PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje u vezi Yamaha EMX 5000


Jaki
16.11.2009, 01:08
Molim vas da mi neko ko to zna objasni kako da prebacim snagu na jedan izlaz na mikseru.Da li se to postize prebacimanjem prekidaca limitera na polje Mono-Aux1.
Takodje me zanima zasto se kada prekidac stavim na tu poziciju desava da graficki ekvilajzer ima efekta na jednom ali ne i na drugom izlazu.
Ovo pitam iz razloga jer mi kada prikljucim sve na stereo ,limiter pikuje cim malo jace dam snagu dok na poziciji Mono-Aux1 nema pikovanja,a zvuk je prilicno kvalitetan

milanceshow
16.11.2009, 02:27
Naj pametnije bi bilo da skines zastitu.To te nece kostati ni 20 eura.
Ja sam to uradio i nema problema.Mikseta ubija sa snagom.
Mada tu moze da se prespoje neke stvari pa da ima EQ i na drugom izlazu....ali to nije resenje....

Trebalo da napises koje kutije koristis

Jaki
16.11.2009, 16:01
Pa I ocekivao sam da mi savjet da Milanceshow na ciji sam predlog I kupio mikser Yamaha EMX 5000 .Iskreno nimalo se nisam pokajao jer za te pare nista bolje nije moglo da se kupi.Zadovoljan sam ali eto javljaju se nekesitne zajebancije.
Ja u principu jos uvijek samo s vremena na vrijeme isprobam kako zvuci preko miksera to sto sam vec uvjezbao.
Zvucnici su mi Warfedale Pro Titan 12 I evo saljem karakteristike koje sam skinuo sa sajta da ih nebih iz knjige prepisivao.
MODEL TITAN 12 PASSIVE GENERAL INFO System type 12” 2-way passive Frequency response +/- 3db 55-20kHz Sensitivity (db 1w@1m) 98dB System impedance 8 ohms Maximum SPL Peak dB 128dB POWER HANDLING (Watts) Continous RMS 250 Program 500 Peak 1000 LF DRIVER Lf driver size mm / inches 1x12” Lf voice coil size 64.26mm/2.5" HF SECTION Hf voice coil size 44mm/1.75" Hf exit size mm / inches 25mm/1" Hf type Compression Driver Hf diaphragm material Titanium Horn dispersion (H x V) 90 x 60 Hf horn shape EWG™ - Elliptical Waveguide Hf peak indicator Peak LED ring in horn throat CROSSOVER SECTION Type: 2-way Crossover Frequency / Filter 2.4 kHz / Linkwitz-Riley Hf driver protection DTF™ — Dynamic Thermal Filament Hf EQ (Boost / Flat) 3dB boost (long-throw) / Flat (near-field)

Iako su 12 inca daju solidan zvuk.Prije nekoliko dana sam od jednog prijatelja iz KUD-a dobio na poklon stare ali izuzetno ocuvane trosistemce na kojima pise MAX.Ja pojma nemam koja im je snaga jer na njima nista ne pise izuzev da su drajveri serija PA i na visokotoncu pise 50W.Na Basu nisam nikakvu vrijednost nasao (15inca).Unutra imaju nekakve sijalice koje svijetle u ritmu muzike I vjerovatno sluze kao neka zastita (24V-21W).
Kada sam ih prikljucio odusevila me toplina zvuka koji daju u odnosu na gore navedene Warfedale.E ali tada na stereo bas junacki pikuje dok na Mono-Auks1 to je neznatno.Podesavanjem na Graf.ekvilajzeru sa njima dobijem za moja poimanja izuzetno kvalitetan zvuk.
Da skinem limiter i platim 20E nije problem kada bi to neko ovde u Crnoj Gori znao da uradi,a da nestone zajebe.Sad da idem u Srbiju zbog toga –ne isplati se.
Molim te Milance za pomoc,a naravno I ostale postovane kolege.
Dodato:
Molim Milanceshow za pomoc posto on jedini izgleda ima iskustva sa EMX5000.
Evo napisao sam u vezi zvucnika

milanceshow
18.11.2009, 01:58
Yamaha EMX5000 radi veoma cisto tako da se stice utisak da nema snage.
Pitao sam za kutije sbog odnosa snage samih kutija i miksete.....

Nemoj da stavljas ostro V na ekvilajzeru,nego blago podigni visoke i malo basa!!

