PDA

Pokaži Full Verziju : Roland fantom x6-ne mogu ubaciti karticu?


taskedallape
15.12.2009, 13:48
Kupio sam rolanda fantoma x6,sad sam dokupio rame i ovaj mi rekao da kupim SD karticu za njega,ja kupio,ali nece da udje u taj pc adapter!Eo slike pa vidite,sta treba tu da se kupi ili mi nije dao ceo taj pc card?

Vule
15.12.2009, 14:06
Compact Flash karticu a ne SD...nju staviš u taj adapter i to je to

vingula
15.12.2009, 15:40
Ovako...u Fantom X6,7,8 ti ide (kao što i kolega Rolandinjos kaže) Comact Flash max 1 Gb,također može iči i MMC (MultiMedia Card) isto tako max do 1 Gb,ali ti za to treba drugačiji PCMCIA čtač kartica,koji košta oko 10-20 eura,e sad...i ja sam se jednom zeznuo pa sam uzeo SD karticu, a čitač sam uzeo od svog G70, kopirao sam svoj set sa CF (Compact Flash) na taj SD,set mi se normalno učitao, ali ništa drugo nisam smijo mjenjat, snimat ni "prčkat" po kartici....znači služilo mi je samo za svirku...mada mi ponekad nije klav. htjela učitat set sa te SD kartice.
Najbolja i najsigurnija opcija ti je uzet CF (Compact Flash) od 1 Gb i to "SanDisk" ili "Dane-Elec" marke, mada u manualu piše da mogu i MMC kartice, no to su jako stariji modeli kartica koje su išle u Nokijine mobitele, pa ih je gotovo nemoguče više nač na tržištu, jedino možda preko oglasa da potražiš, ali CF se može kupit u bilokojem kompjuterskom dučanu...pa čak i u večim trgovačkim centrima.

Pozdrav!

zokin
18.12.2009, 12:02
Kad vidim da ste vec otvorili temu, kod mene je Compact Flash od 4gb jel to moze da smeta mozda?

neutral
18.12.2009, 13:42
A jel DIMM prosirenje za sempler memoriju? Moze li neko vise o tome da mi kaze?

taskedallape
24.12.2009, 06:32
Kupio sam karticu,radi...hvala svima