PDA

Pokaži Full Verziju : terca na pa 50 ali bez dk bank


Ozrenac3
13.11.2009, 06:32
postovane kolege nasao sam jednu a mol tercu koja je u harmonika boji na zoran setu i zove se akordeon T.kad nju izaberem harmonika zvuci savrseno ali samo koristi jedan glas umjesto dva ili ponekad tri gde je drugi glas pretezno terca koja se vuce iz dk bank i zvuci kao neki visoki organ.znaci u ovoj terci samo jedan glas i sve je harmonika ali samo kad se pritisne akord na lijevoj splitovanoj strani ili normalno kad radi ritam. dali neko zna kako je ovo moguce izvesti naprimer za a dur ili g mol ili dali vec postoje druge terce kao ova u drugim tonalitetima. i jos jedna stvar, kad izaberem ovu boju tj tercu onda idem u user bank i svaku boju koju izaberem svira tu tercu u a mol i zvuci fenomenalno. hvala puno.

nikolakg
13.11.2009, 09:51
Naravno da moze.....stisnes "meni" i odes na 5-tu stranicu(tuning :scale) i tu imas "key" a to ti je to....biraj tercu u kojojoj intonaciji hoces i memorisi na neko drugo mesto..

erno11
13.11.2009, 10:25
Bash sto je Nikola rekao tako i uradi. Samo prijatelju nemoj zaboraviti memorisati kad nastimas :)

Ozrenac3
13.11.2009, 18:53
havala puno nikola i erno ove se nije moglo jednostavnije objasniti uzelo mi je manje od 2 minuta da uradim tercu u g molu. savrseno zvuci. havala puno.

nikolakg
13.11.2009, 19:07
Za takve stvari sluzi ovaj sajt ovde....pomoci jedni drugima.Vozi samo...

Ozrenac3
13.11.2009, 19:13
hvala nikola ali imam jedan problem nemogu nikako da nastimam dursku tercu dali mozda ti ili bilo ko zna kako se to radi. hvala unapred.

nikolakg
13.11.2009, 19:17
Pogledaj da li negde ima moj neki set a ako nema javi se na pp pa cu ga staviti na download ...tu ima sve od terci..

BoleroBend
13.11.2009, 19:20
a kako se tu uopste odredjuje koji cu tonalitet svirati tj koju cu tercu napraviti,zna li neko,i jel komplikovano?
i da li moze da svi tonovi u lestvici rade bez da imam MIDI kabel?
hvala vam!

Ozrenac3
13.11.2009, 19:24
hvala nikola pogledacu pa ako nenadjem javit cu ti.

Hrvoje_Split
06.01.2010, 01:41
Pozdrav!
Nisam baš skužio kako da ja napravim tercu bez da imam dk u terci?
Ja imam dk "a-MOL" ali ja ga stavim i opet nesvira tervu!
Može li netko objasniti postupak!
Ponavljam.Imam "dk"s tercom
Kako na ga naštimam s bojom da dobijem tercu?
Hvala!
Pozdrav!
Dodato:
Zna li Tko?