Natoci plina u auto i dodji u Nis da skines zastitu na mikseti ,ako nemas nigde blize.To je 50 eura za plin da odes i da se vratis....;)

jeftabgd
18.11.2009, 02:12
Te Max kutije su prapotopske.Najmanje 20-25 god.stare.Ta trosistemska kutija moze da ima najvise 200W.Radio sam dosta sa tim kutijama(u to vreme),a cinjenica je da imaju dosta dobar ton.Te sijalice koje se pale su kao neka zastita da ne bi spalio visokotonac,pa kad ga malo nagazis ono samo seva.

Jaki
18.11.2009, 02:14
E moj otac ni za zivu glavu nebi sjeo u auto koje je na plin.
Salim se naravno . Ne vjerujem da to nebih mogao da uradim negdje blize-recimo u Uzicu ali u stvari je u pitanju jebacina na carinarnicama.Znam kada smo isli u Ljuboviju da kupimo miksetu koliko smo problema imali da prodjemo.
Hvala vam na odgovorima i ako moze samo jos jedno pitanje-kakvi su ti djavolji Max zvucnici

Izvinjavam se jer nisam vidio post u vezi kutija koji je u medjuvremenu pristigao
Hvala vam mnogo

milanceshow
18.11.2009, 02:15
MAX6 ekstra...

aleksandar72
18.11.2009, 15:46
jel to mozda firma MAX iz Rume koja je 80tih kopirala Dynacordove sisteme?? :D

Poz

milanceshow
18.11.2009, 16:03
Da bre,ja sam totalno zaboravio na te kutije...:D MAX :D

Vule
19.11.2009, 00:27
:lol:

Sad sam se setio tih kutija...crne sa mrezom na zvucniku velikom ko resetka na centralnom zatvoru :lol:=))


i pise velikim slovima MAX...a slova se posle mesec,dva obrisu...:lol:

milanceshow
19.11.2009, 01:17
Da te........=))=))

toni-bt
19.11.2009, 02:43
Na takve sam svrao u JNA 1990god.

dzvadzvaka
19.11.2009, 05:41
Ako si vest sa lemilicom ja cu ti kazem sta treba da uradis i da onemogucjis zastitu tj da je skines ali to nema svrhe ako ti se mikseta ne gasi prilikom rada jer znaci da je prag osetljivosti limitera dobar. U slucaju da ti se mikseta gasi pri nesto vecoj snazi ``cupaj`` limitere na pojacalu i resio si sve svoje probleme. To nije nikakva mudrost. A to sto se limiteri pale na mikseru tj sto mikseta ide u ``pik`` ne moze nista lose da donese samo moze da te opomene da se smanjis malo da ti ne poodpada rigips sa plafona na glavu. Ja taj mikser imam vec godinama i nisam izvadio limitere jer se mikseta ne gasi ni pri maksimalnoj (normalnoj) snazi i nikada se nije ni gasila ali znam koliko ona moze i sta moze pa je ni ne silim. Ako snage zafali (a nece jer je 2x350-400w, koliko ona realno ima, sasvim dovoljno) postoji snagas tj slave i opet resen problem. Drago mi je da jos ima ljudi koji znaju i za druge miksere osim PowerMate-a jer ova Yamaha zasluzuje svaku pohvalu pogotovo u odnosu kvalitet-funkcionalnost-cena a pogotovo ovo trece jer powermate sigurno ne opravdava svoju cifru a radi isti posao kao i Yamaha emx 5000 i pri tom nije tako kristalno cist ton kao kod yamahe..... Necu vise da je hvalim, ona u svakom slucaju radi pos`o. Sve u svemu ako mikser radi kako treba: Mujo na`rani svinje i ne diraj nista. Pozdrav!

Marco7
19.11.2009, 10:54
Jaki limiter moze da i skine bilo koji radio-Tv mehanicar jer se to radi i na dosta Hi-fi pojacala gde ih limiter ogranicava sa snagom!Raspitaj se malo i resices problem lako a ja cu ti se raspitati u toku dana ko moze da ti to odradi u Podgorici posto imam tamo dobre prijatelje i ziveo sam dole 7 godina ;)

