PDA

Pokaži Full Verziju : problem sa paljenjem kompa


joker1205
19.12.2009, 04:54
prijatelji imam problem sa paljenjem.znaci kad upalilm komp on se upali ali ne dize sistem znaci nema onaj signal.e tek kad ga restartujem on podigne sistem.u cemu moze biti problem????:-O

zoki-41
19.12.2009, 09:51
tesko je ovako reci pravi razlog jer moze biti nekoliko njih:
-ako odbacimo hardverski dio,znaci pod pretpostavkom da je to ispravno onda mozes po mome da probas da skeniras sistem da slucajno nemas neki virus a pre svega neki malware ili spy... (ja ti preporucujem Malwarebytes-Anti Malware )
- e ako i to ne pomogne najbolje resenje koje ce sve da sredi je preinstalacija operativnog sistema (formatiranje)
-Pozzzz

lopezi
19.12.2009, 12:10
moze biti da je operacijski sistem crackiran,, meni se tako događalo također, reinstaliraj windows, ja sam ubacio windows7 i nemam sad problema.

zeljko
19.12.2009, 13:24
Pa i kod mene je bio taj problem:Prvo je tako islo kao kod tebe kad ga ponovo ugasim i upalim a posle sve gore i gore ponekad sam morao i do 15 puta palit pa gasit da bih uspeo da podigne sistem.Na kraju je se ustanovilo da je maticna odradila svoje a nemora znacit da je i kod tebe isti slucaj.Pozzz

grandia
19.12.2009, 17:40
ja bi reko da ce napon (power supply) jos malo da se pokvari ...

ako imas mogucnost da uzmes drugi i da ih zamenis (pamti koj steker gde ide, ma da ne mozes puno da pogresis, samo da zaboravis nesto da ustekas ...) pa da vidis ako je to problem ...

pre menjanja gasis kompu kompletno i izstekas sve stekere koje su na kompu prikljucane a kabel za struju obavezno!

ja sam imao slican problem, pa sam kupio drugi napon (450 W, ma da i to nije nesto dobro al bolje nego moj stari sa 350 W ...) i eto sad rabota sve kako treba. od tog problema sa naponom postanu i drugi - meni otisla kratko vreme posle toga i graficna ...

Ace
20.12.2009, 01:47
Trebao si napisati dali si nesto napravio, instalirao, ugradio... pa ti je pocelo tako praviti ili onako spontano je postalo?
Problem je previse opst i moglo bi biti sve.Ja uvijek sam popravljam kompa i imao sam slicni problem vise puta. Razlozi su bili i hardwerski i softwerski. Mozno je da je crklo nesto.
Imao sam problem kad mi je crko HD da se ne podize sistem. Isao je normalno i posle boot screen se restarovao. Vrlo je bio slican sa tvojim. I ja sam morao uraditi restore (posto sam imao backup kopiju preko Norton ghost). Ti mozes probati preinstalirati windows. E sad kod mene je to resilo problem samo privremeno. Znaci Hard disk je bio pokvaren tako da iz njega se nemoze podignuti sistem i kad sam kupio novi na njega windows je funkcionirao a ovaj stari radi samo za cuvanje podatke.

Ako si ugradio neki novi del onda moguce je da ti napajanje (power suply) nije dovoljno mocno da podize sistema pa se pomuci malo dok da krene.
I na kraj ako je crkla maticna takodze je mozan ovaj problem.
Kao sto sam rekao problem je previse opst. Moguce je bilo sta da bude problem.
Zato
Prvo probaj kao sto je Zoki rekao - proveri viruse i stetan software da ne imas u kompu
Drugo - ako ovo prvo ne pomaze preinstaliraj windowsa
Trece - znaci je problem hardwerski, trazi servisera jer sam cisto sumnjam da ces moci popraviti
Dodato:
I jos nesto:
Antivirus mora da ti bude "up to date". To znaci da mu moras uraditi update preko interneta da bi imao poslednju antivirusnu definiciju. Ako nemas poslednu onda nemozes ocistiti viruse

Vaxter
20.12.2009, 01:59
Nisam siguran tachno u ispravnost svog tumachenja pitanja, pa da priupitam neshto, radi pojashnjenja. :)
Da li se vidi post display nakon prvog paljenja, ili ne?
Post display je onaj info shto izbacuje bios pre podizanja sistema.

nesaband
20.12.2009, 02:38
za svaki slucaj uradi back up "C" particije jer moze vrlo lako da ti se desi da ti windows pukne uskoro.ako nisi srucan za spasavanje podataka moj i je savet da to odmah uradis.
@Vaxster je u pravu,dao si vrlo malo informacija o tvom problemu pa je tesko naci pravo rasenje u takvoj situaciji

joker1205
22.12.2009, 02:00
ne p;rijatelji nije sistem.podizao sam i sp3 i sad imam win 7 i isto je.kad upalim komp nista se ne javlja crn ekran,.i ja mislim da je ili maticna ili napajanje,sistem nije.moguce da je napajanje.... sve u svemu hvala svima

zeljko
22.12.2009, 03:05
E to ti je maticna 100%:)

aZZo
22.12.2009, 03:38
Posto nisi napisao da li se javlja ono pistanje iz kompa kad se upali. Po tome se moze odrediti koji je deo u kvaru?
Moze biti i procesor. Kod druga smo gledali film i samo je u pola filma zamrzao sve. Kad ga je resetovao takodje nije hteo da se upali i na ekranu je bilo samo crno, nista. Kupio je novi i sve je bilo ok. Tako da problem moze biti sire prirode.
Dok se ne rastavi i ispita deo po deo neces biti siguran sta je.

zeljko
22.12.2009, 03:51
Ma najbolje rjesenje je kao ja sto sam uradio.Kupio sam novu maticnu za 60 eura i novi procesor za cini mi se 80 eura 2puta po 2,7,promijenio i sad sljaka jos bolje komp.

