PDA

Pokaži Full Verziju : SP u Fudbalu 2010


Strane : [1] 2

Vule
04.12.2009, 20:35
1. Nemacka
2 Australija
3. Srbija
4 Gana


Nije lose...moglo je biti i bolje,ali i mnogo gore...:D





Grupa A: Južna Afrika, Meksiko, Urugvaj, Francuska
Grupa B: Argentina, Nigerija, Južna Koreja, Grčka
Grupa C: Engleska, SAD, Alžir, Slovenija
Grupa D: Nemačka, Australija, Srbija, Gana
Grupa E: Holandija, Danska, Japan, Kamerun
Grupa F: Italija, Paragvaj, Novi Zeland, Slovačka
Grupa G: Brazil, Severna Koreja, Obala Slonovače, Portugal
Grupa H: Španija, Švajcarska, Honduras, Čile

aleksandar031
04.12.2009, 20:40
Kao da sam znao da ce Francuzi u najlaksu grupu:mad::mad::mad:
Dodato:
Mada,Spanija,Honduras,Cile i Svajcarska je ipak laksa,ali i ova gde su Francuzi:rolleyes:

Vule
04.12.2009, 20:44
Ma ni ona sa englezima mi se ne cini jaka (engleska,alzir,usa i slovenija)...ja sam tu prizeljkivao nekako al upadose "zmajceki"


Nekako mi najgora grupa gde je Brazil...tu ce da bude krs i lom

Burli
04.12.2009, 22:40
Po meni mnogo interesantna grupa, moglo je i bolje, ali kud i kamo gore, dobro Antić reče da na Mundijalu nema slabih reprezentacija!
Prvi meč bi mogao da odredi daljnju sudbinu, naš čovjek sjedi na klupi Gane(Rajevac), samo da ne bude "ko će kome, neg' svoj svome"...
Sa švabama se takođe može nadigravati a "kengure" bi trebali dobiti, mada i kod njih ima par iskusnih igrača(Kjuel, Emerton)...

Samo da nas zaobiđu povrede, a u Radomira ne treba sumnjati, forma igrača će biti na nivou...

mimiki
04.12.2009, 23:29
mislim da ce Gana da nas sve rasturi :) ali ozbiljno:) secam ih se sa proslog prvenstva igrali su kao zmajevi i imali su najmladji tim i gubili na neiskustvo,ispali su u 1/8 finala od brazila a mogli su da im daju sto golova a izgubili 4:1

erno11
05.12.2009, 00:41
Sta da kazem. -> Njemacka <- opasno

Dell
05.12.2009, 01:04
ma koja njemacka, kako su ih nasi vatreni namezili na euro ;) inace zamislite da je BiH prosla, pa s Brazilom u grupu, koja steta. Inace, Australije se treba pazit, ima dosta nase gore listova ;)

Vule
05.12.2009, 01:12
Samo Australiju vidim kao opasnost :(

Dell
05.12.2009, 01:15
Sjecam se na SP u Njemackoj, kad je Zeljko Pervan, inace komicar govorio kao, zamisli zabije nam Australija gol, a kaze mu neki od igraca, pa kume jebote sto mi ovo radis :lol: ima nasih jugovica koliko hoces :)

Sejox
05.12.2009, 01:24
Mislim da vise nema na SP-u slabih protivnika,kao nekada.
Tako da po meni,svaka reprezentacija predstavlja "opasnost".

Marco7
05.12.2009, 13:25
Sto se mene tice grupa nam je extra i mislim da mozemo da se nosimo sa Nemcima lagano sto cemo i videti :)

koja
31.01.2010, 20:08
I meni se tako cini.Videcemo sta ce biti kada ce prvenstvo poceti.;)

Vule
11.06.2010, 14:43
Počinje!!!

Za prvi dan su mi realna dva nerešena rezultata,Južna Afrika-Meksiko i Urugvaj-Francuska...videćemo,samo neka je počelo :)


Evo koga zanima i raspored utakmicama sa terminima i gradovima gde se igraju: :)

Burli
11.06.2010, 14:59
Slično razmišljamo, obje današnje sam igrao X...;)

Inače svaku utakmicu ću u singlu igrati igru "zamjena daje gol", kvota je 4.2 na prošlom Mundijalu su se mogle fine pare uzeti...

I još jedan tiket za cijeli turnir koji izgleda ovako:

M. Novakovič najbolji strijelac Slovenije 3.00
M Hamšik najbolji strijelac Slovačke 3.00
Španija polufinalist 2.00
Argentina polufinalist 2.20
Holandija daje više od 7.5 golova na prvenstvu 2.00

kvota 79.20

Išli smo u Afriku da sadimo papriku... :(|)

Vule
11.06.2010, 15:02
Čitao sam u nekoj štampi,Englez neki,bavi se nekakvom "naukom",kaže izračunao da će Brazil biti prvak a u finalu će da pobedi Srbiju...:D

A ja bi rekao...bolje da ne idemo do finala ako ćemo da izgubimo :lol:

grandia
11.06.2010, 15:19
vule, burli (i ostalima koji su se kladili) zelim vam srecu za tikete ... ;)

ja taman metnem si pivo u smrdivac (zamrzivac) i sa moje strane mogu da krenu sa igrom =))

a drug sejox je pametno reko :

Mislim da vise nema na SP-u slabih protivnika,kao nekada.
Tako da po meni,svaka reprezentacija predstavlja "opasnost".

pozdrav svima

Dell
11.06.2010, 16:57
nakon prvog poluvremena mogu rec da je objektivno mexico bolja reprezentacija, ne moram napominjati da se iz aviona vidi da offsidea nije bilo, juzna afrika mi se cini kao jaaako jako dobra reprezentacija ali ocito je da su se us*ali , jbg ipak pod velikim su pritiskom :) vidicemo kako ce bit u nastavku ;)

Vule
11.06.2010, 17:59
1-1 kraj!!!

Eto Burliju i meni prvog iksa ;)

Ali kakva tekma...:-O...ako sve budu ovakve prestaću da se kladim,samo ću da gledam i uživam u fudbalu...:D

Dell
11.06.2010, 18:34
tekma je bila preeeeeeee pre pre pre dobra, juzna afrika skroz ozivjela u drugom poluvremenu, da nisu meksikancima ponistili gol iz prvog poluvremena rekao bih da mi je zao sto juzna afrika nije pobijedila, ali ovaj rezultat je u svakom pogledu realan i posten ;)

misa1265
11.06.2010, 19:30
Pogodio Afriku i Meksiko 2-3 kvota 1.85.A veceras Urugvaj-Francuska sam stavio 1-1 pa sta bude.Kvota je 5.25.Vazno je da je pocelo,sad mesec dana uzivanja,a naravno jedva cekam nedelju 16h!;)

Dell
12.06.2010, 00:37
eto ga ispade X izmedju urugvaja i francuske :) gledao sam prvo poluvrijeme pa onda isao pit s rajom, ali kao sto sam uspio vidjeti, dosta gruba i nezanimljiva igra, u kojoj je francuska jedva bila malo bolja, ali nekih konkretnih prilika i nije bilo, sutra sam u svatovima pa necu moc gledat prve dvije tekme :(

jeftabgd
12.06.2010, 00:44
Verujem da ste culi, a za one koji nisu stara opstepoznata izjava Engleskog napadaca(u penziji),Gary Linekera......Fudbal je igra dva tima po 11 igraca,traje 90 minuta a na kraju pobede........Nemci.

Burli
12.06.2010, 02:21
Slično razmišljamo, obje današnje sam igrao X...;)

Inače svaku utakmicu ću u singlu igrati igru "zamjena daje gol", kvota je 4.2 na prošlom Mundijalu su se mogle fine pare uzeti...



Išli smo u Afriku da sadimo papriku... :(|)

Što volim kad ispadnem pametan...3:-O

Elem, zamjena ne dade gol, biće bolje već sutra, tj. danas a ovi iksevi vratiše uplatu i donesoše nešto malo plusa...

Inače na ovom Mundijalu mi mnoooogo nedostaju nekadašnji komentatori ex-Yuge uz koje bi i umjetničko klizanje bilo zanimljivo pratiti dok uz ove aktuelne sa RTS-a i TVBiH(RTRS-a i FTV-a) stvarno čovjek mora koristiti MUTE na daljinskom...:mad:

Dell
12.06.2010, 02:36
ghahahahahahahaha pa burli meni je marijan mijajlovic bas pozitivno lud bio danas, cim mu cujem onu astmaticnu boju glasa odmah se nasmijem, jos kad krene da nabraja statistke i 5 koljeno loza igraca crknes od smijeha, inace prica mi drug da su neki ludaci na srpskom eurosportu komentatori i da nema nista jace nego kad prenose kecere : "ubi boga u njemu" ili curling:"meti mlada, meti" ili na pikadu kad krene da prica sta rade ovi iz publike, npr. neki mladji lik nesto rekao nekoj starijoj zeni, onako MILF-aci , a ovaj komentator kaze eeeee jos si ti mnogo mlad, jos mnogo leba mora da se najedes da mozes da baris matorku :)

Burli
12.06.2010, 02:51
Mlad si pa ne pamtiš vremena kada su doajeni sportskog novinarstva u ovom slučaju komentatori harali bivšom nam državom i kada su se utakmice između ostalog gledale zbog njih. Pokušaću da nabrojim samo neke od njih, mnogi nažalost nisu više među živima:

-Vladanko Stojaković
-Mladen Delić
-Boris Mutić
-Milorad Đurković
-Jordan Ivanović
-Marko Marković
-Milojko Pantić
-Dragan Nikitović
-Božo Sušec i mnogi drugi

Tu dvojicu sa Eurosporta sam par puta slušao, imaju šlifa ali da rade humorističke programe, a ovaj Mijailović koga pominješ je za moj pojam totalan kreten iako je mogao napraviti karijeru jer poznaje dosta oko fudbala(posebno njemačkog), pratio sam ga još dok je radio na Sport Klubu.

Vule
12.06.2010, 11:21
Dakle dva iksa su došla...za danas mi treba još jedan remi J. Koreja-Grčka i pobede Engleza i Argentine pa odoh po pare :)


EDIT:

Grci su smešna ekipa :mad:

Dell
12.06.2010, 21:15
bozo susec mi je jedan od drazih, radio je do prije godinu dana na hrt-u ali je u penziji :)

Vule
13.06.2010, 15:24
Kupio sam karton Bavarije i čekam da počne tekma...Slovenci dobiše Alžir,po meni je ovo bio X ali eto,čestitke Zmajčekima...Ajmo ORLOVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


P.S. jel ima neko sempl vuvuzele za Korga ili Rolanda :lol:

panovicdragan
13.06.2010, 15:46
S r b i j a !!!!!!!!!!!

Ace
13.06.2010, 16:47
Dosad, za prvo poluvreme, srbija se bolje pokazala :)

mladenkom
13.06.2010, 16:57
prvo poluvreme se moglo prespavati,dzaba sam sat navijao.bice bolje bice bolje

tranzit
13.06.2010, 17:02
Dosad, za prvo poluvreme, srbija se bolje pokazala :)
Koju si ti utakmicu gledao, pa nijedna akcija Srbije da valja. Sve sto su uradili bilo je iz standardnih situacija. Gana sigurnija i bolja za sada. Prognoza: 2 : 1 za Ganu ako ovako nastave.