Jaki
19.11.2009, 19:23
Zahvaljujem se Marco7,jeftabg i dzvadzvaka kao i milanceshow na savjetima i nastojanju da mi pomognete.
Sto se tice tih Max kutija ja sam ih zaista dobio od jednog drugara koji je muzicar i cak je radio aranzman za par pjesama Pljevaljskim tamburasima na njihovom zadnjem cd-u.
Poklonu se u zube ne gleda,a ispalo je bas tako da ove kutije daju veoma cist i kvalitetan ton kako je covjek i rekao.
Kada su neki od vas svirali ja se nisam bio ni rodio i glupo bi bilo da sa nekim suceljavam misljenja oko bilo cega-mogu da postujem vas ,vase znanje i trazim evo kao sada savjet.
Ali ipak recimo Yamaha Dx11 je stara no i pored raznih tritona i cuda vidim da je mnogo ljudi koristi i meni samom se jako svidjaju njene boje,a posebno terce (bar one sto sam cuo). Tako da to sve moze i nemora da znaci.
Ja stvarno neznam kako izgledaju resetke na Centralnom zatvoru i nebih ni zelio da znam-ali eto Rolandinjos odnekud zna,a sad znam i ja.

mimiki
19.11.2009, 19:59
Ae kad vec pricate o ovom mikseru jel mozete da mi kazete koliko je para nova ?planiram da je uzmem sledeceg meseca

Marco7
19.11.2009, 20:01
EMX5000 oko 80000 dinara a EMX5016cf 105000 dinara ;)

mimiki
19.11.2009, 20:04
ok fala;)

Marco7
19.11.2009, 20:06
Nema na cemu ;) To uzimas samo u Mitros jer su oni zastupnici za Balkan sto se tice Yamahe,najbolje cene,garancije i ovlasceni serviser sa originalnim delovima u slucaju nuzde ;)

mimiki
19.11.2009, 20:13
ma da bre,tamo sam sve do sad i kupio...stalke za zvucnike,stalak za mikrofon,mikrofone,miksetu,kablove,zvucnike...samo sam E50 kupio u megamusic-u;)

neconix
19.11.2009, 20:13
A vidis Markec,ja sam moju platio 109.000 i nesto u NS,a video sam tu cenu i u Subotici kod Svrakana,otkud ta razlika?

mimiki
19.11.2009, 20:15
E50 je u Megamusicu 1100eura a u Mitrosu 850eura

Marco7
19.11.2009, 20:16
Ja sam moju platio 102000 :D Verovatno da imaju nekad akcije i slicno a mozda i uticaj Evra na Dinar!Znas kad sam uzeo moju i platio sam je 102000 a kad sam se raspitivao bila je oko 110000 :D

jeftabgd
19.11.2009, 20:57
Da nije Svrakan umesan u neku malverzaciju sa cenama?=))=))=))

sekicol
21.10.2010, 10:29
Ako si vest sa lemilicom ja cu ti kazem sta treba da uradis i da onemogucjis zastitu tj da je skines ali to nema svrhe ako ti se mikseta ne gasi prilikom rada jer znaci da je prag osetljivosti limitera dobar. U slucaju da ti se mikseta gasi pri nesto vecoj snazi ``cupaj`` limitere na pojacalu i resio si sve svoje probleme. To nije nikakva mudrost. A to sto se limiteri pale na mikseru tj sto mikseta ide u ``pik`` ne moze nista lose da donese samo moze da te opomene da se smanjis malo da ti ne poodpada rigips sa plafona na glavu. Ja taj mikser imam vec godinama i nisam izvadio limitere jer se mikseta ne gasi ni pri maksimalnoj (normalnoj) snazi i nikada se nije ni gasila ali znam koliko ona moze i sta moze pa je ni ne silim. Ako snage zafali (a nece jer je 2x350-400w, koliko ona realno ima, sasvim dovoljno) postoji snagas tj slave i opet resen problem. Drago mi je da jos ima ljudi koji znaju i za druge miksere osim PowerMate-a jer ova Yamaha zasluzuje svaku pohvalu pogotovo u odnosu kvalitet-funkcionalnost-cena a pogotovo ovo trece jer powermate sigurno ne opravdava svoju cifru a radi isti posao kao i Yamaha emx 5000 i pri tom nije tako kristalno cist ton kao kod yamahe..... Necu vise da je hvalim, ona u svakom slucaju radi pos`o. Sve u svemu ako mikser radi kako treba: Mujo na`rani svinje i ne diraj nista. Pozdrav!
dali mozes da objasnis kako se skida taj limiter na emx5000 i gde se on nalazi u mixeti?

