PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha OR700 ili 9000pro? Sta uzeti?!


hadzidinic
17.12.2009, 00:39
Sta je po vasem misljenju bolje?...Stvarno ne znam za sta da se odlucim.... Privlaci me dosta Or 700, ali na netu jako malo materijala i preporuka ima za njega.... sa druge strane 9000pro je proverena klavijatura....:confused:


hvala unapred svima koji mi izadju u susret...

Ace
17.12.2009, 01:19
Jao ovo je tesko pitanje. Naravno da sa taj kvalitet koj ga ima PSR 9000pro ne bih sporedio nijednu drugu klavu narocito dirke al to ne znaci da je OR700 los?!
OR700 je nova klavijatura tako da mislim da je bolje nju uzeti. I pretpostavljam da sviras orientalnu muziku tako da na OR700 imas malu pomoc oko skale sa leve strane klavijature. Ta promene skale sa jednom pritiskom dugmeta nije neophodna stvar al bice ti od korist.
E sad PSR 9000pro ima sempler pa mozda ces ipak odluciti uzeti nju al veruj mi da sa nijednom neces pogresiti.
Eto ja moj glas dajem za OR700 pa toliko od mene.
Pozdrav

EmirTotic
17.12.2009, 01:26
Ne znam cenu trenutno za PSR OR700, i verujem da je dobra klavijatura. Ali da sam na tvom mestu ako bih vec mogao da nadjem dobro ocuvanu psr9000pro uzeo bih je. Razlozi su manje vise navedeni. Najvise zbog semplera. A sad to sto OR700 ima ta podesavanja za skale, ne svidja mi se to (meni licno). Ja nikada ni transposer ne koristim i trudim se da sto vise naucim, a da se sto manje pomazem klavijaturom ako me razumete. Ali to je samo sa moje tacke gledista. Ja bih se odlucio za dobro ocuvan psr9000pro.

hadzidinic
17.12.2009, 01:31
Prvo da se izvinim i zahvalim sejoxu na ispravci.....nov sam ovde,nisam obratio paznju na odeljak saveti za kupovinu...moja greska,izvinjavam se jos jednom...

Ace
17.12.2009, 01:37
replika kon kolega Emira: To za skale nije kao transpose nego je ono sa cetvrt tonovima za arapske skale (kao sto sam rekao nije neophodno).
Al to sto PSR 9000pro ima sampler naravno da puno vise znaci nego neke cetvrt tonove.
E sad 9000pro je retka klavijatura tako da tesko se nalazi dobro sacuvana (bar u Makedonije je tako) a ja na primer ne bi mogao cekati godinu dana dok da nadzem neka koja mi pravi merak.
Ali hadzidinicu ako si je vec nasao sacuvana - to je onda druga prica

hadzidinic
17.12.2009, 01:39
Pozdrav i hvala na odgovorima....
Kako sam shvatio,9000pro ne moze vise nov da se nadje?... Da,sviram uglavnom narodnu muziku i domaci rock... OR700 je relativno nova klavijatura,samim tim se ne znam mnogo o njoj.... na youtube-u nema nikakvih klipova sa narodnom muzikom,tj. ovom nasom..ima sa turskim,iranskim,nekim grckim pesmama,i to samo sa internim ritmovima i bojama....zanima me kako izlaze na njoj nase rumbe,dvojke,7\8 itd...i da li je to isto kao na s900-700 ili nesto drugacije.....takodje me to isto zanima i za 9000pro... S obzirom da bih za sad svirao sa samo jednom klavijaturom,verovatno je bolje uzeti 9000pro,zbog semplera.... Mada i or700 ima jako dobre interne semplove za ovo nase trziste....tipa zujalica,zurli...ostalih orijentalnih instrumenata.... I mislim da za tu cenu od nekih 1100 eura,or700 daje dosta toga.....