Slovenija : Alzir najdosadnija utakmica do sada. Nisu zasluzili da budu ni u gledalistu ovog SP.
Dodato:
Malo se prevarih, nije 2 : 1 nego 1 : 0 za Ganu. Kako igrali tako i prosli.

misa1265
13.06.2010, 17:59
:mad::mad::mad:
Ne mogu da verujem,prvo poluvreme smo bili jednaki,u drugom su bili bolji oni malo,ali smo imali i mi sanse,al' Antic je u$rao jer je izvadio Jovanovica i Zigica,a na terenu ostavio Pantelica koji komotno moze da se vrati kuci!!sve mi mirise na scenario iz 2006-e!:(

zeljko
13.06.2010, 18:00
Pff izgubise:(

aleksandar72
13.06.2010, 18:16
od uvek bilo i ostaje na balkanu:

kada protivnik ne moze da nas dobije, onda pobedjujemo sami sebe!!!

Steta...

mimiki
13.06.2010, 19:09
uhhhh,niko ne moze da me iznervira kao ovi nasi,na prvenstvu ne moze da se desi nijednom da ne dobijemo crveni kartaon,da ne napravimo penal.........:mad::mad::mad:

2661
13.06.2010, 19:10
2006g iz Nemacke su bezali nekoliko nasih fudbalera (SRB)...
Sad je na redu selektor R.Antic, to bi bilo najpametnije za njega :mad:

Ovo je bruka i sramota :(

Samo mislim da cemo protiv Nemaca da odigraju dobro,jer nemci ne umeju da igraju usporeno i pezionerski kao mi, zato cemo da ih zbunimo i pobedimo :lol:=))

Ace
13.06.2010, 19:22
@tranzit
Znam tacno sta sam gledao. Prvo poluvreme sve akcije na Srbiju su bile tacne i osmislene, jedino zavrsnica je uvak propadala. Igralo se dosta timski, al uvek neko zezne stvar kad treba da se sutira. Za razliku od Ganu, onaj Boateng se samo istaknuo u napada, al igrao je sam, dok su drugi zjapali sta ce da uradi. E drugo poluvreme se promenla situacija, sto i razumem. Nije lako igrati kad dobies crven karton pa cak i penal, igraci se razocaraju, izgubi se optimizam. A ovi od Ganu su tu videli sansu.

Vule
13.06.2010, 19:33
Da su stavili panj na sred terena manje bi se lopta odbijala od njega nego od onog Pantelića!!!


Šta reći...

tranzit
13.06.2010, 19:37
@tranzit
Znam tacno sta sam gledao. Prvo poluvreme sve akcije na Srbiju su bile tacne i osmislene, jedino zavrsnica je uvak propadala. Igralo se dosta timski, al uvek neko zezne stvar kad treba da se sutira. Za razliku od Ganu, onaj Boateng se samo istaknuo u napada, al igrao je sam, dok su drugi zjapali sta ce da uradi. E drugo poluvreme se promenla situacija, sto i razumem. Nije lako igrati kad dobies crven karton pa cak i penal, igraci se razocaraju, izgubi se optimizam. A ovi od Ganu su tu videli sansu.
Sad sam jos sigurniji da nisi gledao pravu utakmicu. Da nije bila mozda neka repriza iz kvalifikacija ? Kakvo prvo poluvrijeme, kakve akcije kakvi bakraci. Nije tu bilo ni A od akcije. Crveni karton se zaradjuje kad se napravi faul a i penal se dobija po zasluzi. Inace je nama uvijek neko drugi kriv.

Vule
13.06.2010, 19:38
@ tranzit,ne provociraj!!!

tranzit
13.06.2010, 19:42
Ama sta provociram, isprovocirali su mene i igraci i utakmica. Kad neko nece da radi ono za sta je placen i sto bi trebalo da mu bude cast da radi, to je najveca provokacija. Sve njih treba u prdekanu. Ono je sramota od fudbalera i od fudbala.

Vule
13.06.2010, 19:44
Sve si ti u pravu i ja pozdravljam svaki komentar ali se nemoj sa članovima foruma svadjati...momak je navijač isto kao i ti i iznervirao se...i meni je preselo svo pivo što sam popio,jbg...

Biće bolje...samo ne znam kad :lol:

mimiki
13.06.2010, 19:44
ja se slazem da nista nisu igrali to sto su oni osmislili nisu ostvarili nista, nema veze sa zivotom bilo je sve toliko jadno i bedno
Dodato:
stankovic vec dugo vremena samo zauzima mesto u timu ,ja njega retko kad primetim i da igra uopste

tranzit
13.06.2010, 19:46
Jok, ne provociram ja njega nego sebe, 'bem im zito. Zamisli kad ih dohvate ovi ozbiljniji, kuku sramote.

Vule
13.06.2010, 19:49
Cela ekipa je očajna,a kako samo galame po novinama,pogotovu taj Pantelić,bruka i sramota!!!

Jedino što me čini optimistom i dalje je činjenica da su praktično sve šanse stvorili sa igračem manje i sa golom manje...u čemu je tu fora ne znam ali je tako :confused:

zeljko
13.06.2010, 20:09
Da su stavili panj na sred terena manje bi se lopta odbijala od njega nego od onog Pantelića!!!


Šta reći...:lol:

aleksandar031
13.06.2010, 20:10
Balkanski sindrom jbg:mad:
A protiv Nemaca ce da se vadimo,eeeee:-O:-O
Svabe rasturaju kengure veceras,mi ko da smo zalutali.
Pantelinjo...bez komentara:mad::mad:

zeljko
13.06.2010, 20:16
Ma svabe ce da ih razbiju...Opasna je to klica:lol:

aleksandar031
13.06.2010, 21:14
reko ja za svabe,jos 2-3 ce im utrpati

svirko
13.06.2010, 21:19
Zato ja lijepo sjedim u naslonjaču, pijem pivo i hebe mi se živo....
Nema nervoze, urlika, lupanja po televizoru, pušenja po deset cigara odjednom......
U jednu ruku, baš mi je i drago što se nismo kvalificirali....:D:D:D

milepsr
13.06.2010, 21:56
Balkanski mentalitet... Samopouzdanje mnogo znaci!

koja
13.06.2010, 22:21
Nemacka-Austirja:4-0
"Ubise" ih Nemci.:confused:

Dell
13.06.2010, 22:22
ma jes cika svirko, tjesimo se mi tako :lol: ali cuce se za kockaste na sljedecem europskom ;) evo stigao sam sa proslave ima nekih sat vremena, uspio odgledat nijemce kako su trpali australce, cuo sam srbija izgubila, steta...

armin
13.06.2010, 22:37
Njemci su moji favoriti... kako znam za sebe navijam za njih... bas mi je drago za pobjedu...

zeljko
13.06.2010, 22:55
Ja ih nevolim nikako.Poooz

b.o.Y.c.h. ČK
13.06.2010, 23:33
Tako su se švabe kurčile da će nas natrpat 5:0 na svjetskom '98, pa su dobili porciju od 3 gola :D

Inače, ne volim nogomet :)

Sejox
13.06.2010, 23:42
E ja sam sebe doveo u takav "stepen psiholoske pripremljenosti",da svaku utakmicu mogu gledati objektivno,lagano i opusteno,bez obzira ko igra.
To je vrlo tesko postici,ali meni vec nekoliko godina to polazi za rukom.

Ako pogledamo objektivno utakmicu Gana-Srbija,mislim da i nerijesen
rezultat ne bi bio nepravedan,jer je razlika bila u nijansama.

Gana je djelovala i psiholoski i fizicki spremnija od Srbije,ali nisu pokazali nista spektakularno.
Srbija je na terenu igrala nepovezano,anemicno,bez ideja i kvalitetom ispod prosjeka.
Cak su bolje igrali sa 10 igraca,jer su tada stvorili par prilika.

Neko je pomenuo trenera Antica,u kontekstu njegove smjene.
Ali zasto pominjati selektora.?
Pa nije selektor bez ikakvog razumljivog razloga vukao protivnickog igraca,
i zaradio crveni karton.
Nije selektor bez ikakve potrebe igrao rukom u kaznenom prostoru pa zaradio penal.
I izmjene koje je napravio,nije nista pogrijesio.
Igraci su omogucili ovakav razvoj dogadjaja na terenu.

Na danasnjoj utakmici nije bilo "balkanskog sindroma".
Ko zna sta ovo znaci u kompletnom kontekstu,znace da je tako.

U grupi D je situacija za Srbiju komplikovana,i mnogo toga ce zavisiti od utakmice sa Njemackom.
Mada teoretskih sansi na papiru ima jos nekoliko,ali tada o sudbini odlucuju drugi-a to je najgore....

Nesto jos razmisljam-negdje sam citao,da cini mi se 4-5 fudbalera iz prve postave ocekuju dobar transfer u druge klubove,za dobre pare.
E tu bi moglo biti "balkanskog sindroma" koji bi mogao uticati na igru.
To sam naveo samo onako-cisto mi palo na pamet....jer kod nas pare mnogo ljude kvare....

Inace,Njemacka furiozno rasturi Australiju.a kako ce dalje....nezna se

PS: Da ne zaboravim o nasem komentatoru....
Prvi dio prenosa sam gledao na Federalnoj TV BiH.
I meni nepoznat komentator kaze ovako:
"Srbija po prvi put,nakon 48 godina,igra na svjetskom prvenstvu izvan evropskog kontinenta."
Po njemu,znaci da je Srbija igrala na SP-u u Cileu 1962.godine.
Katastrofalna izjava..........promijenio sam kanal....

Pozdrav,

driftkiller
13.06.2010, 23:50
Meni se nekako Argentina čini najkonretnija, i najviše mi se sviđa, jer ipak i poslije veliki špekulacija o Maradoni, i nespremnosti igrača naručito Messija, uvjerio sam se da je Argentina jedna posebna repka, i da će daleko dogurati.
;)

tranzit
14.06.2010, 00:59
Boga mi ako Argentina bude i dalje igrala kao u prvoj utakmici moze stici jedino do Buenos Airesa i to mnogo ranije nego sto se budu igrale cetvrtfinalne utakmice.

Sejox
14.06.2010, 01:15
Definitivno je po mom misljenju rano donositi zakljucke o kvalitetima i igrama pojedinih ekipa na SP-u,jer je tek pocelo,a neki jos nisu ni odigrali.

Cinjenica je da Argentinci nisu pokazali pretjeranu kvalitetu u utakmici
sa prilicno preplasenom Nigerijom.
Ali svako SP je specificno na svoj nacin,i cesto oni koji lose krenu,kasnije
se razigraju.
Vidjecemo kako ce se sve to razvijati....

Vule
14.06.2010, 02:04
Svet je nas dobro proučio i prepoznao...samo nas tapši po ramenu i hvali da smo najbolji i pola posla je gotovo. Smem da se kladim da je pola tima Srbije danas imalo u glavi misao "što bez veze gubimo vreme sa ovima da igramo kad smo ih već pobedili"...kad ono...:lol:


A ovo mislim na sve države bivše nam zajedničke...

grandia
14.06.2010, 07:10
bash to vule!

a nisam znao da i kod nas postoje neki koji ne prave razliku izmedju australije i austrije =))


Nemacka-Austirja:4-0
"Ubise" ih Nemci.:confused:

drug koja, u austriji nema kengura - samo u zooloskom vrtu!

svirko
14.06.2010, 08:09
Ma nisu Nijemci toliko dobri, koliko su ovi loši....