dzvadzvaka
21.10.2010, 16:53
Cim sam se prikljucio ovoj temi javilo mi se 50 ljudi (nisam brojao) da im kazem kako se to radi,Neki su u startu odustali neki su odradili a neki se pokajali. Ovom prilikom obavestavam sve clanove da nikom vise necu reci kako se to radi jer sam jednom nasem clanu 5 dana objasnjavao sta treba da uradi i na kraju mi je rekao da sam mu sjebao mikser a on u stvari povadio pogresne delove i ko zna sta sve nije pocup`o jer kad je vratio sve "kako je bilo" mikser nije proradio. Svasta moze da se desi i ne zelim da snosim bilo kakvu krivicu i grizu savesti zbog nestrucnosti pojedinaca a sve samo zato sto je coveku puno da plati 10-20 evra da mu se to odradi kako treba. Dakle miksetu pod ruku pa u prvi servis neka ti to povade ako bas mora ali cesto ne mora nego se pomeri prag osetljivosti limitera tj. popravi ono sto je oslabilo (zargonski receno) i mikser radi dalje. Sve u svemu svaki serviser ce vec znati da li treba ili ne treba vaditi limitere ali ako insistiras povadice on to bez problema kao sto rekoh za 10-20 evra.Pozdrav i svako dobro!

sekicol
21.10.2010, 18:48
nije problem 10-20 eura nego ovde u australiji nema takav servis, ako ti nevalja mixeta ides kupis drugu a meni bezveze stoj emx5000 kao rezerva! samo kad bi znao gde je taj limiter odfikarijo bi ga pa i nek crkne mikseta! inace koristim montarbo od 2x250watt ali je mnogo jaci od emx5000 verovatno zbog limitera, to kod montarba nema voleo bih malo po nekad da promenim, dali neko zna dali na dynacorda se desava slicna stvar posto i kod njega vidim da ima neki limiter?

dzvadzvaka
22.10.2010, 05:10
Prijatelju nema taj limiter nikakve veze sa snagom miksete. On samo sluzi da se mikseta tj. snagas na mikseti brani od preopterecenja. Kada miksetu teras u pik i kad nemas granice ona iskljuci snagas na par sekundi i nastavi dalje. To je vise opomena da se smanjis. Inace EMX nema 2X500W kao sto pise. Ja sam je ganjao do 385W ali u krajnjem trenutnom piku tj klipu negura nesto malo preko 500W. Do 385W na 4oma nista joj ne fali i radi kao sat tako da ako ti se gasi na manjoj snazi definitivno nesto nije u redu sa mixetom a nije kriv limiter. Ako si resen da posto poto iscupas limitere pokusacu da pronadjem slike koje sam slao pojedincima koji su pokusavali da izigravaju majstore (vecina ih je uspela) pa ces sa slika videti sta tacno trebas da "pocupas" i sta da odradis. Nije komplikovano samo ako nisam obris`o slike poslacu ti na P.P.

perosc
25.12.2012, 19:25
Na Yamahi EMX5000,kad blinka limiter(tj.kad pjevačice pjevaju) onda nesto pucketa na kutijama.To me užasno nervira i plašim se da se nesto ne desi kutijama.Na forumu sam procitao da to neki vade,a ja nemam nekog dobrog majstora u blizini pa bih zamolio nekog ko zna(dzvadzvaka)) kako se to radi,da mi pošalje upute oko toga./Svu odgovornost uzimam na sebe ako pogriješim/a nadam se da neću pogriješiti.Unaprijed zahvalan.

Milan$
25.12.2012, 19:44
jel ti lampice trepere samo ili svetle non stop dok pevaju pevacice?:D

perosc
26.12.2012, 00:05
trepere i ponekad se i upale sve dok pjevacica ne prestane da urla...
Dodato:
kad trepnu ponekad onda nije problem,nego kad pjevacica duze ispjevava neki kraj i sve dok ne prestane lampice su upaljene i tada se osjeti krckanje.A zna se desiti i na kracem paljenju lampica.Pozzz

Dell
26.12.2012, 00:39
Ili smanji pjevacicu ili joj krnes kompresor i nema pucketanja :)

rolandx
06.05.2014, 22:45
Malo da ozivim temu sa jednim pitanjem, da ne otvaram novu temu. Imao sam priliku da čujem hall koji je na Dynacord mikseti Power Mate 1000-1... Koliko sam spazio u pitanju je bio efekat pod rednim brojem 27. Mogu li mi yamahovci ( emx5000) posavetovati koji hall da koristim jer vise nisam pametan. Na dynacordu je to zvucalo apsolutno popunjeno i masno. na yamahi mi se čini da nema takav hall... ili koji je naj približniji... Echo Reverb, je na dynacordu ( mislim da je...) a na yamahi imam Vocal reverb 1 i 2,... da li su oni rešenje? Nekako mi zatupi zvuk ako ga malo jače naglasim.