PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha psr e403


zikoni
16.11.2009, 17:22
Moze li mi neko reci nesto o ovim klavijaturama moze li se ubacivati nasi ritmovi mislim za narodnu muziku i boje

EmirTotic
16.11.2009, 17:26
Ja mislim da mogu. Ona ima USB konekciju sa racunarom ako se ne varam. ;)

zikoni
16.11.2009, 17:53
je si li siguran posto mi je iskrsla za jeftine pare a treba mi samo za kucne svirke da se ne zeznem za dzabe ako ne moze ritmovi da se uzitavaju bio bih zahvalan da ako imate informacije da podelite samnom

EmirTotic
16.11.2009, 17:56
Ne znam, precesljaj internet malo ja stvarno nisam siguran, al kontam kod moja PSR 350 ima opciju da cita ritmove ima valjda i ova... Potrazi na netu malo ako ti neko drugi ne odgovori u medjuvremenu. Koliko ti trazi novca za ovu spravu?

zikoni
16.11.2009, 18:26
trazi mi 100eura

Ace
16.11.2009, 18:28
Druze u ovu klavijaturu ima
AWM ton generator (isti kao kaj PSR s700 i s900)
32 notna polifonija
116 obicne boje + 361 XGlite boje + 12 Drum/SFX Kits
Ima reverb i chorus efekte, ima apreggio
155 ritma sa po 2 varijacije
Prima Yamaha ritmove u SFF formatu inace ima 373kb interna memorija i USB to HOST tako da se moze prikljuciti USB memorski stik i preko njega ubaciti ritmove!
E sad dali su ritmove od druge Yamahe kompatibilne ili moras konvertovati ne znam jer nemam iskustva sa ovu Yamahu pisem ti ono sto sam procitao na NET.
Ovo je pocetnicka klavijatura, ako ti treba za vezbanje onda OK ako je za profesionalno svirenje onda nije OK :) (Ja sam povise Korgovac tako da ne se fataj za rec odma)
Ako sam nesto zgresio nek me isprave kolege koji znaju vise o Yamahe

EmirTotic
16.11.2009, 18:38
Sve su yamahe u SFF formatu (ritmovi su .sty) format samo nisam siguran za tyrosa jer od njega ni ne pokusavam da konvertujem ritmove (zvucali bi smesno)...
Za vezbanje je ok masina, ali za ozbiljniji rad nije... Znam jer imam yamahu tog tipa i znam koja je muka dok se nastima ritam da zvuci kako treba.

zikoni
16.11.2009, 23:48
Drugari hvala vam na iscrpnim odgovorima meni ona licno treba za vezbanje i tu i tamo za kucne svirke zato mi je bilo bitno dali moze u nju da se ubace ritmovi za narodnu muziku sad sam siguran da cu da je uzmem nego ne rekoste mi dal je cena od 100eura ok.ipak mnogo vam hvala

Ace
16.11.2009, 23:58
Kod nas u Makdonije sad sam proverio oglase ima jedan prodaje se za 240 evra u Srbiju neznam kako su cene ali tu su negde sta znaci da je ovo tvoje stvarno eftino zato isprobaj ga dobro da ti ne podmetnu neki pokvaren!!!

mravac
17.11.2009, 00:01
Prijatelju ja je imam doma več 6 godina.Nova je koštala 350e i kao što ti je čovijek rekao sve je točno.Boje se ne mogu ubacivati,a ritmovi mogu.Uglavnom stane negdje desetak ritmova s dvije var. dva int.ITD.Mana je to što svaki style iz memorije moraš učitavati.Znači ima jedno user mijesto.Moje mišljenje je da te pare vrijedi,naravno za doma,za viježbu.

Ace
17.11.2009, 01:48
Pa ako su mu malo desetak ritmova onda neka koristi ritam sa jedna varijacija Rumba druga Begin i zastedice na memorije!

zikoni
17.11.2009, 02:14
pa traje li to ucitavanje ritmova mnogo mislim iz memorije u taj 1 user

mravac
17.11.2009, 13:14
To traje 10 sec.i ne možeš mijenjati ritam dok aranžer radi.Ne možeš mijenjati DK,boje niti dodavati nikakve efekte u style tako da neki konvertirani ritmovi i ne zvuče baš naj bolje.S druge strane za PSR seriju ima more ritmova koji zvuče dobro.Ja sam probao iz PSR-a NARCIS style koji zvuči odlično konvertirati u svoj pa50 i nije mi ispao tako dobro kao da se korg i yamaha ne vole.Sve zavisi za šta planiraš taj stroj.Ja ga koristim uz korg pa50 za kučnu upotrebu i za moj gušt je dobar.Ima ljepih boja,umijesto perfomansi ima "music data dbase"256 perfom koji se ne može mijenjati.MOje mišljenje da je za viježbu,za doma za gušt OK.ali za profesionalizam ne.I još samo ja bi za njega tražio najmanje 200e naravno treba uzeti u obzir stanje.Uz njega ti ide editor CD i vrlo lako se spaja s računalom i koristi USB kabal na IN i AUT tako da je to vrlo jednostavno.Obični kabal kao za printer ili nešto sl.

EmirTotic
17.11.2009, 13:25
Evo ako smem da kazem sta bih ja uradio da sam na tvom mestu... Ustekao bih tih 100e, mozda prodao te klavijature koje vec imas i tako dosao do novca za neku ozbiljnu spravu. ovo ti pricam jer upravo radim sa jednom takvom yamahom (koja je jos losija) i veruj mi da pri svakom konvertovanju ritmova imam nagon da je tako bacim kroz prozor da to nije normalno. Ona nema opciju da sredjuje ritam u klavijaturi nego sve mora u Style Works pa ako valja - valja, a ako ne mozes da se vesas... :)
Ovo je moje misljenje, nadam se da nisam prekrsio pravilnik... Pozdrav.

smt2
17.11.2009, 14:50
Puno pitanja za male pare.Naravno da je vredna tih para ako je ispravna i to trebas proveriti.Za100eur. nemozes ni igracku kupiti.