PDA

Pokaži Full Verziju : 9000pro sampling


edinj
06.10.2006, 19:53
Zanima me kako od mono wave sempla da se napravi jedan multi sempl i kako se namjesti velocity sensitivity na importiranim files. Hvala puno

flosarka
31.03.2007, 13:17
Kako učitati wave več je u jednom direktoriju za yamahu napisano.A sensitivity možeš podešavati tako da ideš levo gore pored ekrana na dugme sound creator,onda custom voice (možeš več prije da izabereš instrumenat koji hočeš da obradiš ili ga sad izabereš ovdje)i ovdje ideš Full edit.Ovdje unutra odmah češ vidjeti SENS i tu podesiš koliko ti odgovara a u tom direktoriju podešavaš i sve ostalo.Sa dugmetom next teraš naprijed to tamo gdje naravno mora to da na kraju sahraniš vidjet češ sa Store.
Ako sam razumjeo da to hočeš onda je to to.
Ako si mislio šta drugo opet napiši.
Pozdrav

Alix
01.04.2007, 13:10
Ej Flosarka prjatu a si se že navadu na PSR9000?
Mam kupca za une kartice 16MB k jih dilaš pa k boš šu na MSN jav se da se zmenva kaj in kakao pa za prevzem...Pozdrav!

flosarka
15.04.2007, 21:10
Pozdrav svima
Alixe navikao sam več puno na psr9000 mada još puno ne znam tačno da radim ali mogu da ti kažem da sam puno zadovoljniji nego sa pa80 u mnogo čemu.Što se svirki tiče nemam više onih problema kad mi ponestajao bas,drum među svirkom i tako dalje i mogu da kažem da je to vrlo dobra klavijatura barem za moje pojmove.
Mada neke stvari fale mi što su bile na korgu ali naviknut ču polako.Jedino imam muka oko samplova neznam kako se pravi lop na klaviaturi a neznam ni da složim drumove od wave pa bih ujednom zamolio ako netko to zna ako bi hteo malo da mi objasni ili gde može da se dobije bar neko objašnjenje oko toga ako je potrebno platit ču ga.Onaj kurac što mi prodao sint ama ništa mi nije dao ni objasnio jer sigurno ni sam nezna.
Alixe javiču se na msn kad budeš gore.
Pozdrav svima

marco
15.04.2007, 23:37
To sto ti je ponestajao bas, i ostali instrumenti na pa80 je zbog polifonije. Psr 9000 ima polifonije vise i od pa800. (Pa 800 ima 120 nota, a psr 9000/pro 126 koliko znam). Naravno ima i ta psr 9000 mana, naprimer nema dugme za reset ritma, nema synchro start/stop regulisan kao na novijim njenim modelima, nema 2 sekvencera za stylove i ritmove...
Ali u odnosu na pa 80 ima duplo vise polifonije, max 65 mb sampler, moze da podrzi u varijacijama ritma razlicite brzine varijacija, ima 4 prelaza, po meni ima bolju klavijaturu, ima vec ugradjen vokoder, ... Za mene su ove stvari o kojima koje sam naveo mnogo bitne.
E jedino je malo problem sa tezinom, i slaganjem tih semplova. Ni ja to ne znam. Cak sam pisao i kretoru Awave studia, da ubaci u program podrsku za psr 9000, ali mi je rekao da nema podatke o toj ekstenziji i da nema na cemu da isproba da li radi.

flosarka
16.04.2007, 15:44
Sasvim tačno si to opisao Marco i potpuno se slažem sa tobom.
Uglavnom sa polifonijom ako ja to krivo na pa80 više nemam problema a oko tih mana naviknuti se treba jer drugo i ne preostaje jer postoje i bolje klavijature pa imaju svoje mane.Kad bih se našao neki program za slaganje wave kao što je Awave problem bi bio rešen za sve koji poseduju yamahe.Ja sam več našao jednom da sam uveo wave samo mi nije bilo jasno i još mi nije kako se slože i čak sam ih menjao sa postoječim ali posle to nije radilo kako treba pa sam zasad odustao jer nemam pojma.
Izgleda kako sam čuo i nešto video na netu takav program postoji za Tyros2 ali dosad još nije mi uspjelo da ga nabavim jer znaš obečaju a posle niko neče dati a koliko sam čuo dobije se prilikom nakupa tyros2 pa ču vidjeti ako ču moči negdje to da nabavim.Ja sam takođe več pitao po svim foruvima ali niko neče da odgovori mada je pročitalo samo na jednom više od 200 ljudi zna se na kome i sumnjam da bar jedan ne zna kako se to radi.Ma neka nema veze nači čemo i to i kad budem našao sigurno ču objasniti kako se to napravi ako mi uspije i ako se uopče to da napraviti mada sumnjam da se neda ako na klavijaturi postoji sampler a kad ide za druge instrumente onda ide i za drumove.
Pozdrav svima na forumu

marco
16.04.2007, 15:59
Pa ne znam da li ce nam bas mnogo pomoci taj program za T2, jer koliko znam T2 nema ekstenziju za boje kao psr 9000/pro.