Svi oni znaju igrat ( Nijemci, Englezi, Talijani, Francuzi, ) protiv ekipa koje su za dvije tri klase ispod njih.
Al dok se namjere na sebi ravne, e tu nastaje problem.
Jedino, nekako mi se čini da Brazil i Argentina, igraju, nekako opuštajuće protiv svih.....
Za Srbiju mi je stvarno žao, al u jednu ruku i neka, ...jel što kaže @čika Vule...i Srbija, i Hrvatska, i Bosna...... šta mi tu uopće radimo kad smo NAJbolji od njih...kad na kraju....mahuna:D:D
I to debela.....
I uvjek je neko drugi kriv za neuspjeh....il je prevruće, il je prehladno....il je lopta preokrugla, il suci ništa ne vide, il je neko na tribini pokazivo golu guzicu, il su navijači preglasno navijali.....

milepsr
14.06.2010, 10:57
@svirko

Nije trava podsisana dobro =))

Vule
14.06.2010, 11:19
Sad kad krenu naslovi po novinama "nikad spremniji","jači smo od Nemaca", rekla Vidovita Zorka "Srbija prolazi u drugi krug", a Milan Tarot ispravlja Zorku i kaže: "Srbija u finalu sa Brazilom"....ooooooo životeeeeeeeeeee :lol:

A u petak kad nas švabe naguze opet će da bude kriva lopta što "leluja" i tako...do daljnjeg :)

tranzit
14.06.2010, 11:46
Sad kad krenu naslovi po novinama "nikad spremniji","jači smo od Nemaca"Jedino ako se pobijemo... a i to je diskutabilno.
rekla Vidovita Zorka "Srbija prolazi u drugi krug"Mozda predsjednickih izbora, tu imamo dosta iskustva.

milepsr
14.06.2010, 11:47
Ej, ali to je dobro, bar cemo dobiti na kladionici ako nista drugo :)

grandia
14.06.2010, 11:51
mi smo uvek bili "za novine" :lol:

dakle stigli smo da menjamo ove vodoo-afrikance koje nose kokoske na utakmicama ... izgleda da su njihovi "vidoviti" jaci bili nego ovi nashi :D

sacuvaj boze :rolleyes:

nesaband
14.06.2010, 12:09
Momci,ne zavaravajte se,gana je odigrala odlicno protiv nas.Nema slabih ekipa na svetskom prvenstvu.Srbija je odigrala ispod proseka.

Mislim da Zigic i Pantelic ne treba da igraju zajedno.
Ivanovic nije u formi
Nije bilo nase prepoznatljive igre po bokovima.Zigic nije dobio ni jednu dobru loptu sa boka i tu smo imali najveci problem.
Definitivno Srbija uvek igra losije protiv da kazem autsajdera(gana je bila u osmini finala u Nemackoj koliko se secam).
Splet nekih nesrecnih okolnosti i izgubili smo.

Ja sam i dalje optimista.

Imamo dobru ekipu i nadam se da ce popraviti formu i da cemo se plasirati u drugi krug.

Na kraju krajeva i ovo je veliki uspeh,sam plasman na mondijal pa i ako ne prodjemo nije strasno.Ipak smo mi jedna mala zemlja koja ima mnogo vece probleme nego sto je fudbal.

dajmo podrsku nasoj ekipi i dalje.
Sretno i glavu gore!

driftkiller
14.06.2010, 12:13
Zaista Njemačka je pobucala Australiju, ali Australija nije pokazala gotovo ništa.
A nisu bezveze NJemci igrali zadnju pripremnu utakmnicu protiv Bosne, da bi vidili stil igranja koji je približan Srbima.
žao mi je Srbije, ali ipak, kao što ste već naveli, našim reprezentacijama je trebalo dati pravo glasa, da odmah kažu koji rezultat hoće prije utakmnice, da bezveze ne igraju, jer mi smo takvi.
Nadam se da ćemo ipak doći sebi nekad.
Pozdrav ;)

svirko
14.06.2010, 12:54
@ milepsr,

vidš, na to se nisam niti sjetio...možda bi umjesto kopački obuli gumene čizme.....
Al šta se tu može, teško je igraču kad se golman iz Gane, onako crn ko noć, izbeči, i izbaci one bjelanjke od očiju, i još k tome isplazi i tamno crveni jezik, taman kad se ovaj pripremi da puca.....šok.....strašno....treba ih tužit FIFA-i, za psihičko maltretiranje na terenu....

tranzit
14.06.2010, 13:09
Ama jok, treba ih tuziti radi ometanja igre vuvuzelom jer mi iz Evrope nismo navikli na to. Trebalo je naciniti pravilnik o ponasanju navijaca i igraca na SP gdje bi bila zabranjena vuvuzela kao i neprestano igranje navijaca u ritmu africke muzike a dopusteno psovanje, pljuvanje, samaranje, petarde, paljenje tribina... a moze i lakse vatreno oruzje sa ogranicenom upotrebom. Tada bi smo se osjecali kao kod kuce i garantujem da bi dobili Ganu. Ovako su Afrikanci u debeloj prednosti. Bas je nepravedna FIFA.

Vule
14.06.2010, 13:48
Mislim da Antić treba da uvede dva crnca sa tribina da bi imao ko da potrči u ekipi...jeste da bi imali medju navijačima dve vuvuzele manje al bi bar na terenu neko trčao za loptom :lol:



Praviće se tiše vuvuzele!


Vuvuzele, plastične trube kojima gledaoci na utakmicama Svjetskog fudbalskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici stvaraju nesnosnu buku, neće biti ukinute, ali proizvođači najavljuju da bi mogli da umanje taj problem proizvodnjom tiših truba.

Na buku koju stvaraju vuvuzele žalili su se mnogi fudbaleri, koji su tražili da se te trube zabrane, a nije lako ni gledaocima pred televizijskim ekranima, javljaju mediji.

"Masincedane sport", firma koja ima ekskluzivno pravo na proizvodnju originalnih vuvuzela, izradila je novu, tišu verziju sporne trube.

Iz firme navode da su modifikovali vuvuzele, tako da sada proizvode buku manju za 20 decibela.

Nedavno ispitivanje pokazalo je da vuvuzela proizvodi zvuk od 127 decibela, što je jače od bubnjeva - 122 ili pištaljke sudije - 121,8 decibela.

Burli
14.06.2010, 15:53
dopusteno psovanje, pljuvanje, samaranje, petarde, paljenje tribina... a moze i lakse vatreno oruzje sa ogranicenom upotrebom. Tada bi smo se osjecali kao kod kuce


Pokušavam da "provalim" ko piše iza nicka @tranzit, dal' je Brankica, Veran, Biserko ili možda Kandićka??? Znam da ovaj forum nije mjesto za ovakve rasprave, ali iskulirajte malo dežurni kritičari, igrali smo-izgubili smo, igraćemo i pobjedićemo!!!

Naravno do petka možemo uživati uz sledeće taktove:

http://www.youtube.com/watch?v=asbSE_eK-UI

Dell
14.06.2010, 16:13
stvarno one vuvuzuele i mene sekiraju :-O :-O :-O kao da u osinjaku igraju jbt...

Sejox
14.06.2010, 16:29
Ma meni ona atmosfera na stadionima vise lici na neki jako prometan
aerodrom,gdje stalno slijecu i uzlijecu avioni......;)

Ace
14.06.2010, 18:03
Nije lepo ovo sad izgubila Srbija, i ispada kao da je najgora sada, a kad pobedi onda je odlicna. Kad se navija za neki tim i kad izgubi je ok, a ne da se kritikuje da ne valja nista. Iskreno reprezentacija Srpske ja dosta dobra, ja sam dosta zadovoljan od njena igra jer Makedonce su dosta slabije. U ostalo i znamo da nam fudbal i nije neku jaku stranu ovde na balkan, i sta hocemo .... da osvojimo svetsko prvenstvo li ?!
:)

aleksandar72
14.06.2010, 20:08
@acekorg: U ostalo i znamo da nam fudbal i nije neku jaku stranu ovde na balkan, i sta hocemo .... da osvojimo svetsko prvenstvo li ?!

od 25 igraca samo Mrdja i Krstajic igraju u domace klubove!
Ostali: Inter, Bremen, Borusija, Chelsea, Manchester, Lazio, Ajax, Valencia....

Kako je moguce da tamo imaju najbolje rezultate, u najboljim evropskim klubovima a da nemogu jednu Ganu da savladaju???
Gde je problem? ;)

Kad je Grcka osvojila EP....sve je moguce :)

Znaci svi mi razumni ljudi navijamo za nase balkance ali mora biti kritike....i pozitivne i negativne...moramo biti objektivni,to je sve.

P.S.ako se neko seca davne 1982,SP u Spaniji, koja ekipa!!!Sve terminatori,gde smo stigli??

armin
14.06.2010, 20:22
@aleksandar72 ajd iskreno reci jesul i tamo na jakim pozicijama ti igraci???

Ace
14.06.2010, 23:12
@aleksandar72

Imenjace, u pravu si, to se nekad i ja pitam.Verovatno ih bolje placaju, a mozda i dobijaju vise slave, reputaciju u tim poznatim klubovima. A za drzavu nece da igraju, nema vise patriote :( Ama eto ko sto kaze drug @armin i te igrace nisu neke igrace na koje klub moze da se osloni.
Al pazi i Gana nije za potcenjivanje, i njene igracu imaju noge da trcaju i sutiraju :)
A i za Grcku si u pravu. Najmanje sam se nadao tada da ce Portugalija da izgubi ... al ko sto kazes sve je moguce.

tranzit
14.06.2010, 23:48
Pokušavam da "provalim" ko piše iza nicka @tranzit, dal' je Brankica, Veran, Biserko ili možda KandićkaTi ga bas pretjera. Da nije malo grub faul ha ?
Znam da ovaj forum nije mjesto za ovakve raspraveOvdje si potpuno u pravu, pa necemo dalje o tome.

igrali smo-izgubili smo, igraćemo i pobjedićemo Sa svim se potpuno slazem jedino sa onim zadnjim jok, volio bih da mogu al ne ide. Ne ide jer nije da ne moze nego nema ko da igra za tu pobjedu.

Dell
15.06.2010, 00:21
momci primirite malo, tema nimalo nije konfliktna ;) evo jedna slika u vezi usranih vuvuzuela hahahahahaha

tranzit
15.06.2010, 00:30
Haaaaahaaaaahaaha.
Moze i gore da bude:

Burli
15.06.2010, 00:31
Ti ga bas pretjera. Da nije malo grub faul ha ?


Sa svim se potpuno slazem jedino sa onim zadnjim jok, volio bih da mogu al ne ide. Ne ide jer nije da ne moze nego nema ko da igra za tu pobjedu.

Ako i jeste postoji rješenje(kartoni)...
Naš najbolji igrač u utakmici sa Ganom ih dobi 2 mada po mom subjektivnom mišljenju drugi nije bio za isključenje, gledam večeras kako recimo jednom Kamoraneziju oprašta sudija taj drugi žuti...

