PDA

Pokaži Full Verziju : Dijeljenje particija


TomyCroSound
07.12.2009, 04:09
Zanima me, nisam izgooglao ništa, da li postoji neki soft pomoću kojeg bih mogao "otkinuti" 20ak GB sa D particije i dodjeliti C particiji, bez reinstalacije windowsa i slično... (btw radi se o win7, 64bit, što je pomalo problem, sve što sam našao je za xp32)

Vaxter
07.12.2009, 04:18
Partition magic na bilo kom bootable cd-u.
Hirens boot, Kheuyang, bartpe i sl. paketi ga imaju na sebi sigurno.
Bezbednije je nego raditi pod sistemom instaliranim na hardu koji se resize-uje.
Inache, mislim da paragonov partition manager radi na win7, a tu je naravno i sam windowsov partition manager.
Malo komplikovan, ali radi...

TomyCroSound
07.12.2009, 05:05
Ovaj windowsov bi trebao bit instaliran u OS il šta?
Ako je, gdje? Ako je, može par natuknica kako i šta...
Našao sam ga, imam ideju kako i šta ali se ne usuđujem dok netko s iskustvom ne kaže...

svirko
07.12.2009, 09:24
Ja evo iz iskustva znam,

jel sam koristio često, Partition Magic Pro, dodavao sam, oduzimao, dijelio, svašta sa particijama, i to pod već instaliranim WIN XP, i nisam imao problema nikakvih.
Pa ako se odlučiš za taj Partition Magic, mogu ti pomoći.

TomyCroSound
07.12.2009, 12:32
partition magic porobao , ne može ga instal na moj OS.
Preko nekog windowsovog Disk managera sam lako napravio da smanjim D disk, ali ne dozvoljava "increase" C diska... ;-(

Milan$
07.12.2009, 12:46
I ja sam imao iskustvo ali lose,kada sam resizovao particije,izgubio sam dosta podataka,radio sam preko partition magica,i ne znam gde je poslo naopacke,ali eto izgubio podatke...Mislim da kad otpocnes proces,on ti i izbaci poruku,da prilikom resize moze doci do bisanja nekih podataka,mada ne bi trebalo...Ali eto kakve sam srece doslo je....Pozzz

TomyCroSound
07.12.2009, 13:59
Instalirao paragonov partition manager koji radi na win7,64 i traži reset.,.
Ajme.
I sad BOOTMGR is missing. I neće pa neće! Probao mjenjat u biosu redosljed, ubacivao dvd od win, pa pokušavao, i u svakom slučaju vraća na isto, ne može bootat ništa i nikako.

pa1x pro elite
07.12.2009, 18:07
Kupis novi hardi i to je to . 40 gb mozes nac za 15€ .

TomyCroSound
07.12.2009, 18:12
kupio. Nema nigdje od 40, ni 60 ni 80 :-)
160 našao najmanj. Instal win na njega, ostatak na drugi ide...
ego, sad imam System Reserved particiju koju je komp sam napravio pa me znamima kako da to sakrijem'

aZZo
07.12.2009, 18:15
Tu je najbolje obrisati sistem pa instalirati novi.Ali pre toga promeniti particije.Najlakse je iz dosa menjati sa nekim partition managerom.

Ako imas podatke na C particiji, a imas PC, izvadi hard disk i nosi kod prijatelja da sacuvas iste. Moze ti on takodje uraditi promenu sa svog kompa. A ako je laptop tu je problem jer ga ne mozes tek tako izvaditi.

Partition Magic radi extra pod windowsom. Radio sam dosta puta. Samo je bitno da imas mesta na particiji. 10-20% jer kad on prebacuje podatke mora imati mesta za rad.

Vidi druze ovde ima neki how to:
http://www.partition-tool.com/resource/resize-partition-windows-7.htm

TomyCroSound
07.12.2009, 19:19
azzo nisi ti mene baš pročitao..
sad sam napisao da sam instal na novi hard nov win, a stari hard sam ubacio naknadno i formatirao dio tj onaj c na kojem su nekad tamo bili wind.
Nego mene sad zanima kako sakriti ove particije koje vidim i npra floppy vidim a ne postoji fizički

Vaxter
07.12.2009, 19:30
Ako si vichan editovanju registara:
http://anilsoni.wordpress.com/2007/01/01/hide-and-lock-any-drives-using-regedit/

Ako ne, uzmi neshto tipa Tweak UI, i imash da ischekirash koje particije da sakrije...

TomyCroSound
07.12.2009, 19:52
Evo napravio, valjda neće bit problema kod bootanja...
Ta malena particija je bila pri onom starom disku, na starom hardu) to se vidi u partition "nešto", programu koji je u win7, pomoću njega sam obrisao tu particiju jer smatram da je nepotrebna iz tog razloga što pri C particiji,
na kojoj su sada windowsi također ima System... (evo sad sam zaboravio kako se zove) koji se ne vidi u my computer. Eto. Riješeno.
Al osjećam da ću imat problema :-) Stand by

elmagio
12.12.2009, 23:29
Amadeus što se tiče diskete koje nemaš samo odeš u bios i staviš floppy disabled.