Theos
28.12.2009, 05:29
Jos jedan predlog, pored svih ostalih koji drze i te kako - je si probao da "Ocistis" CMOS- BIOS-a, baterijom ili odgovarajuceg jumpera, a mozda zatim i da updejtujes BIOS?
Cisto da probas.

Dodato:
Pomislio sam da nije mozda MBR, medjutim kazes stavio si sedmicu - da li si full formatirao particiju ili si samo upgrejdovao na Win-7?
Koristi i on-line skenove tipa Trend-Micro, kao i obavezne alate za ciscenje i odrzavanje - uz naravno - Anti-Spyware, Anti-Rootkits i sl.programe.....
Dodato:
Dopisao bih jos nesto, sigurno ce koristiti - mozes probati dijagnosticirati sa Hirens Boot-om CD, a ponekada bi sigurno koristila i neka Live-Linux edicija, bilo sa CD-a ili USB /U oba slucaja potrebno podesavanje u BIOS-u sta ce biti first boot...../
Dodato:
I jos par stvari - System Restore - obavezno iskljucen!
Umesto njega za back-up-ove - Acronis i sl.
Moguce i iskljucenje nepotrebnih servisa.
Kod Network connections- Obavezno otstiklirati "File and Printer Sharing".......

dekipa
28.12.2009, 14:30
Evo i ja da se nadovezem, ali je mozda kolega do sada resio problem, posto vidim da se ne javlja.Covek je lepo objasnio problem i to kada ukljuci prvi put komp ne dize sistem nego mora da ga restartuje pa posle toga radi normalno.Valjda je tako koliko sam j razumeo objasnjenje problema???E ovako druze kolega Theos je bio najblizi sa objasnjenjima, tebi je crkla baterija na maticnoj ploci, posto kada ga ukljucis prvi put nema dovoljno napona u bateriji da bi ti bios odradio to sto treba da odradi e tu dolazi napajanje koje pobudjuje bios i prilikom restartovanja napon je normalan na proci i dolazi do podizanja sistema.Malo sam ga napisao prostim recnikom da se bolje razume.
Znaci da ne dodje do zabune ja sam ovo odgovorio na ono prvo postavljeno pitanje.
E sad imamo sam ja i drugih problema tipa kada mi je popustio pci-e slot na ploci gde je slican problem, da kazem slican ali to se manifestuje drugacije.
Javi se da vidimo da li si resio problem do sada da ne pisemo bezveze i naravno pozdrav za sve!!!

Theos
28.12.2009, 15:11
Tako je Deki, ja sam namerno izneo vise solucija, koje ce svakako koristiti mnogima, kako za doticni problem, tako /Uzgred/ i za ostale stvari sto se tice odrzavanja, zastite i sl /Onako ukratko i nabrzinski..../

Ima jos puno toga, ali evo - za pocetak - problem bi mogao da bude resen i ciscenjem CMOS-a ili zamenom baterije na maticnoj, pa - kako sam spomenuo vec - i updejtom BIOS-a....

Pozdrav

lav1969
28.12.2009, 16:59
http://www.malwarebytes.org/ jarane evo link za direkt besplatao skini program i skeniraj pc komplet pomoceti sigurno pomaze oko svakoga virusa ili spaj ikad skeniras onda imas opcije snaces se sigurno dobar program koristijo sam ija pozzz

Theos
28.12.2009, 17:36
Odlican program.

Kad vec prosirismo temu, dodao bih jos programa koji ce garantovano ukloniti sve nepozeljno:

A-Squared (Free)
Spybot S&D
XoftSpySE
SuperAntiSpyware (Free)
Win-Defender............
McAfee Stinger
F-Secure BlackLight
On-line scan-ove

Sve ovo imam skoro na svim mashinama - nista sa nicime ne pada u konflikt i ne koci system.....
Dodato:
A za doticni problem bih ponovio jos jednom /Naravno - ako nije vec resen...../
Probaj da podignes neku Live-Linux ediciju, cisto da vidis hoce li tako da radi normalno....

dekipa
28.12.2009, 19:51
Evo citam malo detaljnije pa vidim da je pitanje postavljeno 19.12 sa jednim problemom kao komp nece odmah da dize sistem, tek posle prvog restartovanja, pa vidim da je 22.12 opet covek stavio problem ali sad kaze da ne dize uopste sistem....Ja neznm sta je sta ovde da li je ono prvo ili drugo.Ja kada sam postavljao pitanja oko nekih problema uvek na kraju kazem da je problem resen ili ne, a ovako, necu da kritikujem ali moze za shodno da se nadje vremena da se napise da li je kompjuter resen ili ne, da ne lupamo vise da li je ovo ili ono...
Toliko, ja se izvinjavam ako sam nesto lose napisao, pozdrav!