PDA

Pokaži Full Verziju : Dual Monitor pitanje


TomyCroSound
04.12.2009, 04:03
Pozz! Imam Nvidia Geforce 8400Gs, piše 256Mb.
Na nju spojen lcd mon. Asus VW222 standardnim onim (plavim) konektorom.
Sad bi htio nakačit na to još neki stari monitor Samsung 17" što imam, onaj sa "dupetom" kao crt, pa ne znam dal to podržava moja kartica uopće, i ako podržava, da li takav sistem može na bilo koji način usporit komp?
Hvala.

Vaxter
04.12.2009, 04:33
Nvidia Geforce 8400Gs je samo chip, a njega ima bar 200 razlichitih kartica.
Slikaj konektore sve moguce, i samu kartu, pa ce ti lako kazemo.
Inache, pretpostavljam da mozz. :)

Dejan
04.12.2009, 05:07
Ja imam Nvidia GeForce 9600gt 512mb i ima 2 izlaza za monitore i Tv Out,neznam tebi kako je rijeseno,slikaj pa postavi.Vaxter ce ti rijesiti problem sigurno :)

grandia
04.12.2009, 10:23
ako ima 2 prikljucka onda nema problema i nema kocenja sistema ...
jedina moguca falinka je da ces na oba monitora imati razlicito detaljnu sliku (heibga kad mi fali korektan naziv na nasem a mislim na engleski RESOLUTION ...)

kao sto sam reko to ne mora da bude tako al moguce je. zavisi kako si nastelovau taj RESOLUTION ...

ne bi trebalo mnogo da te smeta ta razlika ...

moguce je da ti 8400gs (ako ima 2 prikljucka) jedan TFT a drugi ce biti VGA ... tu ce ti biti potreban neki mali prikljucak (tft > vga ili vga>tft) da bi resio taj problem ;)

u system-settings trebas da nastelujes koj ce monitor da bude #1 a ko #2. kad startujes kompu moze da se desi da ce one boot-podatke da pokaze na #2 a ne na #1 ...

pozdrav

TomyCroSound
04.12.2009, 13:33
"jedan TFT a drugi ce biti VGA ... tu ce ti biti potreban neki mali prikljucak (tft > vga ili vga>tft) da bi resio taj problem"

Tako je. Dakle, nema bilo kakvog usporavanja računala?

Ok, sad moram pronać konektor i smislit gdje ću fizički naprčit taj monitor...
Btw nisam imao pojma da ti nije kartica..
Ugl, piše na računu: VGA PCI-E GAINWARD, BLISS 8400GS PCX 256 TV-DD, GEFORCE 8400GS,256MB, TV-OUT, DVI

a što se tiče rezolucije bitno je da na "glavnom" monitoru sve šljaka kako treba na 1680x1050, a na ovom drugom baš me briga :-) dok ne nađem neke pare pa kupim još jedan ;-)
Dodato:
evo, lcd (ili tft nemam pojma) spojio sam na dvi preko konektora tj redukcije dvi-avg, ali mi se slika možda čini sad nešto mutnija, ne znam dal je to moguće, radi te redukcije? Uglavnom, komp je prepoznao oba monitora, iako nisam instal grafičku jer je to sam napravio i sve ok, samo što je na crt slika ajme... i treba se priviknut ako želim koristit npr slider ovaj desno, pobjegne mi miš preko na drugi mon.. i tako. Uglavnom, fora.
Dodato:
khm...
sad sam obrnio situaciju - lcd spojio direktno na avg izlaz, a crt preko dvi-vga adaptera i čini mi se bolja slika na oba monitora. Ili možda samo umišljam si??
Btw kako je moguće da on automatski stavi meni lcd uvijek kao monitor no I.?, bez obzira na koji ga izlaz prikopčam?

grandia
05.12.2009, 02:07
Btw kako je moguće da on automatski stavi meni lcd uvijek kao monitor no I.?, bez obzira na koji ga izlaz prikopčam?

ja mislim da je to zbog toga sto si tft kao prvog uopste prikljucao na kompu pa tek kasnije crt ... znaci verujem da je kompa to sejvovala negde da je tft bio glavni monitor kojeg si do malo pre koristio pa si dodao i crt ... a mozda je i zbog toga sto kompa prepoznaje da tft ima vecu rezoluciju nego crt pa njega automatski postavlja kao #1 ...

to mozes u systemsettings da menjas koji ce monitor da bude #1 a ko #2 ... ako ti nisu oni brojevi i informacije potrebne kad startujes kompu onda nemas nikakve probleme. ja imam ne jednu kompu i vistu i xp pa kad startujem kompu moram da biram koji system hocu da koristim. tu mi se desilo, dok sam koristio 2 monitora da se taj boot-meni pojavio na #2 ane na #1 ... znaci morao sam da palim oba monitora i ako sam samo jednog hteo koristiti ...


a 8400gs nije chip nego realna graficka - nvidia chipovi na motherboardu pocinju sa 6xxx il 7xxx ... ja sam do malo pre koristio 8500gt i bio sam zadovoljan dok nije crknula (2 godine ...) pre neki dan sam uzeo ati 4670

na to sto se mis seta od jednog monitora na drugog moras da naviknes ;)
ja sam prikljucio tft i lcd-televisor koji je bio udaljen 2m od tft-monitora - na lcd(81 cm) sam gledao filmove a na tft surfovao po netu (odjednom naravno)

jeste da je malo tesko za naviku kod tebe. na tft koristis 1680 x 1050 a na crt mozes verovatno maksimalno 1024 x 768 :(

nadam se da te nisam mnogo zbunio :D
pozdrav

TomyCroSound
06.12.2009, 03:03
(zašto ja ne dobijem notifikaciju kad netko odgovori? )

Nagovorio sam ćeru da mi kupi monitor, moj je bio asus VW222 a ovaj je 225. Izgledaju isto, ovaj novi ima dvi, stari ne... Nemam pojma. Ugl..,
Sad izmišljam na koju bi stranu, lijevo il desno stavio glavni
a na koju ovaj II monitor.
Dalje imam problema, monitori (tj zvučnici) stajali su na pravljenim niskim stalcima na stolu, a kako sam sad nabio oba monitora, za zvučnike nema mjesta.. Sad moram pravit nekakve stalke visine 90-95cm za zvučnike.
Ideja?
A instal sam neki fusion program koji omogućuje jednu sliku preko oba ekrana, pa mi se kao čini da mi je miš usporio tj ne reagira dobro.. jel moguće da je radi toga

Vaxter
06.12.2009, 03:15
Da nisi pitao za notifikacije ovde, nego otishao u podforum koji je namenjen za ovo, nashao bi temu sa objashnjenjem...
Notifikacije su ugashene.

TomyCroSound
06.12.2009, 03:48
Ma to ja onako usput...
Ok.