PDA

Pokaži Full Verziju : Kompjuter-iskrivila se slika i pomjesane boje,sa jedne strane


martinez
15.12.2009, 14:19
kompjuter mi neradi kako treba upalo sam ga jutros i sve je bilo ok i nakon par minuta se iskrivila slika sa desne strane i ima pomješanu boju sa lijeve je ok
sve radi isprobao sam i monitor je ok probao sam ga na drugom kopjuteru
samo znači to od lijeve strane sveje čisto i ok al kako ide slika ka desno slika je mutna i nejasna

gogspa80
15.12.2009, 15:13
da ti ne stoji neki zvucnik na toj strani?

vingula
15.12.2009, 15:45
Moguče je da si nekim magnetom (zvučnik,mikrofon,slušalice) slučajno pomaknuo preko monitora

nesaband
15.12.2009, 16:52
udji u bios i ako slika tamo stoji normalno onda ti nesto nije u redu sa grafickom kartom.

grandia
15.12.2009, 16:52
...sve radi isprobao sam i monitor je ok probao sam ga na drugom kopjuteru...


ako monitor radi onda kompa ne radi = graficna zavrsila karieru :(

a one magnetske falinke... ja verujem da se to s vremenom gubi (traje nedeljama dok se ne normalizira ...)

Simke
15.12.2009, 16:52
proveri da ti nije prso driver od graficke karte!

harepa50
15.12.2009, 16:55
Meni se desavalo da slika s jedne strane bude ljubicasta, ako klavijature stoje pored monitora. Ako ti sada stoje pored njega, odmakni ih.

gogspa80
15.12.2009, 18:50
ma zvucnik neki sigurno???

moke
15.12.2009, 18:54
pogledaj kabal od monitora koji ide na grafu.. jeli ti crt ili lcd...
Dodato:
sorry gospa80 prenos....
pogledaj kabal od monitora koji ide na grafu.. jeli ti crt ili lcd...

grandia
15.12.2009, 22:58
momci, reko je da monitor na drugoj kompi radi bez problema ... sta to znaci? znaci da njegova kompa nije u redu ... a ja sumnjam na graficnu ...

ne mora da bude slika u biosu normalna ako je graficna pregorela, tj. ako je i u biosu losa slika onda je 100% graficna ...

ja sam pre mesec dana imao slican problem al je kod mene bilo sve ko mozaik a taj mozaik se pojavio odmah vec kad sam palio kompu. znaci oni pocetni podatci koji se vide kad se kompa bootuje (start) su vec bili u mozaik-stilu a kasnije kad se windows pojavio jos gore ...

drug martinez:

ako si imao graficnu karticu u kompi (NE CHIP!) onda ti je monitor bio prikljucen na graficnoj. a verujem da i tvoja kompa ima extra prikljucak za monitor. to ti je izlaz il prikljucak za INTERNI CHIP koji se nalazi na motherbordu. prikljuci monitor na taj drugi vga-out i bitce opet (skoro) sve u redu ...

za normalan rad neces imati problema da radis sa tim internim chipom al za igrice i komplexne programe kojima je potrebna realna i dobra graficna, tu neces moci mnogo ....

pre svega moras naravno da otvoris kompu i da vadis graficnu iz kompe. informisi se pre toga o tom ako jos nikad nisi takvo nesto ucinio!! tu mozes dosta da pokvaris pa cak i sebe - ne daj boze ...

pozdrav

martinez
16.12.2009, 00:09
ekipa velika hvala u pitanju je bio zvučnik to sam ja nešto postavljo da pravim neke demo snimke i stavio zvučnik jedan sa te strane :-)
a jesam se bio iznerviro sve radi kad sam ga upalio i onda odjednom zajebancija iskrivilo se i ljubičast je bio s te strane
hvala vam velika na pomoći sreća da je to bilo da nije ništa sa kompom
još jednom se pokazalo da je na yu-midi najbolja ekipa koja je spremna pomoć
kako ono kod nekog piše "UVJEK IMA DOBRE RAJE"

grandia
16.12.2009, 01:02
=))

znaci zvucnik?

a ja pisem romane o graficnoj ...:-"

nemoj u tom slucaju da vadis graficnu! pomeri zvucnik malo dalje ...:D

martinez
16.12.2009, 02:06
ok poslušaću hvala prijatelju drago mi je da znam da ima ljudi koji su spremni pomoći

nesaband
16.12.2009, 02:19
@grandia.sve sto si napisao je tacno i lepo je sto si to napisao,mada e i ona moja kratka recenica bila dovoljna da se proveri da li je u pitanju graficka karta neispravna.
@martinez:vodi racuna sa tim gde stavljas zvucnike jer moze ti se desiti da ti tako ode monitor.

zeljko
16.12.2009, 02:25
Pa i kod mene je zvucnik blizu kompa,znaci da ga sklanjam i to od 400 wati.

gogspa80
16.12.2009, 14:48
ma ako ti ne mjenja boju, ne smeta :), barem tako ja mislim, ako smeta maknes, jer ako ce smetati smeta odmah, tako ja mislim... nije ni magnet tako jak, da smeta ako je pola metra od monitora, to samo kad je blizu... valjda :D