PDA

Pokaži Full Verziju : sta je bolje psr s500 ili pa50sd,va-7


nemanja 1982
10.12.2009, 21:03
Drugari molim vas da mi pomognete.Imam u ponudi Yamahu psr s500,za 300 evra, razmisljam o pa50sd i rolandu va-7.Koja je od ove 3 klavijature najbolja.U ponudi imam psr s500 za 300 evra,va-7 za 500 evra ili da kupim nov pa50sd.Sta vi mislite.?Radim tezge,a imam is50b,a mozda je i bolje da kupim jedan triton le i vucem iz njega semplove,bubnjeve,itd..itd.ako je to moguce.Unapred hvala na savetima..pozzzzzzzzz

svrakan
10.12.2009, 21:13
Va7,je tu najbolja po soundu ,ali uz tritona,a ako je sama Pa50 sd,psr s500 ni u ludilu,mozes samo jedan ritam da ucitas i ne moze boje da se mesaju prave i sacuvaju.A Va 7 je tezak mada ima dobar sound.

yamahapassion
11.12.2009, 00:27
I ja bih glas dao PA50 sd. Pogotovo sto se ne moras vise zezati sa disketama. Verovatno je i malo skuplji od ove dve druge klavijature, ali bi resio probleme. A triton i is50 ne znam, morao bi puno da se oznojis da bi to funkcionisalo kako si ti zamislio.

EmirTotic
11.12.2009, 01:15
Pa50sd definitivno. Imas brdo materijala za njega i zaradices kad tad i za LE. Kad uzmes Le-a imaces savsim super kombinaciju. Zelim ti sve najbolje. ;)

Ace
11.12.2009, 01:58
Bilo koji od Korga i Rolanda. Yamaha psr S500 je niza klasa od ove dve. Ja kad sam kupio pa500 sam imao ponudu va7 za 1000 eura ali Korg mi je bio posimpatican pa sam uzeo Korga. Al posto sad pricamo o pa50 a ne pa500 ja da sam na tvoe mesto uzeo bih VA7 cisto zbog to sto mi je ostavio dobar utisak u one momente kad sam imao sansu posvirati na njega. Eto to je moje mislenje pa sa srece u kupovinu!

nemanja 1982
11.12.2009, 13:42
Pa ne znam..OK vi kazete pa50sd,meni se ta klavijatura mnogo svidja,a vecina muzicara kaze da je plasticna,mislim na dirke,a sto se tice ritmova i boja odlicna je.A va-7 vecina hvali ali mi se cini da je veoma stara klavijatura..dok yamaha mi je kao igracka..Kolege a sta mislite o pa-60hd??hvala na savetima...pozzzzzz

Ace
11.12.2009, 14:07
Pa sad druze sta da pricamo jos. PA60 je pokvalitetno napraljena al sta ako je, kad ces da je uzes na staro, koristena 7-8 godina. Izmedju te dve ja bi ipak ostao na PA50sd zato sto je nov, nekoristen. Ako si za Korg onda uzmi si PA50sd, laka je za rukovanje, brzo ces je nauciti, imas materijala za nju u download koliko ti dusa hoce i zavrsena stvar.
Razmisli! Sta se tebi najvise svigja preslusaj ih malo kako zvuce, imas na youtube, i odluka je tvoja.

black87
11.12.2009, 19:25
PA50SD novija je i radjena je puno kvalitetnije u odnosu na stare PA50....
Plasticna jeste kao i 99% klavijatura ali ako gledamo statistiku u celoj korgovoj seriiji najmanje ili skoro nikako se ne kvari PA50...to ce ti mnogi potvrditi!

korg18
11.12.2009, 19:49
Moje misljenje,ja sam za roland Va7 ostavi pa50 na miru moj savjet,va7 je nabolja klava od te,što si naveo.

kufi
11.12.2009, 20:14
Svi su donekle u pravu ja imam pa60 i prezadovoljan sam ali se odluciti je vrlo nezahvalno pre svega ne znam sta sve sviras ako radis samo svadbe i te vrste veselja tebi i e-96 obavlja posao moze da prica ko sta hoce moj profesor ih nemenja a ima para koliko hoces u paru sa u-20 rolandom a ko prasis i kafice i taj neki fazon svirki pa50 je najbolja kombinacija ali pa800 bi ti najbolje legao jedno duze vreme a jos imas i sempler mada i pa80 polovan nije los samo ja sam za tehniku samo da se novo uzme.:-" Pozz

daliborkorg
11.12.2009, 21:28
"ako radis samo svadbe i te vrste veselja tebi i e-96 obavlja posao" ljudi nemoj te se zazati koji e96, pa to se sviralo pre 15 godina. Da sam zatecen na nekom veselju gde glavnu ulogu igra roland e serija, verujem da bih pobegao posle 10 minuta slusanja. Ako ti je is50b dobro sredjen sa ritmovima uzmi nekog semplera npr. triton le povezi ih midi kablom i uz malo sminkanja to ima super da sljaka i to 100% provereno radi.

black87
11.12.2009, 22:39
Kupi bre pa50sd!

