PDA

Pokaži Full Verziju : dynacord pm600 i 2 puta EV zx90 i 2 puta SB122


MT775
15.12.2009, 22:08
kao prvo da se pohvalim od ovog vikenda sam vlasnik sistema Electro voice ZX/ SB konbinacije
imam vec duze vreme dynacorda pm 600 prva generacija i do sada sam radio sa njim i zvucnicima JBL Eon 1500 pasivni pa po potrebi jos dve SX 300 posto neradim vece svirke recimo maximum 300 Ljudi i obicno u salama restoranima i manjim kaficima nisam imao problema uvek sam bio zadovoljan zvukom a i snagom e sada novi razglas nova prica interesuje me dali ce da gura ovaj moj PM600 ove electro voice posteno ili moram uzimati jacu miksetu ili mozda jo samo snagas recimo qsc ili crest ili crown uz to jedina prednost ako uzmen jos snagas da cu biti sigurniji ako crkne mixeta imam snagu posebno i snagas ce da zavrsi svirku do kraja sa mixerom iz klavijature korg pa800 a na trzistu nema bas nesto posebno od jakih mixeta samo tri verzije ili dynacord pm1000 ili yamaha emx5016CF ili allen & heath
u februaru treba da se pojavi mackie ppm1012 mixer sa snagom i 2 efekt maschine i kompresorom jos jaci od yamahe i dynacorda sa potpuno istim specifikacijama kao i yamaha ali moje pitanje je posto su specifikacije ovakve Dynacord pm 600

Maximum Midband Output Power, 1 kHz, THD=1%, Dual Channel: na 4oma 2*270Wmax a na 8 oma 2*180W max

Rated Output Power, THD=0.1%, Single Channel: na 4 oma 2*300 max a na 8 oma 2* 150W max

Maximum Midband Output Power, 1 kHz, THD=1%, Single Channel: na 4oma 2*340 max a na 8 oma 2* 200w max


a specifikacije kutija su ovakve Ev zx 1
Axial Sensitivity1: 94 dB (1W/1m)
Max Calculated SPL: 123 dB
Rated System Power: 200W Cont.2, 400W Prog., 800W Peak
Impedance: 8 Ohms

specifikacije Ev SB122 12" bass box

Sensitivity1 (SPL 1W/1m): 99 dB
Max Calculated SPL: 131 dB
Power Handling (Cont.): 400 Watts
Power Handling (Peak): 1,600 Watts
Impedance: 8 Ohms


e sada neznam dali sam u pravu ali ako bih vezao standardno po jednom kanalu dirktno u Sb122 pa iz njega u zx 1 trebao bi imati onda otpor od 4 oma po kanalu i maximalnu snagu od 340 W po jednoj strani e sada to bi bilo ukupno L+R 680W dali gresim ili cu imati slabiju snagu po kanalu

pisi te vase misljenje ...

puno pzdrava kolegama....

Marco7
15.12.2009, 22:29
Lepo kombinacija za manje svirke ;) Prvo kacis iz miksera u Sb122 pa onda iz njih idi u Zx1 i to je to ;)

Beethoven
16.12.2009, 00:04
Potreban ti je snagas od 2x800w na 4 oma. Sa takvim snagasem opet neces imati potrebnu snagu za najnormalniju svirku jer su kutije Zx1 samo 94dB sto je za nase potrebe jako malo. Nama su potrebne efikasne kutije. Kombinacija Zx1/Sb122 sa snagasem od 2x800w (4 oma) moze zavrsiti posao samo nekom ko svira laganice (gitara, klavir...). Restorani sa laganom muzikom i to. Tezge, ni u snu. Sto se tice zvuka, on je i vise nego odlican.

Imao sam ovaj sistem i toplo ga preporucujem ljudima koji ne nameravaju da "gruvaju".

Ostali, samo jedan par Zx4 sa istim pojacalom ce oduvati sve ispred sebe dok ce ovaj sistem lagano pevusiti.

Nije ti potrebno nista od skretnica, iz pojacala u Sb122 iz njega u Zx1 i zavrsio si posao. To tako radi odlicno.

Pozdrav.

domino
16.12.2009, 01:12
@MT775
Ako ozvucavas velike prostorije/prostore, nije trebalo da kupujes ove kutije, ovako si u sah-mat poziciji (kutije slabe-PM600 jos slabiji) :)
Najbolje resenje ti je da prodas/zamenis PM600 za novi PM600/2 ili PM1000/2 i zavrsen posao.Snagasi i sl. za ovu kombinaciju kutija - bacanje para.