EmirTotic
17.12.2009, 01:48
Niko nije rekao da ne daje ona, zapravo smo rekli da je dobra klavijatura. Nova je... A 9000pro ne mozes naci novu. Skoro sam sebi kupio klavijaturu i rekao sam, kada sam prelomio i resio da ostanem na yamahi, ili uzimam 9000pro ili Tyros 2. Posto nisam nasao 9000pro, iscimao sam se za vise kesha, sacekao malo dok sam skupio i eto. Sve dodje na svoje... Ja ti zelim puno uspeha i srece. Da kupis bas po svom ukusu spravu. ;)

hadzidinic
17.12.2009, 02:52
Hvala Emire......
S obzirom da bih kupio nov aranzer... i da 9000pro ne moze nov da se nadje, mislim da cu na kraju da se odlucim za or700, posto ne razmisljam uopste niti o korg-u....a ni rolandu....ovo mi je zasad najbolje resenje,s obzirom na moj trenutni budzet....

yamahapassion
17.12.2009, 03:15
I ja sam imao dilemu kad sam kupovao klavijaturu sebi, ali izmedju polovnog PA80 i nove PSR s700. Nakraju sam se ipak odlucio za s700, mada mi je zao sto nemam sad sempler, ali daju se jako interesantne boje uraditi od yamahinih rom boja, tako da ne moras da strahujes da neces biti zadovoljan. Ipak novo je novo, a polovno je uvek macka u dzaku. Mogu da kazem da sam zadovoljan u globalu sa klavijaturom i da stvarno moze pokriti veliki repertoar (narodne , zabavne, sve...) Mozes pogledati moje demoe tu pa ces otprilike videti o cemu se radi, samo napominjem da sam ja sve na klavijaturi radio laicki bez nekog preteranog programerskog znanja (uglavnom sakupljao sa neta, i malo sredjivao za moj ukus), i nisam uradio ni 10% toga sto planiram, e sad zamisli da na taj sint sedne covek koji "zna znanje" i da ga sredi kako spada. Mislim da ce ti biti jasno onda o kojem kalibru klavijature se radi ( s tim sto je s 700or jos naprednija od s 700)

p.s, ako ti bude bila frka sa semplerom, a bude bilo posla, semplersku klavijaturu uvek mozes kasnije dokupiti.

makso68
17.12.2009, 11:39
Moj glas je za PSR 9000 pro,koja je puno kvalitetnije napravljena,ima sampler,fantastične dirke,za razliku od PSR 700 OR,koja je dosta lošije izrađena,dirke su katastrofa,kao i na PSR 1500 ili PSR 3000.To,da li je nova ili ne,bitno je kod Korgovih klavijatura,a Yamahe su rijetko kvarljive,pa te to ne mora brinuti.U svakom slučaju preslušaj dosta materijala od obje klavijature,isprobaj ih,ako si u mogućnosti.Bez ikakve uvrede i bez namjere da bilo šta omalovažavam,PSR 700 OR djeluje kao igračka u odnosu na PSR 9000 pro.Pozdrav!
Da,te Arabic skale možeš uraditi na bilo kojoj klavijaturi.

hadzidinic
17.12.2009, 16:27
Ja o korgu ni ne razmisljam.... korg meni jednostavno suvise plasticno i nemasno zvuci i to je kraj te price s moje strane... cda ne otvaramo novu raspravu.... Ma sempler cu ja kasnije ako bude bilo potrebe,a verujem da hoce,da dokupim..... Sto se tice same izrade klavijature,slazem se sa maksom, da je tako tako je, i na prvi pogled.... ali ljudi, mi njima ne vucemo kola, niti oremo zemlju pa da ih gledamo tako,koja je teza, koja je jaca itd...u redu,u granicama normale, ali mi na njima sviramo...ako ih makar malo pazimo na svirkama i u toku koriscenja, nece biti nikakvih problema.... A cuo sam da yamaha,u globalu,kasnije posle doradjivanja i ''budzenja'' masine,da mnogo vise iznad ocekivanja....

Dejan
17.12.2009, 16:30
Samo da se nadovezem...OR oznaka znaci orijental...jeli ti potrebna ona?Ako nije uzmi PSR700 bez OR posto je mozda OR skuplja.;)

hadzidinic
17.12.2009, 16:31
I da,makso...da dodam, tacno je svi pucaju na 9000pro i preporucuju njega, ali kazem opet or700 je relativno skoro izasla i nova je u odnosu na 9000pro... Da li mislis da sama yamaha kompanija nije dodala mnogo toga u nju,sto npr. fali 9000pro?... treba razmisliti dosta....
Dodato:
Znam naravno da je orijentalna verzija s700.... Razlika u ceni je nekih stotinak eure.... s700 trenutno je 950 evra,a or700 1050 ili 1100....tako nesto....a s obzirom da or700 poseduje to sto poseduje u odnosu na s700,to nije nikakva razlika sto se mene tice....(48 Oriental voices, 6 Oriental drum kits, and 146 Oriental styles to the regular collection )...