Najgore u svemu tome je što mi svaki put stvorimo euforiju prije svega u medijima pa samim tim se to sve prenese u narod da ćemo se prošetati u grupi, da nam polufinale čak i finale ne gine!? Vidovnjaci su gledali natalne karte, pasulj, šolju i dr. i prognozirali finale sa Brazilom!!!???
Ej ljudi, mi smo mala nacija sa lošom fudbalskom infrastrukturom, gdje mladi igrači i njihovi menadžeri samo gledaju kako da zbrišu u razne "Tunguzije" i da uzmu keš, nemamo kontinuitet ni na klupskom ni na reprezentativnom nivou a živimo u ubjeđenju da smo zaboga "Evropski Brazilci" i da svi drhte pred nama...
Pa da li Vi znate da ta ista Gana je viceprvak Afrike, da njihovi mladi igrači do 20 godina su prvaci svijeta???
Isto tako, Rajevac je dobar stručnjak koji je perfektno postavo taktiku gdje naši bočni igrači, prije svega Krasić i Jovanović nisu imali zapaženiju ulogu, samim tim nije bilo ni lopti za Žigića...

Uostalom, ako misliš da "nema ko da igra za tu pobjedu" počni da treniraš, vrata reprezentacije su širom otvorena...

Na kraju da rezimiram, nikada u reprezentaciji nisu igrali meni lično omraženiji igrači tipa "tata od male Ingrid", ali opet moji su, dovoljno je bilo da čujem himnu na početku i sama činjenica što igraju među 32 najbolje reprezentacije meni je dovoljna da i u petak od 13:30 budem uz TV sa hladnim pivom i da se nerviram i skačem i gubim živce i radujem i tugujem, jer to je uostalom i draž "najvažnije sporedne stvari na svijetu"...
Da hoću da moja ekipa uvijek pobjeđuje navijao bih za Barselonu, Brazil, Argentinu, Španiju...






http://vukajlija.com/posteri/svetsko-prvenstvo-u-s-12275.jpg?1276505149 (http://vukajlija.com/posteri/svetsko-prvenstvo-u-s-12275.jpg?1276505149)

tranzit
15.06.2010, 00:56
Ama ja hocu da moja ekipa pobjedjuje. Ne mora bas uvijek ali bar da ne gubi svaku ubogu utakmicu pa cak i od trecerazrednih reprezentacija. Pricas mi bajke o Gani a zaboravljas da smo nekada bili zaista Evropski Brazilci. Danas smo mozda ali samo mozda, Evropski Japanci. Rade sve sto je u njihovoj moci da budu gori od najgoreg. Kazes Gana viceprvak Africkog kupa. E jak im kup i jos jace reprezentacije u njemu. Da se Gana nekim slucajem nalazi u Latinskoj Americi ili Evropi nikad svjetskog prvenstva ne bi vidjela isto koliko i Japan, Australija, Novi Zeland, obje Koreje itd. I sad ti bi mene da ubjedis da sa takvima treba da se poredi jedna fudbalska nacija kakva je Srbija iz cije reprezentacije dvije trecine tima igra u najacim ligama svijeta... i to kako igra. Nego i ja cu u petak da navijam, da se nerviram, psujem i pijem i sve to nece pomoci jer oni sto budu na terenu ne vole tu himnu ni blizu kao ti pa ih bas zabole sto ce da izgube.

Burli
15.06.2010, 01:10
Vidiš meni je najbitnije da ekipa za koju ja navijam ostavi srce na terenu!!!
To kad vidim sam rezultat pada u drugi plan, jer znam da su dali sve od sebe...

Ne pričam ja nikome "bajke" o Gani, ali činjenica je da su nas nadtrčali i taktički odlično "skenirali"...

Fudbal napreduje na svim kontinentima, mi možemo da živimo u iluzijama da smo nekakvi "virtuozi u kopačkama", kod igrača je primjetan strašan pad forme(Ivanović, Vidić, Krasić, Stanković), golman nam je tragikomičan, špicevi pogubljeni, ali ne mogu da prihvatim činjenicu da im je svejedno dal' će da izgube ili recimo da ih u slučaju nekakvog uspjeha dočeka pola miliona ljudi u BGD-u...

tranzit
15.06.2010, 01:17
Ne mogu ni ja to da prihvatim ali izgleda da je njima mnogo vaznije da ih doceka pola miliona eura na ziro racunima od evropskih timova u kojima igraju a kojima je i te kako stalo da se "princevi" ne daj Boze, povrijede na SPu. Srce ne mogu da ostave na terenu jer su ga vec ostavili tamo gdje zaradjuju novac.

aleksandar72
15.06.2010, 14:54
@armin: ajd iskreno reci jesul i tamo na jakim pozicijama ti igraci???

Nisam neki sportski analiticar, ali sama cinjenica da je to krem evropskog fudbala, kaze da momci zasluzuju svoje pozicije.
Inace nisam iz Srbije....pokusavam da budem objektivan!
Mogu da podpisem ono sto je napisao kolega "Burli",odlicna analiza a posebno njegova prva recenica!
citat:
"Vidiš meni je najbitnije da ekipa za koju ja navijam ostavi srce na terenu!!!"

Pozdrav

Sejox
15.06.2010, 15:07
Ne treba zaboraviti jednu stvar,a to je da se trenutna "trzisna vrijednost"
fudbalera Srbije,u menadzerskim krugovima a izrazena u novcu,mjeri
desetinama miliona Eura.
To je cinjenica i ona mora nesto da govori.

Medjutim,druga je stvar,sto tako izuzetno novcano vrijedni fudbaleri ne
opravdase ni 10% toga novca.

zeljko
15.06.2010, 15:51
Gadno je igrati protiv crnaca to znam iz licnog iskustva igrajuci ovdje u njemackoj po parkovima.:)
Kad prodje samo pored tebe dosta ti brate i jedva cekam da se utakmica zavrsi.:lol:
Ja mislim da ce srbiji biti mnogo lakse da igraju protiv svaba.Poooz

Dell
15.06.2010, 17:54
zeljko necemo te rasisticke, pripazi malo ;)

zeljko
15.06.2010, 19:31
Ma nisam ja rasista druze..odakle ti to i nista nisam rekao u vezi nacionalnosti..Pooz

Dell
15.06.2010, 22:39
znas ti dobro sta sam ja mislio, nema veze s nacionalnoscu ;)
Inace sjeverna koreja je zaista ugodno iznenadila veceras , iako je brazil zasluzio pobjedu vidi se da sjeverna koreja nije naivna reprezentacija i da moze iznenaditi u nastavku natjecanja, bi mi drago kad su dali gol pred kraj :)

b.o.Y.c.h. ČK
17.06.2010, 15:00
:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=peXeMDn4IYc&feature=related

koja
17.06.2010, 22:20
Francuska-Meksiko:0-2:D:">

Dell
17.06.2010, 22:38
pravda zbog Irske zadovoljena ;)

nesaband
17.06.2010, 23:25
oni brate ne govore niko s nikim,delovali su francuzi kao da jedva cekaju da idu kuci.Sto ne pustise one Irce da casno predstavljaju svoju zemlju.

Srbija:Nemacka- 2:1

bice tesko ali me osecaj ne vara nikad.

Pomozi boze!!!!idemo dalje!!!

koja
17.06.2010, 23:52
Francuzi deluju na terenu kao da igraju jedni protiv drugih.Svi su u nekakvoj svadji i niko sa nikim ne prica.
A za Srbiju daj boze da bude takav rezultat kao sto si ti reko(i jos bolji ako moze):D:">

nesaband
17.06.2010, 23:57
Ma nek bude bilo koji rezultat samo da mi ovaj put uzmemo tri boda Nemcima a ne oni nama.[-O<

Dell
18.06.2010, 00:07
naprijed Srbija sutra ;)

Boss
18.06.2010, 00:14
Kako se ljudi dzabe nadaju.Ali dobro nada poslednja umire.Ja sam ipak realan.X je maksimum,jedino ako Nemci poklone pobedu,sto se naravno nece desiti...

zeljko
18.06.2010, 00:43
Mozda i hoce ako im srbi dole ponude da otvore povoljno neku fabrikicu i tako nesto,pa da rade za njih za manje para nego sto se to ovdje radi:)

koja
18.06.2010, 01:01
Mozemo da budemo prezadovoljni i sa minimalnim rezultatom samo da uzmemo ta tri boda koja su nam vise nego ikad potrebna.
Sto vise lopti izvlace iz njihove mreze to je bolje za nas,samo ne daj boze da bude obrnuto.O:)

zeljko
18.06.2010, 01:04
Ma nek se oni dobro pripreme ako misle da pobjede jer svabo ne oprasta ni svojoj staroj heheh.Poooz

Dell
18.06.2010, 01:23
pa sta im Hrvatska uradi prije dvije godine, sto to ne bi i Srbija :)

koja
18.06.2010, 01:27
Pa da,sve je moguce.:D

zeljko
18.06.2010, 01:35
I ja bih voleo da nasi pobjede a ne svabe...Nista vidjecemo sutra sta ce da bidne.Pooz

mimiki
18.06.2010, 02:42
ako budemo imali srece velike izvucicemo nereseno

Vule
18.06.2010, 02:45
Dosta ljudi koje znam stavljaju pare sutra na pobedu Srbije...tako bi voleo da dobiju :)

erno11
18.06.2010, 07:38
Halo!!!

Mi ovdje nismo prof. fudbala nazalost.

Lopta je okrugla nazalost, onaj koji je najbolji, on ce i pobjediti.

milanceshow
18.06.2010, 10:17
Ipak je bolje igrati kladionicu glavom,a ne srcem!!! :)

grandia
18.06.2010, 11:53
bez ljutnje momci, al ste dignuli prashinu ... pogotovo kolega tranzit ... kao da ce da propadnemo ako ne idemo dalje na SP ...


i ja zelim od celog srca da idemo dalje pa cak i da pobedimo! al sta ces kad se ne moze, i druge drzave zele isto kao i mi za svoju ...

nadraze bi mi bilo da je cela ex-yu na SP pa posle u finalu ko je bolji i da pobedi ... al za to mogu samo da sanjam


bio bi cak i zadovoljan da srbija rastura shvabu pa posle mi je sve jedno, vazno da smo njih cepali. sta ces kad shvabe igraju tako dobro? al videt cemo, jos je sve moguce - pa cak i to


to sto smo nekada bili medju najboljima je vec davno i to jos kad smo bili svi zajedno. to vazi za svaki sport.

necemo ovde o politici, jel je to zadnje sta nam ovde jos treba.

pozdrav svima grandia :D

Vule
18.06.2010, 12:08
Ajmo Orlovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=ZXDAUaRyLQo&feature=player_embedded



=D>=D>=D>


EDIT:

*ebem ti fudbal i ko ga izmisli i što me majka rodi da volim fudbal,noćas sam spavao ko na ekserima,kao da ja treba da igram danas,od jutros nervozan ko leptir,sad bi pešice do Južne Afrike da i ja dunem malo u vuvuzelu da smirim ovu nervozu...strašno!!!

Nisam ovakvu nervozu imao otkad je Pančev šutirao francuzima penal u Bariju '91

Simke
18.06.2010, 12:49
Beogradske ulice se polako prazne,upravo sam stigao i ja kuci.Iskreno iz dubine srca se nadam da cemo dobiti nemce,makar 1:0!!! ko se slaze sa mnom???
SVI U NAPAD.......

grandia
18.06.2010, 13:02
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


bem si posao .... radim do 3 a nemam sanse nigde da pratim utakmicu ... jedino live rezultati u netu ...:(

nesaband
18.06.2010, 13:15
Pomozi BOZE!!!!! Cela srbija je uz vas!!!!