Pozdrav

aleksandar72
16.12.2009, 19:12
Na prvi pogled izgleda idealna kombinacija :)
Imaces uvek problema da usoglasis bas bin sa satelitom!
Uvek ce ti basovi biti jaci,posto radimo u pasivnom modu i kutije dobijaju istu snagu od pojacala.
Ako znas dobro i "hirurshki" da podesis graficki EQ i time nivelisas basove uz ZX1,imaces uspeha,imeno ZX1 je cudo od kutije.Odlican balansiran sound ali steta,premalo za Sb122.Znaci nije problem PM,nego nivelacija basa i satelita.
Za male svirke 80-100ljudi ok,za vece stvari....Mission Impossible

Pozz

Beethoven
16.12.2009, 22:37
@aleksandar72

Nisam video nigde do sada na netu ili uzivo idealnije izbalansiran sistem u parallelu u smislu odnosa woofer-satelit.

Kutije dobijaju istu snagu iz pojacala ali ne sviraju istom jacinom, zx1 je 94dB a Sb122 98-99dB sto je idealni odnos.

To je pozitivna strana ovog sistema a sa druge strane ta mala osetljivost satelita stavlja taj sistem u klasu neozbiljnih i jako slabih.

Opet kazem, za male i lagane svirke nema bolje od EV-a to potpisujem, za "malo gasa" ne...

Pozzz

pa1x pro elite
16.12.2009, 23:31
evo da ne otvaram novu temu. nadovezat cu se na ovo u vezi usklađivanja woofera i satelita. imam kombinaciju soundcraft spirit powerstation. bell v5sl sub i 2 jbl g 734. kod mene se desava obrnuta situacija , odnosno woofer se necuje. ne dolazi do izražaja . kad sviram aranzer, a kad sam sa inteneta skido one mp3 fajlove za testiranje onda sub dolazi do izražaja.
specifikacije suba :
400w mono 200w + 200w stereo 15"
2x4omh 8 ohm mono
101.5 dB (1W/1M)

jbl :
200w pink noise 15"
8 ohm
102 dB (1W/1M)

probao sam sve moguce kombinacije. ali kad woofer okrenem u smjeru u kojem su i sateliti onda imam osjecaj koda ga i nema, a kad ga okrenem i stavim da lupa u zid onda se malo osjeti. i jos nesto kolko jbl moze proizvesti max dB tj u peak . ne razumim se u to mjerenje i jedninice. SPL,(1w/1m) ,molio bi da mi neko objasni u vezi usklađivanja i dB jedinica . pozz

aleksandar72
17.12.2009, 00:08
@Beethoven


Kutije dobijaju istu snagu iz pojacala ali ne sviraju istom jacinom, zx1 je 94dB a Sb122 98-99dB sto je idealni odnos.

U tome je i problem!
Hteo sam bas na to da skrenem paznju.
Jedan EQ a dve kutije, koje po meni i ne pasu zajedno,tako da ce uvek trebati korekcija grafickog EQzera a svi znamo kako radi graficki EQ na PMu :">
Opet tu zavisi i koji pravac muzike se koristi,ali ako svira danasnji turbo folk na tom sistemu,imace problema sa korekcijom basova,100%!

To je pozitivna strana ovog sistema a sa druge strane ta mala osetljivost satelita stavlja taj sistem u klasu neozbiljnih i jako slabih.

Ne bih rekao da je ZX1 neozbiljna i slaba kutija ako se pravilno koristi.Po meni kombinacija 8" +1",jako dobro zvuci kod ZXsa.Mozda i idealna kutija za manji monitoring ili "split Installation speakers".

Pozdrav

Beethoven
17.12.2009, 00:51
@aleksandar72

Kod parallel veze ne mozes ni ocekivati posebnu korekciju satelita i woofera, tako je i predvidjena. Jedino kod ovog sistema sam naisao na odlican odnos gde odvajanje nije ni potrebno. Najnormalnije se obe kutije (satelit i woofer) koriguju jednim te istim EQ-om tog kanala i kraj price.

Ovaj sistem sam imao oko 2 godine, odradio na njemu puno i ma koju muziku svirao, bilo je ok.

@pa1xpro elite

U tome i jeste problem sto tvoja kombinacija nije fabricki sklopljena vec si je ti sam sklapao ne znam po kojoj logici. Kada se desi da woofer i satelit imaju istu osetljivost, onda je neophodan bi-amp tj. napajanje iz dva zasebna pojacala od kojih je pojacalo za woofere mnogo jace (neki smatraju i 6x jace :( ). Ako je sistem predvidjen za parallel onda je obavezno da woofer bude dosta osetljiviji da bi odnos jacine iz woofera i satelita bio kako treba.

