PDA

Pokaži Full Verziju : Samo što zijeva a razvaljuje


vazdagazda
30.11.2009, 13:22
E ovako, u subotu sam bio u jednom lokalu,- Kad tamo -Klavijaturista i pjevačica.Lokal pun oko 300 osoba a na razglasu čuješ svaku rječ i to veoma čisto.Pijevaljka pjeva stranu muziku (engl.,njemacki,taliijanski itd.) i sad što je VELIKO čudo, ona samo čto otvara usta(čitavo vrijeme kez) a na razglas joj glas tako širok i nosi za ne povijerovati. Dali je neko imao priliku da čuje tako nešto i o kakvim se ovde efektima tj. uređajima radi da joj glas tako izvuku i prošire pa da zvuči fenomenalno.

veliki pozdrav

Marco7
30.11.2009, 13:48
Prvo verovatno ima odlicne glasovne sposobnosti cim peva tako lagano a 100% je da koriste neki kvalitetan i vrhunski podesen kompresor ;)

vujanov
30.11.2009, 14:56
A jesil druzze siguran da nije kakav playback!? Izvinjavam se shto sumnjam, ne znam ni gde je ni shtaje, ni kako je...svega ima...

Vule
30.11.2009, 16:11
Sve iz grla,rodila majka tako....nema tu nikakve tehnike ako nema grla...:D


@ vazdagazda

Znas li mozda kako se zove ta pevacica,ili makar odakle je?
Hvala

jeftabgd
30.11.2009, 18:56
Pa ima vise nacina da se tako nabilduje glas.Prvo je da se dobro peva,da te ne gusi orkestar,dobar razglas,kutije,mikrofon,kompresor,odgovarajuca prostorija i jos neke sitnice i to je to.;)

Dell
30.11.2009, 21:34
i ja se sjecam tako jedne zenske pevaljke kad sam bio na jednoj svetkovini blizu Kiseljaka u kafani. Znaci ona sjedi, sipu cigaru i pjeva razvaljuje bez napora, bas dobro kazu to je vjerojatno do toga da je grlata ili da ne pjeva na fajlove :lol:

Vaxter
01.12.2009, 02:00
Slushao sam devojku kako bez ikakvog razglasa isto tako lako peva a da se tresu i nebo i zemlja.
Onima koji stvarno znaju da pevaju ne treba nikakvo chudo od tehnike, osim tehnike pevanja. ;)

hajro
01.12.2009, 03:24
upitali smo serifa konjevica na nastupu iz kojega tonaliteta da krenemo a on je rekao iz kojega god hocete i zaista smo zagrebali intonaciju pa ko moze moze hehe a on moze.znaci ko ima kako rekose kolege takvu moc njemu nije problem.

aleksandar72
01.12.2009, 14:13
Kolega "Marco7" i "jeftabgd" su rekli sve sto treba da se kaze na ovu tematiku...i Pavarotti je pevao na highend tehniku i njegova ekipa koristila najbolje lampaske kompresore,pa vi vidite.....:)

Pozz

P.S.to oko Serifa,stvarno momak ima fenomenalni dijapazon glasa i po meni strasno peva,ali....zna se odakle peva Serif najbolje i to je u stavri "seljacki" pristup muzici.I jas sam isto to doziveo par puta tokom godinama sa nasim estradnim umetnicima,ali sve je to:balkane balkane moj.....B-);)