Vule
18.06.2010, 13:17
Ova dvojica znaju rezultat!!!

Simke
18.06.2010, 13:20
aaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahaha do jaja je slikaa!!!!!!!!
SRBIJA....SRBIJA.....!!!!!!!!!:)

makso68
18.06.2010, 13:22
Orlovi,HRABRO I SREĆNO!!!!!
Čujemo se kasnije,nadam se,da proslavimo.

grandia
18.06.2010, 14:09
gooooooool!

zeljko
18.06.2010, 14:10
1-0 bravo

grandia
18.06.2010, 14:12
uh, hebote, vidim na livescore 5 komada zuti kartoni ... a klose otiso da se istusira :lol:

jel se biju il igraju fudbal? 8-X

zeljko
18.06.2010, 14:18
Kraj prvog pluvremena jedna velika sansa za nijemce propustena hvala bogu.

Vule
18.06.2010, 14:21
WAS IST DASSSSS?!?!

DA IST VALTER!!!


Milan LANE Jovanović za 1-0 =D>


Samo naši da se ne prime pa i oni ne dobiju neki crveni...mada...glupo da naši igraju bez crvenog :lol:

nesaband
18.06.2010, 14:22
;):) Pomozi Boze!!!!

Drzite se momci do kraja,do pobede!!!!!!!!!!

Simke
18.06.2010, 14:28
ovo ce ipak biti "SRCE NA TERENU"!!!
odlicni su bili u prvom poluvremenu,meni zadnjih 5 min je nestala struja!!:S.srecom dosla je taman par sekundi pred kraj poluvremena!!

aleksandar72
18.06.2010, 14:28
Ne mogu da se radujem ko sto treba, oko mene ca.30 nemaca!
Zato cu ovde da izrazim emocije :lol:

1:0!!!!
Samo napred!!!

Vule
18.06.2010, 14:30
U Brate je bi se radovao samo tako!!!
:lol:

Simke
18.06.2010, 14:31
ma ko ih.....shisha!:D pokazi svoje emocije...to je ipak samo sport!!!

grandia
18.06.2010, 14:39
@aleksandar


brate istrpi jos malo ... samo da se zavrsi utakmica sa pozitivnom rezultatom za nas pa teraj ih u pm ... (izvinjavam se za vulgarnost = emocije ...)

znas valjda kako bi oni nas zaebavali da je rezultat drugaciji

ako su bash dobre kolege onda bi trebalo tako i da se ponasaju prema tebi ... al izgleda da za ovih 90 minuta nema "freunde"

zeljko
18.06.2010, 14:46
Ahashahahahahhahaah penal odbranjen hahahhaha

Dell
18.06.2010, 15:21
POBJEDA!!! svaka cast Srbiji ;) eto ga crni prognozeri, rekoh vam ja :D

zeljko
18.06.2010, 15:21
Pobjeda idem u kafanu na pivu da provociram malo svabe:DSvaka cast dobra igra...Poooz

Vule
18.06.2010, 15:21
Bravo SRBIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

nesaband
18.06.2010, 15:22
Ni ovaj put me osecaj nije prevario.

cestitam nasoj reprezentaciji

Simke
18.06.2010, 15:22
Srbijaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zeljko
18.06.2010, 15:22
^:)^:-"

murtson
18.06.2010, 15:26
čestitam srbiji na pobjedi.nije lako dobit njemce!

grandia
18.06.2010, 15:28
trazim SET "SRBIJA 1-0 NEMACKA" za bilo koji DVD-plejer ...

ako neko moze da ubaci na download al ne u WAV format =))

nemanja 1982
18.06.2010, 15:28
Srbija, Srbija,srbija.Ma odlicni smo,ali Krasic je CAR.pozzz

Jolly
18.06.2010, 15:29
Napreeeeeeeeeeeeeeed našiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii!!!<:-P
Sve najbolje našim momcima!Da nastave u istom ritmu i još žešće!

Simke
18.06.2010, 15:31
Ovo je istorijska pobeda!! imali smo sanse i stativu,i precku...al svakako sve cestitike nasim LAVOVIMA!!!

koja
18.06.2010, 15:34
Napred Srbijaaaaaaaaaa!>:D<
Imail smo puno srece,ali kao sto kazu sreca prati hrabre.:)

aleksandar72
18.06.2010, 15:41
^:)^

Hvala Boze!!!

Nemam komentara....18.06.2010 History

misa1265
18.06.2010, 15:45
Idemooooo...prevario me je osecaj da ce biti kao 2006-e,Hvala Bogu.Svi su odigrali srcem,sad samo pametno protiv australijanaca,opet je sve u nasim rukama!!Stojkovic doktor,kad treba on je najbolji...A vi sto ste gledali iz Srbije,jeste li culi onog ******* od komentatora:Kraj,kraj...(ja skacem kao budala dernjam se)on posle 20 sek nastavlja recenicu : ce uskoro odsvirati sudija :-O Jos jednom svaka cast nasima...;)

nesaband
18.06.2010, 15:50
Trba pisati peticiju RTSu da skine ove komentatore koji nemaju pojma o fudbalu nego samo listaju internet i pricaju nam cije je BABA iz koje zemlje i ostale gluposti a ne znaju nista o fudbalskoj igri.
Dole losi komentatori!!!!!

Vule
18.06.2010, 15:54
Odo da gledam Slovence!!!

Ajmo zmajčeki,trpajte malo te amere!!!

nesaband
18.06.2010, 16:14
Opa 1:0 za sloveniju!!!!
Prc!!!

yamahapassion
18.06.2010, 16:19
Ovo zasluzuje svaku pohvalu. Nismo mi jos za bacanje :)

tesla
18.06.2010, 16:24
Kaze Ronaldo Mesiju; Ja sam za tebe Krasić =))
Bravo lavovi

Burli
18.06.2010, 16:31
Po meni mnogo interesantna grupa, moglo je i bolje, ali kud i kamo gore, dobro Antić reče da na Mundijalu nema slabih reprezentacija!
Prvi meč bi mogao da odredi daljnju sudbinu, naš čovjek sjedi na klupi Gane(Rajevac), samo da ne bude "ko će kome, neg' svoj svome"...
Sa švabama se takođe može nadigravati a "kengure" bi trebali dobiti, mada i kod njih ima par iskusnih igrača(Kjuel, Emerton)...

Samo da nas zaobiđu povrede, a u Radomira ne treba sumnjati, forma igrača će biti na nivou...


Što volim kada poslije 6 mjeseci sam sebe citiram...:)>-

Možda sam pristrasan, ali ovo je najzanimljivija utakmica dosadašnjeg prvenstva, crveni karton, odbranjeni penal, dvije prečke, stativa...
Bravo momci, sad bez euforije i iskusno preskočiti "kengure" a tamo neka švabe sa ganom traže drugog u grupi...

grandia
18.06.2010, 16:38
Opa 1:0 za sloveniju!!!!
Prc!!!


=))=))=))


napred slovenciiii!

nije sad zbog ovoga sto srbija pobedila shvabe, al imam jednu ludu a takodje i interesantnu ideju - tj. vise zelja nego ideja:

da se sastave nashi momci, mislim na celu YUGU i da odigraju neki metch protiv jakih zemalja ... onako drugarski ... 8-> to bi bilo SHOW

nele1
18.06.2010, 16:42
Hvala Bogu i nama malo sreca dase okrene napred Srbijo

driftkiller
18.06.2010, 16:46
Slovenija : USA = 2 : 0

Koja matematika i proporcije :D

2661
18.06.2010, 16:47
:) sva sreca nisam se kladio na Germania !

Burli, i ja se ispricavam, pogresio sam :">

Nele, puno pozdrava...dobro nam se vratio!!!

Nemanja88
18.06.2010, 17:03
Imali smo "vise srece,nego pameti", ali se na kraju sve dobro zavrsilo. Igrac meca - Vlada Stojkovic! Dekija je drmala jaka trema, ali je ipak iskusno uspeo da "namesti" Klosea za crveni, Zigic klasicno los, smetao i Nemcima, ali i nama (jeste asistirao pri pogotku,ali je i to bila vise slucajnost,ostalo sve katastrofa), Bane pukao poslednjih 20 min., Kacar i Danko solidni, mada vidi se neuigrani, Krasa kao da prvi put vidi loptu, Subotic i Vidic odlicni...Malo nejasan Anticev potez u izmeni Kuzmanovic/Petrovic, ali je ipak najbitnije da smo uzeli 3 boda.

misa1265
18.06.2010, 17:05
Iako jos nije gotovo ali je po meni izvesno pa cu zato i napisati da cestitam Slovencima stvarno,rutinski odradise prvu fazu iako po meni nisu bili favoriti za prolazak u toj grupi,blagu sansu sam davao Amerima.;)
@Nemanja88
Sta si hteo da kazes sa recenicom da Krasic prvi put vidi loptu?Izvini na ovakvom obracanju ali stvarno.......

tranzit
18.06.2010, 17:07
Nemanja88 analiza meca ti je bez ijedne greske. Zaboravio si samo da kazes da je sudija upropastio utakmicu onolikim kartonima.

Dell
18.06.2010, 17:15
Svaka cast i Slovencima, ex-yu prasi ;) samo mi nije jasan onaj potez vidica, ostalo je sve super bilo

Simke
18.06.2010, 17:40
slovenia:usa 2:2

Nemanja88
18.06.2010, 17:56
@ Misa1265: Rekoh "Krasa KAO da prvi put vidi loptu...", jer je samo 2 puta uspeo da se izvuce tj. da pretrci/predribla igrace Nemacke koji su ga cuvali, sto je, priznaces, za igraca koji poseduje takve kvalitete (a svi mi odlicno znamo kako on moze da igra), ipak malo. Prijem lopte mu je bio katastrofalan, kao i protiv Ghane, da li je trema u pitanju ili sta je vec, to ne znam, ali mora bolje da odigra sledecu. Igrao je i bez ideje, ali su generalno svi igrali dosta pasivno (defanzivno). Ili jedino ja mislim da kad primis loptu trebas da ides napred, a ne da vracas golmanu ;-)... Protiv nemaca je trebalo igrati na kratke i srednje (nikako duge) pasove, ali na prvu, i samo presing. Lepo su premestili liniju odbrane prvih 65-70 min. na nekih 40-ak m, i to je bilo super. Kako su izasli Ninkovic (koji je odlicno odigrao s obzirom na godiste i iskustvo) i Kuzmanovic, sredina je bila znatno oslabljena, pa su tu i usledili onakvi prodori Nemaca "u 2 poteza". Tada je i Ivanovic popustio po desnoj strani, ali je cista sreca sto se ni Marin nije tu lepo snalazio. A Vidic ipak ne moze sam da drzi celu odbranu...Po meni bi Danko Lazovic trebao da ima vecu minutazu, a Zigic da ne radi ono sto ne zna (da ne dribla i da ne pokusava da prenese loptu do sesnesterca), vec da samo smeta protivnicima i da se postavlja pred gol, pa bi tako moglo da se odigra sa 2 napadaca. Ili eventualno Mrdja umesto Zigica, ako se vidi da Australija ima losu odbranu... Naravno, protiv Nemaca nismo smeli toliko da se oslabimo od samog starta. Krasic jednostavno mora da stisne m#%& i da krene svom silinom napred, a Lane da se malo vise otvara. Pase nam igra sa kratkim pasovima, samo to moramo i da primenjujemo. Od noge do noge, pokretljivo, brzo, da se svaki nas igrac otvara, da dodaje na prvu, da se napravi mreza...I mislim da je uspeh zagarantovan. I smatram jos da neki mladi igraci poput Petrovica jednostavno psihicki nisu sazreli (da ne kazem nisu sposobni) da odigraju kvalitetno na ovakvom "testu", pa bi to trebali da prepuste malo starijim, iskusnijim i uigranijim kolegama (pricam naravno o narednoj utakmici). Pa kad povedemo 3:0 protiv Australije, onda neka odiraju i Kacar i Petrovic i Obradovic...A mozda cak i Pantelic :D!