Pozzz

Marco7
17.12.2009, 01:54
Radio sam na toj kombinaciji kutija samo sto je mikser bio PM1000/1,odlicno mi je radilo sve a i on je covek rekao da rade svirke 200 ljudi i to ce da odradjuje posao lepo,vrlo lepo a za vecu snagu cepaj snagas ;)

aleksandar72
17.12.2009, 02:34
Gde za nekoga zavrsava prica,za drugoga pocinje ;)
Ja tebe zamisljam sa aranzerom,restoran 5* i fino kolega cepas jazz standarde,skadarliju,zvonka bogdana i sound ZX1/Sb/PM600 sistema je predivan.Slazem se...ali kolega MT775 hoce da gruva i to da zadovolji prostorije i do 300 ljudi.
O kakvom soundu pricamo???
O zdravom soundu ili o buci(noise)
Ostanimo pri zemlji i koristimo ovaj sistem tamo gde mu je mesto, da bi imali satisfakciju i mi kao muzicari a najvise "svet" koji nas slusa.
Kad bi ovaj sistem radio za vise od 100-150 ljudi,korekcija sounda nece biti moguca ni sa najboljim BSS ekvilajzerom...ali svako ima svoj kriterium i svoje mislenje,tako da.....

Pozz

Marco7
17.12.2009, 02:39
Ja sam se lepo ogradio u prvom postu "lepo za manje svirke" i ja sam radio na toj kombinaciji u hotelskom restoranu i prvi put u zivotu sam bio zadovoljan sa Dynacord zvukom :)) opet kazem za jace snage mora veca snaga,to PM600 ne moze da trpi . . .

Beethoven
17.12.2009, 08:41
Ko je sta kome reko sad nemam pojma ali se potpuno slazem sa aleksandar72... Sa Markom ne, jer Mare, ova kombinacija sa CP2200 radi 3 puta slabije nego PowerMate 1000/2 sa dve Zx4. Gde se i sta sa njom moze zavrsiti, ti sad vidi. PowerMate 600 u toj kombinaciji nema sta da trazi. Niti je predvidjen niti sta moze uraditi. Opet kazem, lepa kombinacija samo za laganice.

Pozz

Marco7
17.12.2009, 11:14
Hahaha ja nisam spominjao ni Cp a ni Q seriju a ni Crest niti bilo koji snagas,procitaj moje postove pa ces da vidis!Opet ponavljam da sa ovom kombinacijom moze lepo da se radi za odredjene svirke i to sam naveo gore koje,moze da mu se da po Eq i da se podigne samim tim i snaga i to opet ponavljam za odredjene stvari i tvrdim da ce da radi lepo e za jace snage potreban mu je snagas,uopste nisam komentarisao koji snagas treba da uzme jer to nije ni pitao kada je postavio pitanje,samo sam konkretno odgovorio na ono sto je covek pitao,kako ce da mu se ponasa ova kombinacija?Ne trcati pred rudu ;)

Marco7
17.12.2009, 11:28
A i slazem se i sa tobom i sa Acom da je to mala snaga i da sa tom kombinacijom nema rada u lokalu tipa neki klub gde svi stoje i gde je guzva,tu ce da ga pojede mrak ;)

Beethoven
17.12.2009, 11:54
Mi smo to hteli i reci. A izreci "trcanje pred rudu" nije ovde mesto.

Pozz

pa1x pro elite
17.12.2009, 15:06
dobio sam jedan odgovor. a drugi nisam, tj odgovor u vezi dB.
Pogledo sam specifikacije. moga jbl. i ev zx5 . i sad mi nije jasno
jbl g 734 102 dB (1W/1M)
ev zx5 98 dB (1W/1M)
prema tome ispada da moj jbl sa 200w daje vise dB od ev- 600w. ako grijesim ispravite me .

aleksandar72
17.12.2009, 16:08
procitaj ovu temu,mozda ce ti biti jasnije:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11434

SPL i Max.SPL nije uvek povezano sa kvalitetom sounda!
U praksi mozes sa kutijom koja daje 98dB(1W/1m) SPL,postici bolje rezulatate nego sa "no name" kutijom koja ima i preko 100dBSPL.
Elektricni megafon ima najveci max.SPL,tako da i 140-150dB nisu niakkav problem i eficijenciju vecu od 10%!!A koji je kvalietet govora? ;)

pa1x pro elite
17.12.2009, 17:23
procito sam ovu temu. vrlo korisno. nesto mi nije jasno u vezi onog zvučnog pritiska. kad sam slušo ev zx4 na miximumu zvučnog pritiska koda i nema . a kad slusam jbl . onda imam osjecaj koda me zvuk pomakinje.
jos jedno pitanje od mene . dali veliki utjecaj na dB i zvučni pritisak ima veličina zavojnice odnosno izvor zvuka. horna i sl?

