PDA

Pokaži Full Verziju : Guerriniev MIDI dobro ili lose?


Robi
04.11.2009, 17:36
Pozdrav svima
Imam dugmetaru president oro elegant staru 6 godina i planiran da ugradim midi u nju. Guerrini u Italiji ugradjuje "Guerrini Midi Sennheiser" pa razmisljam i o tom resenju...
Bio bih zahvalan ukoliko neko ima neki savet ili preporuku, koje su prednosti, mane ili mozda neki bolji predlog?
Karakteristike sa njihove web stranice su sledece:

-Midi interfejs nove generacije
-Zagarantovana sigurnost citavog sistema
-Izrazajna dinamika diskanta
-Izbor zvucnih komandi preko General MIdi
-Memoria od 150 mogucnosti, svaka sa posebnim MIdi kanalom u
razlicitoj sekciji(150 Global, 150 Global B)
-Funkcija Play sa 6 grupa od på 25 mogucnosti
-2 polifonska kanala za diskant i akorde
-Prenos sa svih 16 MIDI kanala
-Mogucnost podesavanja midi kanala razlicitih sekcija u polozaj"OFF"
-Kontrola promene programa i jacina "OFF"


pozzzz Robi

zeljko
04.11.2009, 19:24
Nije to lose prijatelju i ja imam tako midi ugradjen u harmonici samo sto je malo komplikovanije za svirati ali kad se nauci mozes zamisliti onda imas i ritmove pratnju,boje kao na klavijaturi i sto je najvaznije mozes preko mikrofona i prirodni zvuk od Guerini da sviras.Kod mene su ti mikrofoni takodje ugradjeni ispod dekle,samo sto sam ja iscupao kabal otvarajuci deklu i sad neradi,tako ako to ugradis su veoma osjetljive stvari i ne pipkaj puno.Pozzz

jeftabgd
04.11.2009, 19:30
Malo sam off topic ali bi bilo lepo da postavis neki video snimak da cujemo kako zvuci dugmetara novijeg datuma proizvodnje.

Robi
04.11.2009, 19:58
Znaci imas MIDI, gde si ga ti ugradio, kupio?
Nego zanima me dali harmonika zadzava svoj prvobitni zvuk kad je MIDI iskljucen?
Pokusacu da nabacim nesto na sajt da se cuje kako zvuci harmonika, licno mi se vise svidja zvuk starijih harmonika, inace sam zadovoljan sa kvalitetom.
Mislim se nesto mozda bi bilo bolje konvertirati neki SINT na dugmetaru...

shtimerserviser
04.11.2009, 21:21
Robi ! Ukoliko ugradish midi, mislim da ce ti klavijatura malo postati tvrdja / mozda i sada da ti je i bez midi,zavisi od serije/ plus radi kontakte-federe. Pozz.

zeljko
04.11.2009, 21:49
@stimeserviser nece mu biti tipke nista tvrdje jer se r5adi o kontakt senzorima nema nikakvih federa to je stara varijanta dok je sad po novom sve manje i nema nikakve promjeene na tezini ili necemu drugom.

Ja sam midi ugradio ovdje u njemackoj kod jednog maistora i mikrofone kao i dinamiku u meh tj.kad razvlacim jace harmoniku tako se i jace cuju boje sa klavijature.