misa1265
18.06.2010, 18:05
@Nemanja88
Mozda si si u pravu za to sto kazes,al' Krasic kad je probio mi smo dali gol,meni je to dovoljno,a probijao je jos par puta.
Kako god da su igrali ja posle pobede nad Nemackom prosto ne znam kako da bilo sta zamerim nekome iz reprezentacije!!;)

koja
18.06.2010, 18:08
Svaka cast i Slovencima, ex-yu prasi ;) samo mi nije jasan onaj potez vidica, ostalo je sve super bilo
Stvarno ni meni nije jasan onaj potez Vidica.:confused:
Neki nasi igraci izgleda u nekom trenutku misle da obavljaju funkciju golmana pa igraju rukom.Ne znam zasto je danas bilo potrebno da vidic odigra rukom.Bezveze smo nemcima poklonili penal koji su na svu srecu promasili.:D

Nemanja88
18.06.2010, 18:49
Vidic je bio u trku, pa se sapleo i krenuo da pada...E sad, zasto jednostavno nije spustio ruku, vec je krenuo kao da ce da poleti, to najverovatnije samo on zna. Kolega Miso, neosporivo je da je krasic probio i centrirao u akciji u kojoj smo dali gol, ali je i do bilo traljavo i nesigurno za jednog igraca takvog kova, o tome pricam ;). Opet kazem, ne znam da li je trema ili nesto trece, ali mora malo da se opusti, da se izvlaci, postavi ispred igraca...I mi i on znamo da moze.

grandia
18.06.2010, 20:30
ovo moram da ve ispricam :lol:

clan sam na forumu jedne austrijske novine, pa imaju i onlineforum (papir rose boje) tamo vec oko 600 postinga o igri "srbija - nemacka" - i par mojih :D

a u vecini se pobili verbalno shvabe i austrijanci. nisam procitao sve postove i zbog toga mi nije jasno zasto austrijanci drze sa srbima:

dal toliko mnogo mrze shvabe il sto nas balkance toliko vole =))

jedan je cak pisao "srbija je sa ovom igrom povecala svoje shanse da udje u EU - italija, spanija, francuska pa i ostale zemlje kao clanovi evropske unije ce dodati svoje da se ulazak srbije u EU ubrzava ... "

Burli
19.06.2010, 01:59
@Nemanja88, dečko ti si mlad, ako se ne varam u profilu ti stoji 22 godine, imaš vremena, počni trenirati, zasjeni i zamjeni Krasića i ostale momke ili pak okušaj se u trenerskim vodama, teorija ti odlično ide...:rolleyes:

Šta se sve može pročitati na ovom forumu...

Ljudi opustite se malo, dobili smo jednu Njemačku koja je prosto pregazila Australiju, i koja je fudbalska velesila, istorija se piše, postignut je prvi gol za SRBIJU, dajte sebi oduška...

Vule
19.06.2010, 02:02
Sve selektor do selektora...a Krasić namesti gol,jedan ali dovoljan za pobedu i to se jedino broji :)

Burli
19.06.2010, 02:15
Ne mogu ni ja to da prihvatim ali izgleda da je njima mnogo vaznije da ih doceka pola miliona eura na ziro racunima od evropskih timova u kojima igraju a kojima je i te kako stalo da se "princevi" ne daj Boze, povrijede na SPu. Srce ne mogu da ostave na terenu jer su ga vec ostavili tamo gdje zaradjuju novac.


Vidiš nisam ti odgovorio ništa na ovaj post, ali te molim da pročitaš pažljivo naslov i sam tekst! Meni je dovoljno da jedan ovakav igrač i čovjek igra u mojoj reprezentaciji!

Lane: Ni da mi ponude milione, milijarde...

Strelac istorijskog gola za Srbiju zahvalan Bogu što mu je omogućio da ostavi nešto u amanet deci, prijateljima, naciji...


Ipak su "orlovi", a ne "vrapci"... Srpski reprezentativci pokazali su ono što je nacija od njih očekivala - srca "grabljivaca". Pre svega borbenošću i željom da sruše mnoge tradicije položili su na pleća velikog protivnika, Nemce, pogotkom Milana Jovanovića u 38. minutu.

Pored strelca, junak pobede bio je i golman Vladimir Stojković, koji je odbranio penal Lukasu Podolskom, zbog čega je proglašen za igrača utakmice od strane FIFA.

Uručen mu je simboličan poklon - mali drveni bubanj.

"Utakmica je bila teška svih 95 minuta. Posle poraza od Gane imali smo nekoliko teških dana, ali smo svi verovali u pobedu nad Nemcima", istakao je Stojković.

Svima je jasno da trijumf u Port Elizabetu ima istorijski značaj za Srbiju.

"Pobedili smo Nemce posle 37 godina! Naročito je važno što je pobeda ostvarena na ovako velikom takmičenju. Kao grupa smo je zaslužili i došla je kao šlag na tortu dvogodišnjeg rada."

Stojković je o svojoj partiji rekao:

"Znao sam da će protivnik stvarati šanse i zato sam morao da budem koncentrisan sve vreme."

Nije ni važno ko je dao pobedonosni gol, ali ostaće upisano u svim analima da je prvi pogodak na svetskim prvenstvima za Srbiju postigao Milan Jovanović.

Blistao je od sreće. I to nije mogao, a nije ni želeo da sakrije.

"Srbija pobedila Nemačku 1:0 posle 37 godina, strelac Jovanović. Hvala Bogu što sam to doživeo. Da su mi ponudili kofere para, ne bi moglo da se meri sa ovim. Pare se potroše, a ovako sam ostavio nešto u amanet deci, prijetaljima narodu", rekao je Lane i prekrstio se.

"Na velikim takmičenjima mora i sreća da bude naklonjena da bi se ostvario uspeh. Selektor je u pravu kada traži da igramo igru u kojoj se mi pitamo. Ali, važnost utakmice uticala je da budemo sputani. Želja nije bila sporna, ali utakmica je bila zahtevna i na fizičkom i na psihološkom planu i to nas je donekle sprečilo da sprovedemo u delo sve ono što smo se dogovorili", nastavio je Milan Jovanović i zahvalio se saigračima, a naročito Milošu Krasiću, koji je centrirao kod gola, asistentu Nikoli Žigiću i Vladimiru Stojkoviću na odbranjenom penalu.

"Realno, ovo je veliki trenutak za srpski fudbal. Posle ove utakmice mogu da kažem da smo svi zajedno postali pravi igrači. Često nam se prigovaralo da nikada nismo pobedili neku jaku reprezentaciju, eto, sada smo i to učinili", završio je Milan Jovanović.

izvor: Mondo

Sejox
19.06.2010, 03:21
Kao prvo cestitka reprezentaciji Srbije na pobjedi.

Moze se ovdje pisati analiza cijele utakmice,medjutim uvijek na kraju se
gleda samo rezultat i on je najbitniji i po njemu se kroji sudbina svih reprezentacija.
Prema rezltatima jedni postaju slavljenici,a drugi gubitnici.

Po mom misljenju,ni jedni ni drugi nisu pokazali niti pola svojih mogucnosti,
jer ja licno sam ocekivao ljepsu,atraktivniju i na oko bolju utakmicu.
Rezultat je mogao biti i ovakav i onakav,ali je Srbija iskoristila svoju priliku,
a Njemacka svoju nije.
Pobijedili su oni koji su pobjedu vise zeljeli.


U ovom izvjestaju medijske kuce "MONDO" je napisan i ovaj komentar,
koji meni iskreno nemoze biti jasan,i smatram ga velikom greskom.
Sta je razlog za ovakvu gresku,ne znam:

"Srbija pobedila Nemačku 1:0 posle 37 godina,

Pozdrav,

Vule
19.06.2010, 03:24
Sejo,razlog može da bude samo glup i nepismen novinar,ništa drugo ;)

milanceshow
19.06.2010, 04:56
Mozemo li da napravimo glasanje (anketu) u kome cemo izglasati najvatrenijeg navijaca.Nebitno je za koju reprezentaciju navija.
Ja imam jednog na umu,ali ce mozda sam da se prepozna i da se javi.

Dobice na forumu specijalan potpis ispod nicka!

Nemanja88
19.06.2010, 11:48
@ Burli: Kolega, trenirao sam ja kad je trebalo, ali je ipak preovladala ljubav prema muzici i ribolovu, pa je fudbal otisao u drugi plan ;)...A i nije fudbal nista drugo osim jednog velikog trzista. "Srce na teren" i ostalo su samo fraze da se narod "lozi"...

P.S. Poslednji put smo pobedili Nemce u prijateljskoj utakmici '73. godine, rezultatom isto 1:0. Pre toga smo ih dobili jos jednom, '67. u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, kada je bilo 2:1. I to je bilo to u istoriji fudbala i nasih medjusobnih susreta,sve do juce.

tranzit
19.06.2010, 13:38
Burli burazeru, pa ti bas nasjeo na slatke price. Kakav amanet kakvi bakraci, pa to je bio samo jedan go na jednoj utakmici. Ama nije on napravio Ravanicu, Decane, Djerdap hidrocentralu i slicno pa da ostavlja to buducim generacijama u amanet. Kad bi Brazil, Njemacka, Italija, Engleska, Francuska... svaki svoj postignuti go ostavljali u amanet ihihiiiiiiiiiiiii.... bilo bi amaneta za sljedecih hiljadu generacija.

misa1265
19.06.2010, 14:34
@tranzit
Cini mi se kao da ne razumes neke stvari,pa Engleska,Brazil,Italija... su svetske fudbalske sile koje idu na svako svetsko prvenstvo i stizu daleko na istom,a mi smo jedna Srbija koja sada prvi put ucestvuje pod svojim imenom mada je to vise fraza i mi na uspeh cekamo i po 10-15 godina!Nama je svaki gol bitan,i potpuno se slazem sa Jovanovicevom izjavom,ja sam juce ceo dan bio srecan da se to nije moglo opisati.

mimiki
19.06.2010, 16:25
penal za ganu,al imaju srece

Burli
19.06.2010, 18:00
Očigledno da nismo na istim "talasnim dužinama" kada je fudbal bar ovaj reprezentativni u pitanju tako da Vas molim da pustite nas koji smo u zabludi da uživamo i da se radujemo uspjehu svoje reprezentacije...

Australija-Gana 1:1 FT

Sad je sve u našim rukama(nogama), sa 3 boda protiv "kengura" 1/8 finala je izvjesna...

Vule
19.06.2010, 19:27
Uhvatio sam danas Holandiju iz X u 1,Ganu i Kengure X i čekam večeras Kamerun- Danska X-2...ako Bog da :)

A što se tiče razvoja u našoj grupi...po meni bolje nije moglo biti

Nemanja88
19.06.2010, 19:29
Moglo je - da smo pregazili crnce :). Ali odlicno je i ovako. Samo,ne treba "leteti u nebesa" ;)...

