PDA

Pokaži Full Verziju : Harmonika sa konvertorom POMOC


oscar
12.11.2009, 17:18
Pozdrav kolegama ,evo imam jedan problem.Posjedujem harmoniku Victoria 4-glasan sa duplom kabinom dugmetra.I sad ju prodajem .Ona je imala midi na sebi ali je sve to skinuto.Ali evo sada mi ljudi postavljaju pitanje dali ima na asovnoj strani konertor ( Converter ) .Kao da moes svirati melodi bas .Nekontam o cemu se radi .Dali je to onaj registar na basovima sto zvuci kao usna harmonika ,plitko ,ili o cemu je rjec ..Molim za pomoc i hvala svima ...
Dodato:
Tek sad vidim da sam profulao masu slova.
Znaci radi se o basovnoj strani i nesto sto se zove konvertor ( converter ) dali mi moze neko objasniti o cemu je rjec.

Dell
12.11.2009, 19:40
pazi ovako, to sto ti govore konverter, to ti je kao registar koji upres i automatski ti se mijenja mehanizam basova, znaci neces imati vise prvi red tercni bas, drugi osnovni bas, treci dur, cetvrti mol itd, nego ces imat stranu basova isto kao na dugmetari b-griffa, kako da ti to bolje objasnim, neces imati akorde na odredjenim redovima, vec ces u svim redovima imati jedan glas, zasebne tonove. Znaci mozes svirat melodiju i na lijevoj strani, raspored tonova kao kod dugmetare, to ti koriste uglavnom oni koji idu u muzicku skolu za harmoniku i na njoj sviraju klasiku. Eto ja puno napisah, ako nista ne budes razumio ima shtimerserviser ;)

shtimerserviser
12.11.2009, 22:17
Ja sam i ranije ovo objashnjavao.Mislim da si mu i ti dobri odgovor dao. Nema i nemozese drugacije ovako objasniti. Kolega treba da zna josh kada ju je kupio,koji model ima i shta taj model posedjuje /karakteristike/ Pozz.