa,Hypersonic I ili II, Hyper Canvas,Korg Digital Collection,REASON,FM 7 ili 8...itd. ovisi koji ti je lakši za sređivanje za narodnu muziku ;)

Theos
28.12.2009, 05:13
Prijatelji, najlepse vam hvala za brze i precizne odgovore, a pomogli ste mi i to mnogo.
Ja imam skoro sve ove programe i sintove sto ste mi naveli, na primer i Korg-Legacy kolekciju, Native - mnogo toga, Arturia itd.itd, medjutim najiskreno receno - od previse drugih obaveza - nikada nisam stigao da pokusam da ovaj moj spomenuti sistem, da ga tako nazovem - da ga prilagodim za sviranje narodnih semplova - a to mi je fakticki i najpotrebnije za ozbiljniji i prakticni posao.
Zato i ne znam - bas tako - ne znam i nije sramota da se kaze i prizna sto se ne zna - da li se svi ovi Korgovi i ostali semplovi narodnih inastrumenata (Harmonike, klarineti, sax-ovi......) mogu uvesti i svirati na ovaj nacin sto sam spomenuo!
Cim ste me ohrabrili jos u startu da moze, za dalje verujem da cemo lako...Bitno je - da je izvodljivo i da ce da funkcionira.
Hvala vam najlepse jos jednom i naravno - idemo dalje :)
__________________________________________________ __
PS.Da iskoristim priliku da pozdravim Vaxtera, Yu-Midi-ja i sve (Pre svega - najstarije) clanove ovog foruma, jer sam istog i ja bio clan jos mnogo odavna (Cesto se shalim - jos dok je bio "Siv" /Izgled/ ) ali eto - vremena i uslovi nas nekako udaljise........
Zivi bili svi.