Vule
19.06.2010, 19:33
Mislio sam na stvari koje nisu zavisile od nas

Nemanja88
19.06.2010, 20:27
Sala mala ;). Naravno da je ovo najbolje, samo jos da "utepamo" kengure sa jedno 3:0, i to je super...Gledao sam danas utakmucu, dosta su nepovezani, ali su ipak uspeli da se odbrane sa 10 igraca...Protiv 11******** u kondiciji! To me jedino plasi... Samo da im zabodemo gol u prvih 20-30 min., pa da se cuvamo do poluvremena...

Obratite paznju na izrazavanje.
Napisali ste malo ruznu rijec za ljude druge boje koze....suzdrzite se ipak.

misa1265
19.06.2010, 22:37
@Vule
Pala kinta,svaka cast!! :D

Burli
19.06.2010, 23:05
Večeras će se u Budvi slaviti do dugo u noć...=D>^:)^

Sejox
19.06.2010, 23:09
P.S. Poslednji put smo pobedili Nemce u prijateljskoj utakmici '73. godine, rezultatom isto 1:0. Pre toga smo ih dobili jos jednom, '67. u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, kada je bilo 2:1. I to je bilo to u istoriji fudbala i nasih medjusobnih susreta,sve do juce.

1967 godina, Beograd : SFR Jugoslavija - SR NJemacka 1 : 0

1973.godina, Minhen: SR Njemacka - SFR Jugoslavija 0 : 1

@Vule

Nista bez nocnog kupanja....!

misa1265
19.06.2010, 23:26
@Sejox
Negde sam procitao pre neki dan da je sto se tice sporta (ne znam da li je u pitanju i svega ostalog) Srbija preuzela to nasledje uspeha i neuspeha iz doba Jugoslavije,pa je samim tim i posle raspada zemlje ostala da se zove Jugoslavija. Ali to su druge teme,necemo o tome...ali naravno slazem se da je to uspeh svih ex-Yu zemalja ali ovo pisem da bih rekao odakle poslednjih dana u novinama takvi naslovi,da Srbija nije pobedila od 67' itd itd.. ;)

Nemanja88
19.06.2010, 23:33
@Sejox: Naravno da kao Srbija nikada nikoga nismo pobedili na SP, logicno, jer je ovo prvi put da ucestvujemo pod tim nazivom. Ali je sustina jasna... Inace, potkrala mi se greska - pobedili smo ih i '70., '62, '55., '52. i '40. Ja sam rodjen u SFRJ, i do dan danas je meni to sve isto ;). Srbija, Jugoslavija, SCG - za mene nema razlike. Zna se odakle svi poticemo...

I jos jedna stvar, zasto je bio problem sto sam "ljude druge boje koze" tako oslovio? Pa svugde u svetu ih tako oslovljavaju, cak se i oni medjusobno tako oslovljavaju (sta inace znaci "nigg'a")? Ovo je samo bio jos jedan od sinonima, sleng, i smatram da nikog nisam uvredio. Ne razumem, jer i "ciganin" uvreda? Mora bas "rom"? Nemci nisu "Svabe"? A sta je sa "Vlasima"? Ne, to nisu Vlasi, to su stocari nomadi koji u sebi imaju rumunske krvi jer su sisli sa Karpata i naselili Srbiju... Daj, molim te. Ako postoji neki problem izmedju tebe i mene, slobodno mi posalji PP. Pocinjem da se osecam na forumu kao da sam na minskom polju, posto mi uredno kontrolises, ispravljas i sankcionises svaki post, pa sam cak i ban dobio, i to BEZ prethodne opomene, no necemo ponovo o tome...Ako postoji problem, slobodno mi posalji PP ;).


Pozdrav, Nemanja.

Sejox
20.06.2010, 00:40
Posto sam rodjen,i veliki dio najboljeg zivota proveo u SFRJ,ja licno,kao
osoba koja postuje sve ljude,ako su ljudi,bez obzira odakle su,smatram da sve ono sto je uradila ta drzava na polju sporta treba biti tako i prikazano i napisano.
To je zapisala i arhivirala istorija i to su nepromjenjive cinjenice.
Po meni je sve drugo nekorektno.
Bez obzira sta je FIFA zavela u svojim papirima-to ne mijenja stav i misljenja
ljudi koji su te sportske dogadjaje prozivljavali na svoj nacin.
Shvatio sam sustinu vaseg pisanja,ali sam napisao u svom postu onako kako se ta reprezentacija zvala u to vrijeme,s kim je igrala i koji je rezultat bio.
Na zalost,kako ja vidim,nekadasnja vremena se nece vratiti nikada....
Toliko o sportu u ovoj temi.

U drugom dijelu vaseg posta ste otisli u offtopic i to sto ste napisali mogli ste mi napisati na PP.

Ali sam duzan,posto ste javno napisali da vam javno i odgovorim.

-u svom prethodnom postu ste fudbalere Gane nazvali "crncugama" i meni
takav naziv za te ljude smeta i uvijek ce mi smetati-zato sam i obrisao,ali niste dobili nikakvu zvanicnu opomenu (karton).

Ukoliko ostali ljudi iz administracije smatraju,da je pisanje takvog naziva
za ljude crne boje koze ("crncuge") ispravan i nece nikome smetati,oni ce
mene kontaktirati i ukazati da sam pogrijesio.

Vi se morate pod hitno osloboditi bespotrebne i bezrazlozne fobije,da ja svaki vas post "uredno kontrolisem,ispravljam i sankcionisem".
Nemam ja vremena da to radim iskljucivo sa vama,jer nicim niste do sada
izazvali neki problem,koliko sam primjetio i nemojte se osjecati kao
da ste u "minskom polju".

Naravno da apsolutno nemam nista protiv vas,kao ni protiv bilo kojeg clana na ovom forumu.
Ja postujem Pravilnik,a i za sve ostale vazi isto,pa samim tim i za vas.
Najmanje sto je potrebno je da dizete neke tenzije-ja to ne zelim....

Vracamo se na temu: "Sp u fudbalu 2010."

Vule
20.06.2010, 01:40
Evo to ovako izgleda:

Malo je slika mutna ali vidi se dovoljno :)

Sejox
20.06.2010, 01:49
Neka si se Vule,napokon opario.
To neka bude kao dodatak za trenutni "odvojeni i samacki zivot"....:)

Dell
20.06.2010, 14:51
@Nemanja, Sejo je u pravu, rijec je uvrjedljiva, trebalo bi malo da pripazite sta pisete, pogotovo nacin na koji se obracate premi Seji uzevsi u obzir vase i njegove godine. Rasprave o etnogenezi nekih naroda necu da cujem ne samo u ovom dijelu foruma vec nikako na citavom forumu. Kao sto ti je Sejo rekao offtopic iskljucivo na pp:) , inace ja sam tu da kontroliram, korigiram i sankcioniram sve sto se pise u ovoj sekciji, samo nisam imao vremena ;)
@Vule
jes' da se ista vidi :lol: koliko si digao? :D

Vule
20.06.2010, 16:16
Taman kolko mi treba :lol:

za sada...:lol:

Nemanja88
20.06.2010, 16:32
Izvini druze, ali da li sam se tebi obratio? I da li je tvoje "da me vaspitavas"? Kolega Sejox i ja smo imali malu "razmenu misljenja", iz koje se sve lepo vidi, naravno ko hoce da vidi... I ne vidim kako sam mu se ja to obracao, sta sam to lose rekao? Sve je bilo krajnje kulturno, ni jedna jedina rec koja bi mogla nekoga da uvredi, pogotovu ne njega. Kolega se jeste trudio da meni persira, medjutim "Vas" se pise sa velikim "V", tako da na je na kraju ispala mnozina, tj. kao da se svima obracao. Ja jednostavno nisam osetio potrebu da njemu persiram , i to je iskljucivo moja stvar.


Smatrali ste da je rec "crncuge" uvredljiva. OK, moguce da jeste tamo gde vi zivite, i u vasem drustvu. U mojoj zemlji i u mom gradu ta rec se ne smatra uvredljivom, cak se uvek i upotrebljava u kontekstu kao krajnje pozitivna (npr. "Trci kao crncuga", "Ima zube kao crnac", "Smeje se ko crnja", itd.). Doslo je do nesporazuma, post mi je edit-ovan, dobio sam "nezvanicnu opomenu i sugestiju", i smatram da je to dovoljno. A jos smatram da i niko nema prava ni potrebe da mene vaspitava, jer sam dovoljno vaspitan i obrazovan i sam. Kao sto rekoh, primetio sam da nesto nije u redu, pa sam se zato i obratio kolegi direktno. On je svoje rekao, a vreme ce pokazati sta je i kako je. I da, bilo bi lepo da ovaj posto ostane kako bi drugim clanovima davao neke primere i instrukcije za ponasanje na forumu. Naravno, kao i uvek sam se trudio da nikog ne uvredim, i nadam se da sam i sada u tome uspeo.

Jos jednom se izvinjavam za OFF topic, ali mislim da je neke stvari kao sto su ove bolje razjasniti javno, jer mogu biti od koristi ostalim clanovima. Sva ostala pitanja sam uvek i slao na PP, ali smatram da ovo nije za to. Potrudicu se da ne dodje do ovoga, posto sam se vec uverio u neka za mene cudna i strana pravila na forumu, ali se polako prilagodjavam...


A sada da se vratimo fudbalu... Grupa F - ocekivana pobeda Paragvaja. Italijani primili gol u 7' od Novozelandjana, izjednacili iz penala u 29'. Neocekivano losa igra Italije na ovom SP...

Sejox
20.06.2010, 18:17
Izvini druze, ali da li sam se tebi obratio? I da li je tvoje "da me vaspitavas"?

Tema je sportska,i sportski receno: "Spustite malo loptu na zemlju."

Nick @d3llbQy_DM je moderator na forumu.
Komentarisanje rada moderatora je zabranjeno.
Sve primjedbe na njihov rad,mozete poslati na: admin@yu-midi.com

Ostalo nista necu komentarisati,jer ste opet u offtopic-u i nije mjesto
za dalje pisanje.

Nadam se da i ovo necete shvatiti kao moj atak na vasu licnost.

I na kraju,ne postoje nikakva "cudna i strana pravila" na ovom forumu.
Bitno je samo kako ih ko shvata i kako se prilagodjava postojecem,
po meni najnormalnije i najobicnije napisanom Pravilniku.

Stoga ne savjetujem dalju diskusiju na ovu temu.

Pustimo ljude koji uzivaju u fudbalu,da pisu o onome za sta je ova tema predvidjena.

Ugodan boravak na yu-midi forumu,

Vule
20.06.2010, 20:13
Prateći ono šta prikazuju ostale reprezentacije na ovom SP veliki sam optimista po pitanju dalje sudbine naših...naravno uz ono obavezno "srce na teren" i bez mnogo filozofije :)

grandia
20.06.2010, 20:31
post #186 je vulgarno "mekano" i voleo bi da se brishe - ako se moze ...

ovo je forum za muzicare a ne za nacionaliste ...