EmirTotic
17.12.2009, 16:46
Sve sto si naveo moze da ima i psr9000 pro ako vec nema. Svirao sam je jednom u zivotu i ostavila je takav utisak na mene da je sprava cista desetka! OR700 moze da ima ne znam koliko fabrickih drum kitova i ostalih zezancija, sve to moze semplovano da se upuca u 9000pro. Da zavrsimo sa ovim, kao sto su ti rekle i iskusnije kolege od mene, 9000pro je daleko bolja sprava i po izradi i ovako. Na tebi je izbor sta ces uzeti i odlucio si se za OR700. Nama ni iz dzepa ni u dzep sta ces ti kupiti samo ti preporucujemo. Usput, razmisli malo i o prodaji (ako bude takva situacija ne daj Boze). Lakse ces da prodas 9000pro nego novu PSR OR700. Ne pricam bzvz. znam koliko ljudi juri 9000pro ukljucujuci i mene dok nisam uzeo T2.

hadzidinic
17.12.2009, 17:16
sve je to jasno ko dan....ali ima jedna stvar....novo-polovno.....opekao sam se vise puta sa tim ''OCUVANIM'' klavijaturama.... Ne znam ja da li cu kad je otvorim da nadjem unutra pikavce i srknute musice....i dal je nesto skidane\o,menjano...itd.....to mi se desilo sa g-800....hteo sam da riknem....ovako....garancija,otpakujem odem kuci,hvala lepo dovidjenja....razumes sta hocu da ti kazem....e sad ako ima neka bolja od or700 u tom rangu cena vi kazite...da se proizvodi jos uvek....

Ace
17.12.2009, 18:00
Radi to dali je dobro ocuvana ili nije sam ja kupio pa500 pa makar sto je i bez sempler a ne pa80 kako sta sam planirao.

Al kad ne sviras orientalnu arapsku muziku neznam sta ce ti ovaj OR700 gde fabricke ritmove su pola arapske. Mozda sa PSR S710 ces imati vise korist od fabrickih ritmova i boje. Ako sviras i po neki zabavnjak - fabricke ritmove su jako dobro uradzeni tako da ja na primer na Korga mnogo pesme sviram u fabricki ritam
One tallave, ciftetelija...itd ne bi ti bile korisne

hadzidinic
17.12.2009, 18:46
Or700 zadrzava sve fabricke ritmove od s700,PLUS te arapske,iranske itd....
Dodato:
Msm,fakticki nista ne gubim.... samo imam plus te ritmove....i 50 orijentalnih boja koje i te kako mogu da budu korisne....zar ne?
Dodato:
Yamahapassion.... cuo sam sve one tvoje demo snimke.... i iskreno odusevljen sam.... kao i vecina,mogu da primetim..... i ne znam zasto bi mi posle onoga sto sam cuo neko rekao da ne uzmem or700 kad s700 moze da zvuci onako,a verujem i dosta bolje.... svaka cast... Mislim da necu uopste biti razocaran ako uzmem or700,i da ce mi bite vise nego dovoljno za ono sto meni treba....

yamahapassion
18.12.2009, 00:38
Drago mi je kolega da si cuo snimke, jel snimci ti najbolje govore da li ti se nesto dopada ili ne. I opet kazem, to jos nije ni 10% sta ta masina moze da izbaci. A naravno s700 or, moze biti samo jos bolja s tim sto ima jos ekstra paket boja i ritmova, i tu zezanciju za skale itd... Znaci s njom mozes da imas prakticno sve. Sto se tice memorije takodje nemoras da se brines jel ti je dovoljan jedan USB stick od 2 ili 4 GB u kojem mozes cuvati sve sto ti na pamet padne, i pozivati u momentu. To je bio jedan znacajan faktor zbog kojega sam ja uzeo tu yamahu. Ovde su si kolege u yamahama pravili citave kolekcije ritmova i boja i redjali po folderima po pesmama i pevacima i sve to jednostavno stavis na USB, i kad si tako nesto nariktas, sve kako tebi odgovara, nista ti vise ne treba za jednu kvalitetnu tezgu. Znaci, imas hard disk u klavijaturi koji ce te kostati 5-10e, samo stavis u dzep, klavijaturu u torbu, i spreman si za tezgu. Nema cekanja da se ucita set, da se prilikom paljenja dize sistem na klavijaturi po 5 min (sto zna prilicno da nervira). Semplera doduse nema, ali moze sve to solidno da radi i sa rom bojama, pogotovo ako se igras sa mesanjem dve boje i mixing konzolom, koja je po meni genijalno resenje kako za podesavanje svega na klavijaturi, tako i za live svirku. Sta vise da ti pricam, videces i sam ako je kupis, ja se nisam pokajao, osim sto sam u startu bio malo razocaran sa harmonikama, ali posle malo grejanja stolice sad i to radi solidno. Ako ti negde zapne u vezi klavijature (ako je kupis) slobodno nas kontaktiraj, ovde ima dosta pravih znalaca za yamahu koji ce ti rado izaci u susret.