EmirTotic
11.12.2009, 23:10
Au bre ljudi polako... Nemojte dizati tenziju. Decko, sam odluci sta ti je najbolje. Isprobaj svaku od tih klavijatura, razmotri mozda jos neku pored njih, razmisli dobro. Znam da nije lako, i ja sam do skoro bio u takvoj dilemi. Veruj mi, sto vise komentara budes dobijao i citao sve ces biti nervozniji i neodlucniji. Dakle, sednes i ''sam sa sobom porazgovaras'' sta i kako. Ovo ti iz najbolje namere govorim jer znam kako je meni bilo... ;)

Ace
11.12.2009, 23:55
Kufi je malo zastranio sa teme
Covek je pitao za pa50 va7 i psr s500 a kufi poredio sve od rolanda e96 do pa800 :D
To ne pomaze coveku. On je ponudio izbor od tri klavijature sad na nas e da glasamo!
Znaci s500 eliminiramo iz strata. Ostaju VA7 i PA50sd po tvoj izbor
pozdrav svima

Vihor
12.12.2009, 00:32
@nemanja

Onda je ako sviraš folk još i najbolje PA50SD, poz (samo moje mišljenje)

nemanja 1982
13.12.2009, 17:48
Kufi druze ja imam is50b koji je mnogo..mnogo bolji i od e-96 i od u-20,znaci babaroga je za njih..Mislim ne bih neko da me pogresno shvati..izvinite ako gresim.ali mislim da je tako..Nego bih voleo da pojacam atmosferu i tako uzmem neku od ove tri klavijature,is50b mi ostaje..Ili da kupim triton le i vucem iz njega semplove i bubnjeve, ali posto vecina kaze za pa50sd,a tako cu i da uradim...A te starije klavijature e-96,e-86,me ne interesuju..Sta mislite o trinity za soliranje,jel ima semplove,imam ponudu za 280 evra...jel to mnogo..pozzzzzzzzzzzzzzzzz
Dodato:
OK i ja sam vise zagrejan za sempler,nego za pa50sd ili va-7,jer sam cuo da mogu da se vucu semplove,bubnjevi..Radim tezge po kaficima,slabo sviram svadbe,mislio sam trinity..jer ima dobre semplovane harmonike stringove...A moj is50b je extra sredjen...extra rumbe,dvojke,bitovi,itd..itdd..svi mi kazu da mi ne treba jaca klavijatura,to je dovoljno za sad..A roland exr-3,jel ima semplove...Izvinite kolege imam dosta pitanja,ali sta da radim...Hvala vam puno.......

EmirTotic
13.12.2009, 18:03
Pa na tebi je da odlucis... Ili hoces sempler ili ne... Trinity je dobra solo klavijatura i nema sempler. Mislim da je dobra cena tih 280e.

Jedino kako ja mogu da ti pomognem to je da ti kazem moje iskustvo. Do skoro sam bio u dilemi kao i ti sada i isto sam govorio da mi nije toliko bitan sempler. Par dobrih prijatelja ovde sa foruma su mi objasnili neke stvari i poslali svoje snimke kako to moze da zvuci i objasnili koja je prednost semplera. Shvatio sam to, resio dilemu SAM i uzeo instrument. Znaci, mozemo mi donekle da ti pomognemo, al na tebi je najveci deo posla. Imas i demo sekciju, preslusaj snimke raznih klavijatura, uporedi, razmisli o novcu itd...

armin
13.12.2009, 20:20
ako cemo biti iskreni ne valja ni jedna kljava od vec navedenih.... sve je to prohujalo i djecije sigre (za nekog) najbolja i od navedenih je pa 50 pa roland pa yamaha... yamaha je za pocetnike roland i korg su vec profesionalnije masine ali sa ogranicenim mogucnostima... znaci neki poluprofi masine... komentari su suvisni vise.....

nemanja 1982
13.12.2009, 20:54
Pa ne znam...sad.........Iskreno da vam kazem odlucio sam se..Uzecu triton le...jer mi bas treba sempler..a iz njega mogu da vucem bubnjeve i semplove........pozzzzzzzzzzzzzzzzzz