PDA

Pokaži Full Verziju : Primer povezivanja tritona i aranzera (JuVe bubanj)


yamahapassion
14.11.2009, 20:00
Evo slucajno sam njuskao po youtube i nasao jedan video. Ne znam ko je taj decko sto je stavio video, ali koliko cujem rekao bih da je povezao triton sa nekom yamahom psr (stariji model) i pustio SP 12 drum kit sa tritona da dobije pravi JuVe bubanj u ritmu na toj yamahi. Poslusajte kako to moze da zvuci, meni licno zvuci odlicno, i koliko god sa imao pre straha da to ne moze da se narikta, sada sigurno znam da cu zadrzati ovu moju yamahu i uzeti si tritona, le ili tr. Ko god je bio u nedoumici ili nije verovao da to moze tako da zvuci mislim da ce ga ovaj video razuveriti.


http://www.youtube.com/watch?v=Ah1-w7_0km4

Ace
15.11.2009, 01:44
Ta donja klavijatura je Yamaha stariji model kao sto si rekao! To je PSR-550 ali me malo buni to sto ekran sveti zeleno a koliko ja znam i se secam treba svetiti plavo ?!

http://salestores.com/stores/images/images_747/PSR550.jpg

EmirTotic
15.11.2009, 02:07
Ja mislim da je to Yamaha PSR 540. Ona svetli zeleno cini mi se... Ispravite me ako gresim...

vingula
15.11.2009, 02:15
Hm...evo slušam snimak i ako me uho nevara,ja tu nigdje nečujem JV bubanj,jedino Sinanova legendarna zujalica (za solo) je JV.
Ali bilo kako bilo,o povezivanju dviju klavijatura je bilo mnogo,mnogo pisanih tema,i to pogotovo LE-a sa drugim klavijaturama...tako da to nije neka novost,možeš povezat bilo koju sempler klavijaturu sa drugim bilo kojim aranžerom preko MIDI kabla,samo ovisi kakav je MIDI routing na klavijaturama (neki je jednostavniji,neki kompliciraniji,neki daje više opcija,neki manje)

Ace
15.11.2009, 02:32
@EmirTotic
Evo sad sam pregledao slike i sporedio detaljno, tacno to je Yamaha psr 540

@yamahapassion
Slazem se sa vingula da ovo ne mora da znaci da je JV bubanj. Mozda je sklepao neki ritam sa slicni drumkit. Te JV tomove za prelaz ih ima i na moju staru yamahu na koje sam ucio svirati! Evo sad sam video jedan drugi klip sa ovaj decko i ne vide se kabliove da su klavijature povezani!

EmirTotic
15.11.2009, 03:46
Ista stvar... Ja trenutno imam Yamahu PSR 350, ali znam da na svim klavijaturama od PSR540 pa na dalje moze da se menja drumkit i edituje ritam ili samo neki njegovi elementi tako da ja sumnjam da ovde ima ikakvog povezivanja izmedju 2 klavijature... Nisam siguran, al eto to je moje misljenje...

zoric
03.07.2010, 11:34
Zanima me jedna stvar????da li moze, posle ovog povezivanja aranzera i tritona,Triton da ostane funkcionalan da se sve koristi normalno i kombi i program a da se neremeti nista na aranzeru?i gde se to tacno podesava u global set.pa u meniju midi???ili gde?

Ace
03.07.2010, 15:42
Naravno da Triton ostaje funkcionalan.
Mesta gde stoje solo boje (upper-e) na triton ne moras dirati. Boje mozes koristiti od kanale od sekvencera.
Na triton u GLOBAL se nalaze tih MIDI podesavanja koji kanal iz Aranzera da povezes s koji kanal hoces od workstationa.
Imas dosta toga napisano kako se sta povezuje.
Pretrazi forma nacices korisne teme
Evo ti jedna od njih:
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2777&highlight=Midi+triton