PDA

Pokaži Full Verziju : Vhm 5


sulejman
25.11.2009, 21:12
Ljudi imam neke terce za ovaj vokalist ali su radjene za worcstation i nikako ne mogu da ih ubacim preko midi-ya...dali postoji jos neki nacin da se ubace ove boje ili kako najlakse da ga programiram s obzirom da mi ove stvari ne idu od ruke...pozdrav

aleksandar72
26.11.2009, 00:12
Sve sto ti treba za nasu muziku od VHM5 imas u njegovim fabrickim presetima,tako da nije potrebno neko programiranje.Koristi ga manuelno i mirna Bosna :)

Pozdrav

mimiki
10.01.2010, 15:07
hoces da kazes da samo kupis i odmah picis?
ako je tako to je onda dobro:) nisam nikad koristio vokalist pa ne znam kako to funkcionise,ali planiram da kupim ovaj,koliko para je ?jel odradjuje posao?

Zlatek
10.01.2010, 15:55
@mimiki
VHM5 ima 128 gotovih preseta i 128 koje možeš sam napravit-ROM i RAM!Iza tvog vokala možeš raditi još četiri vokala u pratnji-dva lijevo i dva desno, po želji!Ako sviraš sve live-bez midi fileova tada nemaš nikakvih problema-podesiš vocalist da ti prepoznaje harmoniju na lijevoj ruci i to je to.Izaberaš za dotičnu stvar preset koji želiš-da li je to samo terca, dva ,tri ili četiri vokala u pozadini i to je to!Ako koristiš midi fileove tu je onda situacija malo drugačija-sada imaš dvije mogučnosti -da uz midi file sviraš harmonije lijevom rukom ili druga solucija da snimiš track za vocalist na određeni midi file-kod rolanda je to jedanaesti midi kanal!Tu te moram upozoriti na jednu stvar-kada sviraš live klavijatura točno prepoznaje harmoniju bez obzira kako je ti odsviraš -da li normalno ili u obratu dok kod snimanja moraš točno paziti da tu istu harmoniju odsviraš točno kako ide -primjer ako si u C-duru koji glasi C E G u live svirci ga možeš odsvirati i kao E-G C pa če ga klavijatura prepoznje kao C-dur ali ako to isto uradiš u midi fileu on će ga prepoznati kao E-mol i tamo uvijek moraš odsvirati samo C-E-G!Zvuči komplicirano, ali nije!Ovo pišem samo dobronamjerno jer več godinama radim sa vocalistom i morao sam doći do svih tih spoznaja na teži način-otkrivati sam kako nešto radi i zašto nešto ne radi! Sada koristim E-80 , ali moram reči da sam bio zadovoljniji sa VHM 5 koji nikada nije pogriješio nego je uvijek odsvirao-zapravo odpijevao baš ono šta sam sam zamislio, dok E-80 to kod midi fileova u večini slučajeva to odradi korektno, ali zna i krivo interpretireti koju harmoniju!
Zaključak-više nego korektno odrađuje posao za malo novaca!

mimiki
10.01.2010, 16:18
razumem,znaci kad sviras uzivo prepoznaje zeljeni akord .Gdur npr H D G ?
reci mi koliko para je?

Zlatek
10.01.2010, 16:35
@mimiki
Sve zavisi gdje si, ali po mome sudu ne bi trebalo biti nikako više od kojih 200€-plus minus 50€!Spojiš ga sa midi kablom sa klavijaturom, odabersš midi kanal na kojemu će raditi-isti na kojemu ti radi i lijeva ruka na arangeru i to je to!

mimiki
10.01.2010, 17:11
moram to da uzmem dobra je stvar a nije ni skupo

Zlatek
10.01.2010, 17:19
@mimiki
U svakom slućaju ti preporučujem, posebno ako radiš sam, u duu ili triu!Dva ili tri čovjeka nikako ne mogu nadomjestiti te vokale koje tu dobivaš!Provjereno iskustvo od dvadeset godina!

mimiki
10.01.2010, 17:25
ma treba mi,radim sam ili nas dvojica