flosarka
16.04.2007, 16:16
Da to jest ali koliko sam vidio na jednom demo može se pretvarati vic u vce i ako je tako onda se valjda da obrnuto.
Wave ako se mogu tamo složiti za tyrosa te naložiti na njega
i ako bi se dali posle staviti pod vic format problem bi bio rešen i za nas.Mada treba to provjeriti.Ustvari ako je tako to bi onda bio program kao što je Awave samo što je namijenjen naročito za yamahe a i pitanje je da li se može exportovati pod vic format ili ide samo obrnuto za vce.
Vidjet čemo.

marco
16.04.2007, 23:29
E flosarka imas privatnu poruku. Pogledaj je. I reci mi molim te ako znas kako se zove taj program za T2. Pa da i ja malo potrazim to.

flosarka
17.04.2007, 00:27
SLOŽENI DRUMOVI OD WAVE ILI AIF
Reči ču ti Marco samo moram opet da ga potražim negdje na disku.
Nego sad ču vama na kratko objasniti kako se menjaju i uvode wave u drum naprimjer a kad ču imati malo više vremena sastaviču cjeli spisak.Uglavnom provalio sam i da se a uopšte nije teško.
Eto kako sam ja išao:Prvo sam stavio jedan Arabski drum set u custom voice mada je bolje staviti neki u kome stoje primjer bd,kb,sn i tako dalje jer u ovome arabskome stoje imena i pošto neznam arabski malo sam se namučio oko toga šta je bas drum itd.
Zatim sam od korga jv druma uzeo wave: bd,sn,itd.da ne navajam svega.Loadao sam ih normalno sa Sound creator-Sampling-file import,taj postupak znate te sahranio u custom voice naravno.
Zatim opet:Sound creator-sampling-edit.Ovdje u editu izabereš ispod(moj primjer Arabski drum)te sa pg next naprijed i Waveform.U sekciji Waveform lijevo sa dugmičem dole na Ad wave.
E ovdje jednostavno izabereš ispod piše lijevo Custom voice
primjer BD sasvim desno stoji ti C-2.Ako hočeš da taj BD staviš na primjer na taj c-2 samo pritisneš isto tako na desnoj strani mali dugmič ADD i taj vave je več potvrđen u set druma na to mjesto.I tako dalje uzmeš SD na desnoj primjer D2,B1 ili kamo hočeš da ga staviš te opet dugmič ADD da potvrdiš.Tako dalje sa Činelama i svime šta stoji u drumu.
Naravno mora se znati zaporjed gde šta stoji isto kao kod korga kako se slagali drumovi.Sa pg next na prozor store tamo naravno na set druma (u mom primjeru arabic drum)i desno dugmič Execute i to je sve.
Vidite i sami da je to vrlo jednostavno napraviti te ne vidim zašto se to mora držati u tajnosti pa forum je zato da jedan drugomu pomogne pa ne sviraju ljudi istovremeno na jednome mjestu da bi mogli zaviditi jedan drugome.
Dosta sam noči prebio dok sam to tražio a siguran sam da valjda nisam jedini koji je došao do toga ali ja sam ko što sam obečao ako nađem objasnio.
Smatram da je barem zasad ovo u neku ruku opisano za one koji savladaju vrlo dobro klaviaturu neče biti teško a za one koji manje ako če trebati podrobniji ču sastaviti spisak ali neznam kamo se to stavi ili ionako mogu da pitaju ovdje.
Uglavnom zna se da je moguče sastaviti drume kako kome pašu.
Pozdrav svima

flosarka
17.04.2007, 02:12
Još da napomenem da u sekciji WAVEFORM jednom niže na MOVE STARTNOTE/VOLUME/DELETE WAVE može se vidjeti na kome mjestu koji sampl stoji.To je bitno zbog toga ako neznate zaporijed slaganja drumova tamo na lijevoj strani idete po samplima i na sredini Start note ispisuje vam odmah na kome je mjestu.Primjer Tambou če vam ispisati F#2 i ako primjer želite promjeniti taj idete nazad ADDWAVE i tamo dolučite jednako i stavit če ga na to mjestu u setu druma.Ovdje se i za svaki pojedinačni sampl može podesiti jačina to jest volume isto se ovde može izbrisati taj koga ste stavili primjer pogrešno jer ako ga ne izbrišete neče vem se uklopiti dugmič ADD za isti ako bi ga željeli naložiti ponovo na neko drugo mjesto.Na kraju kad ste stavili sample morate pobrisati ovdje one prijašnje tako da neče biti dupliranih.
Toliko zasad mada se vidi možda puno zakomplicirano vjerujte da nije i garantiram vam da če svako od vas vrlo brzo to da skopča.Znate početak te počnite sa radom. :D