PDA

Pokaži Full Verziju : EMU0404USB "krči"


TomyCroSound
10.12.2009, 23:39
U radu sa Sonarom, a sada i sa Cubaseom, bilo da se radi o snimanju ili reprodukciji, audio ili midi, odjednom (dakle u pol' pjesme) počne krčiti zvuk. Jedino što sam skužio da gasi to krčanje u tom trenutku da pritišćem gumb S/PDIF i prebacujem između Coaxial/Optical jedno 5-6 puta i onda prestane. A to nema nikakve logike. Ali funkcionira.
Probao reinstal zvučnu itd, al ništa.
?

korg18
11.12.2009, 12:44
jaro,trebaš da vidis da ti nije sta ukljuceno na zvucnoj,ugasi ,Line in out i imaš jos neke koje ne koriste one krce e kad to ugasis onda to prestane,ili moze ti biti da ti kablo zeza vidi od toga dvoga sta može da bude.

grandia
11.12.2009, 13:39
@korg18
jaro jel ti znas sta je taj EMU0404usb?

ako ne - potrazi malo po netu i videt ces ...

@amadeus

meni "krci" moj TASCAM122L slicno - al samo kad stignem sa nekim bojama (VST/cubase) u onaj crveni limit (peak) ... probaj da smanjis volume na EMU i za to pojacaj na miksetu ...

a ja reko da prodam moj tascam i da si kupim EMU ... :-"

TomyCroSound
11.12.2009, 13:57
ma nije do peaka ni ništa tako...
Snimim 2 trake po jednu minutu i sve ok i kao slušam ja to i onda nakon što sam preslušao 2x, treći puta krene da krči.
Jel moguće da je do napona, s obzirom da ide preko ispravljača (adaptera) ?

grandia
11.12.2009, 18:07
...Jel moguće da je do napona, s obzirom da ide preko ispravljača (adaptera) ?

mislis na USB? moguce ako si prikljucio mnogo stvari na USB-stekere ... mozda bi trebalo neki jaci napon ...

inace meni nista vise ne pada na pamet ...:confused: il ce se jos neko javiti il da pitas profesionalce u radnje ... a onaj ce ti sigurno reci da proveris drajvere :rolleyes:

pozdrav

TomyCroSound
11.12.2009, 18:19
nisam mislio na napon u kompu, nego na napon u zvučnoj...
Jer je to krčanje totalno (ne znam riječ), ono, desi se sad pa za dva sata opet, ili za 5min, pa sam pomislio možda napon padne :-(
Dodato:
a nisam skužio tvoj edit, jaaako je sitan :-)

grandia
11.12.2009, 19:23
izvinjavam se amadeus .. inace sam skontao da mislis na napon zvucne a ne kompe .. al ja sam verovao da 0404 dobija struju preko USB - kabla kao sto vise takvih audio-midi-modula, pa cak i moj TASCAM122 ... znaci mislio sam da kompa nije u stanju da daje kartici dovoljno struje pa dolazi do tog "krcanja" ... posto kazes da 0404 ima svoj sopstveni napon i nije zavisna od kompe onda moja ideja ispada :(

mali nesporazum ... rado bi ti pomagao al tu bi vec trebao da se javi neko od kolega koji poseduje 0404 il slicnu karticu od EMU ...

korg18
11.12.2009, 19:24
vidis grandija ni ti ,a ni ja nismo skontali sta je čovjek zapravo trazio pozz.