Sejox
20.06.2010, 20:50
@Vule

Ja nekako ocekujem i sve se nadam da ce se sve ekipe koje vrijede razigrati,
a samim tim i Srbija i pokazati nam sve cari fudbala i da se ima sta vidjeti.
Jos uvijek je sve u nekim kalkulacijama i zbrajanjima bodova,gledanje u gol razliku,statistiku....itd. To me jednostavno zamara.

Hocu da sjednem i da gledam fudbal,ali u pravom smislu te rijeci,jer
postoje svi preduslovi za to-od dobrih ekipa do dobrih pojedinaca.

Nemanja88
20.06.2010, 21:36
@grandia: Kolega, ja nisam nacionalista, i ne znam odakle Vam to? Iskreno, nije lepo da tako prozivate nekoga koga i ne znate. A moj post nije "vulgaran mekano", sta god to znacilo. Postoji moderator koji uredjuje ovaj podforum i koji objektivno treba da odredi sta je dozvoljeno, a sta ne. Istog moderatora ovom prilikom pozivam da se oglasi i da krajnje objekivno "regulise" ovaj Vas postupak, jer se osecam uvredjenim, i to bez razloga i smatram da nicim nisam zasluzio takve reci.


Italija odigrala remi sa Novim Zelandom (ne smem da kazem "kengurima", da ne dobijem opet neki poen), sad moraju da dobiju Slovacku ako hoce dalje...Ili eventualni remi, pod uslovom da Paragvaj pobedi Novi Zeland. Zamrseno...

Ace
20.06.2010, 23:17
Brazil podbedi protiv Obala slonovace.
Ali Kaka dobi crveni karton bez veze. Sta je sudija video i kako mu se ta situacija prividela kako faul ni bog ne zna :S
Sta je ovo na svetskom prventstu, velike nepravde ima.

Sejox
20.06.2010, 23:24
Ovo vrijedi za sve ucesnike na ovoj temi:

Tema je SPORT i svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu 2010.godine.

Ovo sto je do sada napisano-napisano je.
Nemojte sebi dozvoliti da neke stvari nadvladaju vas razum,kulturu, obrazovanje,ljudstvo....

Diskutujte o fudbalu,hvalite,kritikujte veselite se.
Ostavite po strani sve druge stvari koje vas mogu razjedinjavati.
Gledajte i trazite ono sto vas spaja.

Uzivajte opusteno uz utakmice na SP u Juznoj Africi.

Pozdrav,

nesaband
20.06.2010, 23:37
Jesmo mi temperamentni ljudi ali molim kolege da malo spuste loptu.
Ja volim fudbal i molim kolege da nas ne zamaraju nekim analizama nego komentarisimo rezultate i diskutujmo o fudbalu.

danas je bio dobar fudbal na svetskom prvenstvu i definitivno je Brazil do sada najvise pokazao.

oni tako dobro menjaju ritam igre i osecaju prostor da je to fascinantno.

Odusevili su me^:)^
svaka im cast

mimiki
21.06.2010, 00:41
onaj drugi gol Fabiana ,pa mislim stvarno,nama 4 penala dosude u poslednje tri utakmice SP zbog igranja rukom,a ovaj jedino sto nije uradio u tom napadu je sto nije dao i GOL rukom,velika greska sudije,videlo se iz aviona da je igrao rukom i to dva puta i to veoma ocigledno

misa1265
21.06.2010, 00:47
@mimiki
Totalno si u pravu za to sto kazes,ali zaboravio si jednu stvar samo,da su oni Brazil,a mi smo samo mala Srbija,nazalost!Zato ja neuporedjujem odnos sudija prema nama i prema nekim fudbalskim ,,silama",razlika je ocigledna...;)

nesaband
21.06.2010, 00:51
:lol: e brate ,jos ga sudija posle pita da li je igrao rukom:lol:

sudija je bio jako los do sada najlosije sudjenje na SP.
Nadam se da nece suditi utakmicu koju Srbija igra sa Australijom

mimiki
21.06.2010, 00:54
ni bi bilo lose ,ali samo kad bi mi bili brazil u toj utakmici

nesaband
21.06.2010, 00:57
Nemoj brate molim te,iskljuci on Brazilca samo tako a da nije ni video o cemu se tu radi.Bolje da nas zaobidju takve sudije.

Dell
21.06.2010, 04:01
ono iskljucenje Kake je definitivno najveca pogreska na utakmici pored drugog gola, pa jel gleda sudija na display na stadionu?

Burli
21.06.2010, 11:30
Naravno da ne gleda, to je zabranjeno!

Vule
21.06.2010, 14:31
http://www.youtube.com/watch?v=9lQqr23i61Y

Simke
21.06.2010, 15:14
portugal:s.koreja 5:0 :S
Dodato:
izvinjavam se 6:0
Dodato:
7:0

Jolly
21.06.2010, 15:30
K'o da su igrali rukomet!:rolleyes:

Nemanja88
21.06.2010, 15:53
Sad sam na Blic portalu video Blazin spot...Sta reci,on je car :)! A sto se Portugalije tice,svaka im cast. Korejanci su pruzali solidan otpor prvih 45', ali posle...Vaterpolo :D.

Simke
23.06.2010, 13:15
Ajmo prognoze za veceras SRBIJA:AUSTRALIJA
Moj tip je 2:1 za Srbiju!!!

milepsr
23.06.2010, 13:19
1:0

Simke
23.06.2010, 13:27
ko razume shvatice..:D
http://www.youtube.com/watch?v=NiSOxna9DTU&feature=related

gega
23.06.2010, 13:36
:lol:

zeljko
23.06.2010, 15:20
2-0 za srbiju

tranzit
23.06.2010, 15:22
Srbija - Australija 1 : 2
Gana - Njemacka 0 : 2

Vule
23.06.2010, 15:37
@ Tranzit

Jel ti se to "javilo",ili ti je neko šapnuo ili samo hoćeš malo da provociraš?




Dakle da vidimo šta to danas imamo na repertoaru:

Slovenija-Engleska 3+
Amerika-Alžir 1-1
Australija-Srbija 2-2
Gana-Nemačka 3+

:)

nesaband
23.06.2010, 16:52
daj mu zuti karton vule:lol:

Vule
23.06.2010, 16:55
Kad vidim za šta se na SP dele žuti kartoni ovo je za crveni :lol:

Mene već uhvatila nervoza pred utakmicu a on došo da z**bava

nesaband
23.06.2010, 17:01
hahahahah ma ,samo opusteno.
Pobedicemo,ne brini.

aleksandar72
23.06.2010, 19:28
Ser-Aus 3:1
Ger-Gha 2:0

:)>-

Vule
23.06.2010, 19:30
Scenario je sledeći:

Srbija pobedi Australiju...Gana dobije Nemce ili Nemci Ganu i Srbija kao druga u grupi igra sa amerikancima...a potom ide na pobednika meča Urugvaj-Južna Koreja


Pa može li biti lepše? ;)

zeljko
23.06.2010, 19:41
Kad vidim za šta se na SP dele žuti kartoni ovo je za crveni :lol:

Mene već uhvatila nervoza pred utakmicu a on došo da z**bava:lol:

gega
23.06.2010, 20:26
Ja sam pripremio pivo i kokice....moze da pocne utakmica :lol:

Sale-roland
23.06.2010, 20:47
Jaoooo,sta promasuju!? :mad:

zeljko
23.06.2010, 21:19
ajooooooj koje sanse i nema gola jos...super igraju i nek nastave sampo tako.

A ovdje nema prenosa jedva sam nasao na internetu i to na nekom jeziku nista ne razumem ali dobro je i ovako bar mogu da gledam...Za ovo necu nikada svabama oprostit i sad jos vise bih voleo da gana pobjedi...hm jesam ljut kao ris

NAPRED SRBIJA

Dell
23.06.2010, 21:55
e nece nas iz ex-yu ovi australci... mamu im

zeljko
23.06.2010, 22:00
Ajoj nemogu da vjerujem

milepsr
23.06.2010, 22:02
Sramota...

Dell
23.06.2010, 22:10
op, op, op evo ga, ajmo jos po jedan ;)



EDIT:


ruka bila 100 % + eeeeeeee Pantelicu...


:( :( :(

Sale-roland
23.06.2010, 22:20
Napadoste coveka (Tranzit) misim da je nick :) a izgleda da je nazalost bio upravu!

neconix
23.06.2010, 22:20
Ajmo kuci....pesaka!!!:mad:

zeljko
23.06.2010, 22:23
jbg pa stvarno nemoguce steta..Pooz

grandia
23.06.2010, 22:31
bruka!


jel ima u BG u zoo kengure? verovatno ce sutra da ih bidne 1 manje ...:rolleyes:

Boss
23.06.2010, 22:31
Sva sreca pa sam operisan od fudbala inace bi demolirao sve oko sebe...

najradio
23.06.2010, 22:32
Jbg ORLOVI, ajmo kuci u niskom letu!!! Steta, i za mene je ovo kraj svetskog prvenstva...a bas sam se nalozio...ajd zdravo!!!

zeljko
23.06.2010, 22:36
A po meni su bili u prvom poluvremenu puuuuno bolji i vidi sta se desi nazalost....A Stojkovic legenda svaka mu cast u zadnjim trenutcima utakmice nije samo da je branio vec i igrao umesto igraca:">

nesaband
23.06.2010, 22:55
Sve cestitke nasoj reprezentaciji na ucescu na svetskom prvenstvu.
Nikad nije bilo ovakve sloge kao sad u nasoj reprezentaciji.
Fudbal je igra i samo igra a neki put treba imati i malo srece za bolje rezultate.

Jos jednom sve cestitke nasoj reprezentaciji.

Simke
23.06.2010, 22:55
sta je tu je,gotovo je....jbg!!! :S

milepsr
23.06.2010, 23:02
Nismo zasluzili da pobedimo i kraj.

aleksandar031
23.06.2010, 23:07
Nas mentalitet - neprocenjivo:-SS

svrakan
23.06.2010, 23:28
Jel neko citao "Orlovi rano lete"?

zsimonovic
23.06.2010, 23:35
Nazalost izgubismo ali su se tih desetak minuta opustili,trcali su ko muve,osecao se vec umor i tad su primili dva gola.Ali to se uvek nama desava na istu foru.Izgube koncentraciju i tad primaju golove ili se nabiju svi u odbranu i samo se brane i prime gol.Prvo poluvreme su super igrali al nemadose srece.

bokivelik
23.06.2010, 23:49
Umalo ne polomih televizor od besa.Zasto li uopste gledam.:confused:
moze tema u lock....

Dell
24.06.2010, 00:01
tema je o citavom svjetskom prvenstvu, zasada nema razloga za lockom, a ne vidim sto bi ga bilo i za ubuduce :)

mimiki
24.06.2010, 00:13
uhhhh,ne znam,ja nemam reci,bolje sto im nisam u blizini,nismo imali srece i ta prica ne pije vodu vise,losi smo i kraj,stalno mi imamo nesto da kazemo i da se pozalimo,nema utehe,baciti bombu na fudbalere i kraj:)

armin
24.06.2010, 00:18
ima li neko da ne navija za srbiju????

bokivelik
24.06.2010, 00:21
tema je o citavom svjetskom prvenstvu, zasada nema razloga za lockom, a ne vidim sto bi ga bilo i za ubuduce :)

Mislio sam da ne preteraju kolege sa pogrdnim recima=)):lol:
Preventive radi.
Nasalio sam se Dell znam da je necete staviti u lock.;)

mimiki
24.06.2010, 00:23
armine ja vise ne navijam:)