PDA

Pokaži Full Verziju : Raspored na dugmetarskom bassu?


bass
20.12.2009, 16:57
zdravo svima,sviram klavirni bass,pa sam hteo da predjem na dugmetarski posto sviram solo dugmetarski..e sad imam problem sa rasporedom,pa ako bi neko hteo da mi pomogne oko prstoreda..npr za rumbu harmonija emol,c,d,emol,d7,g,e7,am.hvala unapred
Dodato:
zar niko nezna da kaze?

dejanmaksic
22.12.2009, 14:35
probaj ovako:emol(2 prst na e,4 na h,2na d i 3 na dis) tako sve isto za c d i emol,pa posle prelaz d7(4 na d,3 na e,2 na fis ) posle u g ides(3 na g,4 na d,3 na f i 2 na fis) .probaj tako,neka me isprave kolege ako gresim,posto i ja sviram klavirni bass.ali u svakom slucaju ja bi ti preporucio da ostanes na klavirnom bassu.pozdrav

nikolakg
22.12.2009, 16:12
Svirao sam klavirni bas a solo dugmetarski i smatram da je to velika greska.Moje licno misljenje.Da li ti je sada bas strana kao na harmonici ili kao desna u primu?

bass
22.12.2009, 17:56
zdravo druze sad mi je kao u primu.a ovo sto kazes za klavirni bass da je greska,ja mislim da nikad dugmetarci svirati bass kao klavirci,a hocu da predjem iz razloga zato sto nemoram svaki put da preradjujem.pozz

nikolakg
23.12.2009, 00:29
Ima jedan koji svira dugmetarski bas i to mnogo dobro,cak i klavirci mu mnogo zavide.A pri tom i solo mu je jaka strana.Mada nije to tema ovoga.
Izabrao si najbolju kombinaciju za svirku na dugmetari,jos ako ti je sve to iz jednog dela onda je pravi pogodak.

bass
23.12.2009, 15:26
druze jel mozes ti da mi pomognes oko rasporeda,a sto se tice bassa tu je kralj joca king nema dalje...