TomyCroSound
11.12.2009, 19:59
onda nisam dovoljno jasan bio :-(
A to izgleda meni nitko ne zna, specifičan problem; ja uvijek takve probl. imam, za normalne pronađem riješenje, al ovo nije normalno nešto...
Naletio sam preko googlea na forume u kojima piše nešto o
EMU0404USB crackle ali nisam našao riješenje, il me možda pati engleski :-)

grandia
12.12.2009, 01:05
probaj da skines asio4all ... mislim da ga imamo ovde negde u down ...
ako ne - nacices ga sigurno na netu ... tu mozes jednostavno da biras kvalitet audio signala (44.1 /48 khz ... ) u cubase imas tu funkciju na "project - project settings" ...

na asio4all imas negde desno u cosku "convert 44.1 to 48 khz" ... pokusaj kako reaguje 0404 ako to brises(deaktiviras) ....

ja sam nesto citao po svabskim forumima gde drugi imaju slican problem kao sto ga ti imas sa 0404 ... neko je pomenuo snimanje na 44.1 khz/16 bit ... covek je imao probleme sto je nastelovao 96khz dok je snimao a to uopste nema smisla jel ako to hoces na cd onda svakako treba 44.1 ...

drugi su spominjali kvalitet kablova ...


ovaj problem ti nije jednostavan jel tu ima dosta mogucnosti gde i sta da se nasteluje pa da bude kako treba ...

TomyCroSound
12.12.2009, 12:19
Skinuo asio4all, probao stavit na "hardwer" ono nešto (kockica) i piše, kao 10ms ali zapravo nije funkcioniralo, a s isključenom kockicom na 512 krči češće nego inače :-(

Marco7
12.12.2009, 13:53
Nisi jedini koji ima probleme sa EMU 0404!Najbolje ti je da kontaktiras proizvodjaca na njegovom direktnom mail-u i resices problem sto ti stigne odgovor,ipak oni znaju sve njene boljke ;)

TomyCroSound
12.12.2009, 17:51
Poslao mail, ne nadam se skorom odgovoru od njih.
Evo par screenshutova:

http://img13.imageshack.us/i/asioa.jpg/
http://img46.imageshack.us/i/driverf.jpg/
http://img17.imageshack.us/i/emuq.jpg/
Dodato:
Od EMU sam dobio odgovor ali mislim da na bilo kakav upit o problemu pošalju uvijek isti odg, al ajd... Neke stvari mi nisu jasne;

Tomislav,
1, Make sure the 0404 USB is using a USB HOST that is on an IRQ alone.
This means no other device in the PC can be sharing its IRQ.
2, If you are running a hyper-threaded CPU, by turning hyperthreading off from the bios. You can set the latency at 20ms or lower and you will usually not have any latency issues.
3, Change Processor Scheduling to 'Background Services'
Navigate to the Advanced page of the System applet. Click on the Performance Settings button, select its Advanced tab and click on 'Background Services' for Processor Scheduling (see top pair of screens).

4, Switch Off Power Schemes
In the Power Options applet, choose the 'Always On' power scheme. Change the settings for monitor and hard disk turn off and System standby to 'Never', so that your PC doesn't unexpectedly conk out during song playback (see screens below).

5, Disable System Sounds
Select the 'No Sounds' scheme on the Sounds tab of the Sounds and Audio Devices applet.
6, Make sure legacy USB support is disabled in your BIOS.

Please remember the more information you provide, including previous correspondence in your mail, helps in troubleshooting and solving the problem you are experiencing.


Volio bih da mi netko kaže o čem se radi u prijedlogu br 1, 2 i 6.
A ovo pod 4. - kakve to veze ima s "crakling"?!
Dodato:
Danas snimam kao nešto i odjednom u pol snimanja nestane zvuk!
Pogledam u postavke sve radi. Zvuk ne izlazi iz cubase a sve vizualno svira kako treba. Resetiram cub, ponovo pokrenem, i dalje nema zvuka.
Sad moram komp resetirat.. :-(
Dodato:
http://www.youtube.com/watch?v=xTQ5Mr_ApgY
Dodato:
nešto presnimavam s kassete preko zvučne kartice u Adobe Audition... Sve radi ok, snima, ali evo sad nakon 20ak min snimanja počeo je zvuk krčit. Dakle, zvuk koji prolazi kroz karticu na monitore krči, ali komp i dalje snima normalno i sve ok u kompu, tamo ne krči. Nije valjda riknila kartica? Kad zaustavim i krenem ponovo, sve ok.. Spojeno je klasično chincevima... (i naravno, ništa nije u peaku)