MT775
17.12.2009, 17:50
kao prvo hvala svima na objasnjenima sto se tice moga stila svirke bavim se vise kafanskom muzikom desi se u godini da ispadnu dve tri vece tezge mislim svadbe do 300 ljudi zato bih mozda mjenjao i mixetu za malo jacu a uz ovo uzeo jos dve 15"kroz 3 dali CP 15/ dynacorda ili d-lite ili zek stariju seriju ili nesto drugo tek da imam za nedaj boze a za zx1i sb122 sam se odlucio samo zato sto imaju srasno jasan zvuk i lagane su a imale za transport tako da sve mogu da stanu i u limuzinu nemora da bude karavan....


puno pozdrava kolegama

nesa83bg
12.01.2010, 17:16
Ja imam taj sistem kutija (Zx/Sb) i prezadovoljan sa njim, međutim morao sam da preradim bin da bi zvučale kako sada zvuče - a sada zvuče tako da mogu da radim i veće svirke sa njima.

Prepravka je minimalna i obavi se za 10-tak minuta a takve je vrste da uvek možeš da vratiš bin u fabričko stanje. O čemu se radi? U bin se ugradi hi pass filter (koji pušta od 450Hz na satelit, u ovom slučaju je to Zx1) čiji će izlaz biti ''OUT'' na binu. Znači signal iz mixete/snagaša dovedeš na ''IN'' u bin a iz ''OUT'' vučeš u Zx. Koji je rezultat? Višestruki!
1) Ukupni otpor po kanalu ima otpor bina, tj. 8 oma što mnogo znači za povezivanje više kutija
2) imaš veću ''buku'' sa još kvalitetnijim tonom jer sada Zx dobija signal od 450Hz pa na više a time su i viskotonci glasniji (fabricki ako ih povežeš, onaj signal ispod 450Hz značajno ''proguta'' snage Zx-u a totalno je nepotreban jer tu frekvenciju obezbeđuju binovi)
3) ne možeš nikada da spališ Zx čak i da hoćeš jer kao što sam rekao, nnema tog basa zbog koga i pucaju vešanja na 8'' ako preteraš sa signalom

Dobijaš istu stvar kao da imaš trosistemsku kutiju, s' tim što je bas fizički odvojen (Sb) a srednji i visoki su gore (Zx). Razlika u zvuku je očiigledna, a da ne pričam koliko se manje opterećuje Zx jer ipak je ono 8'' i nije predviđena za gruvanje. Ovako ne gubiš na kvalitetu tona (na protiv!) a možeš da guraš sistem i za jače svirke (kolikko mogu da izdrže binovi, izdržaće i sateliti).

Prepravka košta oko 15-20 evra a MNOOOGO znači a sutra kaad prodaješ binove, samo skineš tu pločicu i bin je kao fabrički mada ne vidim razlog zašto bi to neko skidao kad je 100 puta korisnije.

Ovo govorim iz iskustva jer posedujem taj sistem i radim svaki vikend na njemu. Rećiću samo da sam radio svirke po manjim diskotekama sa tim sistemom (doduše sa još jednom pasivnom 12'', ali nju sam vukao samo da bih fizički ozvučio tamo neki istureni deo diskoteke a glavnica je išla na ovaj sistem; gazda se krstio sa obe ruke, kaže muzičari mu donosili po 6 kutija i nisu imali takav ton po kvalitetu). Meni je od kad sam ih kupio bilo nezgodno da gledam one membranice od Zx kako sevajju kad ih pojačam, a sad samo predu a zvuk kao studijski, i vokal izlazi bolje, ma sve!

Puno lepih svirki ti želim na tom sistemu ali vodi računa o basu na Zx jer fabrički nisu one za gruvanje. Pozdrav!

domino
17.01.2010, 21:02
@nesa83bg
Takva izmena je OK, ali je rezna frekvencija previsoka (450Hz).Verovatno je rez od 6dB/oct. ali je ipak nepotrebno visoko, narocito uz bin za koji ne verujem da svira iznad 200Hz. Imas "prazninu" u jednom bas opsegu. Slobodno dodaj par kondenzatora u taj filter a time i vise basova u Zx :)