P.S: za zabavnu muziku yamahu necu ni da komentarisem, jel svi znaju ko je i sta je yamaha za zabavnu muziku.

hadzidinic
18.12.2009, 06:37
Da ,snimci su vrhunski odradjeni,i svidja mi se jako sve to sto izlazi iz nje.....za harmonike si u pravu, ali sve se to da doraditi i popraviti po svom ukusu.... za memoriju se nimalo ne brinem jer sam cuo sve pohvale za novu psr seriju sto se tice toga..... Sto se tice boja... verujem da svasta moze da se uradi kombinacijom dce boje.... sigurno je uzimam do kraja ove godine,tako da,javicu se sigurno....za pomoc ili sugestije koje su mi potrebne...... primetio sam da ima puno iskusnih muzicara sto se tice yamahe....i ko je svira zna sta sve moze u stvari da da ta masina.....
hvala svima puno na pomoci.... cujemo se uskoro.....

maci078
28.01.2010, 15:58
Molio bih sve koji su probali ovu klavijaturu da mi pomognu pri kupovini iste.
Nisam od muzicara kome je bitno da imam semplovane boje (harmonike....), svirku zavrsim sa 4-5 boja
Sve prijasnje klavijature su mi bile Roland . Sviram iskljucivo pola zabavnjak pola narodnjak (tipa ACO LUKAS)

Ovaj put zelim da prednjem na Yamahu i nemem nikakvo iskusto sa njom.
Tyros mi je preskup pa mi se ovaj OR700 cini dobar i za narodnjak a ima u sebi sve sto ima S700.
Nemam ga nigdje u BiH probati pa mi treba pomoc oko toga kakav je za LIVE?

Poy

EmirTotic
28.01.2010, 16:18
Pisano je vec o ovome.
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12115

Po mom misljenju to je super klavijatura ali to pomalo i pristrasno govorim jer oduvek sviram yamahu.

armin
28.01.2010, 17:13
klavijatura je kao sto kolega rece odlicna... a moze ti posluziti i za narodnu i za zabavnu i za ozbiljnu i sve ostale pravce... znaci nebih pogresio ako bi je uzeo... pozz

hadzidinic
28.01.2010, 19:23
Jedno pitanje.... Sve je to lepo, i hocu ja da kupim OR 700.... ali gde???!! nema je nigde... bio sam u mitrosmusic, koji generalni zastupnik za yamahu u Srbiji, i kazu da je uopste u njihovom najnovijem cenovniku nema!! bilo je,ali vise ne... na sajtu mitrosa je ima, ima cak i cene, ali je ustvari nema... pomalo zbunjujuce i razocaravajuce.......
Zna li neko prodavnicu gde je ima i gde moze da se naruci? ako je neka zaostala, posto se po ovome sudeci moze zakljuciti da se ne proizvodi vise.....

Dejan
28.01.2010, 19:35
Za Mitros se obrati kolegi Svrakanu i on ce ti reci kako je stanje kod njih.Pozz

maci078
29.01.2010, 08:49
Odlicno pitanje kolega , i ja zelim da kupim OR700 ali jedino sta mogu da uradim u Banja Luci jeste da ga narucim i uplatim i svideo mi se ili ne moram ga zadrzati.

Jos jednom molim sve koji imaju PSR OR700 ili su ga probali na svirci da mi pomognu?



Pozzzz

hadzidinic
29.01.2010, 17:17
Evo.... ja sam dobio odgovor iz prve ruke, od Svrakana.... radi u mitrosu...
Proverio je, model se vise ne proizvodi.... pogledace jedino ako ima zaostalih u yamahi... ako ne, moracu da uzmem s710.....

maci078
02.02.2010, 15:00
A zna li neko koja je razlika izmedju s700 i s710 osim u cijeni?

vlade92
02.02.2010, 15:44
s710 - lakša je 1.5 kg, ima text viewer opciju, ima više polyphony (128 a s700-96), više boja, više ritmova, vuše user-a, više memorije, song editing opciju i USB AUDIO RECORDER.