PDA

Pokaži Full Verziju : Spajanje dva power mixera ???


armin
06.12.2009, 21:25
Imam 2 power mixera:
Samson txm 16(2x500 stereo) i yamaha emx660(2x300 mono)...

e sad me interesuje da li ih mogu povezati tako da koristim 1600 w a da mi je glavni mixer samson normalno... stvarno se nerazumem u tom spajanju al bilo bi korisno kad bi moglo...
znaci ako neko zna kako to spojiti da sve radi kako treba...
znaci ja bih kao da slev koristim yamahu... et pa javite mi ....

pozzz

vladimir68
06.12.2009, 21:54
Kao prvo nemožeš od ta dva mixera dobiti nešto sa 1600W snage.Možeš na tog SAMSONa prikačiti 4 kutije (preporuka) i postaviti taj samson za ˝glavni˝ mixer a yahamu da koristiš za neke monitore ili da staviš neku kutiju zakačenu na nju u neki ˝mrtvi˝ ćošak,separe,.......gde se slabije čuje ovo glavno.No možeš ti kutije slagati i jedna na drugu na levu i desnu stranu i određeni broj kutija terati sa određenim mixerom ali za takve stvari pored glavnog powermixera ide neki snagaš (da dobiješ snagu ili preko skretnice zakačiš mu voofere,....itd Ima više tih kombinacija).No s obzirom da kako sam kažeš baš nisi upućen u......ova tvoja dva mixera poveži tako što ćeš uzeti kablove (znači 2 jer stereo) sa činč i to ubodi u samsona na REC OUT,a drugi kraj običnim (6,3 mm ,mono) džekom (-ovima) ubodi u yamahu ili na kanal (L i R) i podesi signal i boju po želji ili tu gde ti piše emx660 na IN.To je najjednostavnije,mada može i preko aux1 ili aux2 ali........Normalno s obzirom da su oba powermixeri svaki od njih mora imati prikačene neke kutije.POZDRAV.

armin
07.12.2009, 22:12
aha hvala jarane bas moze i tako al to sam probao i nije mi bas sjajno ne primjeti se nikakva razlika u snazi. ja sam kontao da sve mixam preko samsona a da samo snagu koristim yamahinu.. bas mi zao ako nemoze