PDA

Pokaži Full Verziju : kakva je yamaha psr1100


alija9
04.10.2006, 01:31
zdravo raja imam pitanje u vezi ove klavijature yamaha psr1100,nasao sam ovu klavijaturu za 450$,dali iko od vas ima tu klavijaturu i kakva je,dali se isplati za te pare.hvala unaprijed.

crni
19.10.2006, 23:17
Pozdrav.Pošto sam nov ovde i baš imam taj tip klavijature mogu ti reči da se može sa tom klavijaturom dobro odradit svirka.Šta se tiče zvukova i boja nema baš nešto al sa malo truda i vremena sve se sredi.Za 450$ dobra je klavijatura.Ja sm uzo novu prije 6 mjeseci i zadovoljan.

Rutavi
20.10.2006, 00:42
Ma i nije nešto, puno ulaganja i svog vremena za igračku za početnike. Kako da kažem, nije to-to. Za te pare ima dosta starih modela klav. koje su puno bolje i više možeš da izvučeš iz njih.

Alix
20.10.2006, 09:35
Prijatelju da ti kažem da se za ote pare ne isplati nikako da je kupiš,,,ta ti nije vredna više od 200 eur za moje pojme...Za 450 eur nađi sebi Korg I3 ili Roland D-50,D-20,i bolje ćeš proći...PSR 1100 je igračka i ja sam svom tečiću punio Yamahu PSR2000 pa ti kažem da nije ništa ekstra...tako da ti je najbolje prijatelju da joškoga upitaš samo ove klaviature što sam napiso sve tri sam imo i mogu ti reću da su do jaja...Ali kod D-20 moraš znati basirati pošto ide samo pattern ritam i moraš bassirati kad sviraš...Pozdrav!

kreso
20.10.2006, 14:08
Ja koliko znam Roland D-50 i D-20 su oduvijek, ali uduvijek bili i ostali workstation klavijature tj solo synthevi.
Da si spomenuo E-16, E-68, E-70, E-86 od starih OMB klavijatura onda OK ovako :lol:

marco
20.10.2006, 19:13
Zavisi kako sredis klavijaturu. Ja slobodno smem da kazem da sam moju bivsu psr 1000 sredio da zvuci bas profi, i da se uopste nisam postideo gde god da sam isao. Samo treba sve da iznivelises i sredis. Ritmovi da budu jacine kao sto su fabricki (da ne bi morao da ih smestas po registracijama pojacane ili smanjene i main volumenu, nego da slobodno prebacujes sa fabrickog na user i obrnuto). Boje naravno prema user ritmovima. Sve fabricke koje koristis smestis u music finder i "krstis" ih onako kako tebi odgovara.I nema glava da te boli. Ako se malo poigras sa ekvilajzerima nece da zvuci suplje nikad. Jedino sto sam joj zamerao je mala polifonija. I onda kad napunis ritam maksimalno, kad prosaras solo zagusi se strings (ako ga ima u ritmu). A ako ga nema, a sva ostala mesta popunjena onda je sve ok.Sto znaci nemoj da stavis phr1 i phr 2 u ritam i ima sve da radi ko svajcarski sat. Ali zato je to sve ispravljeno na psr 9000
:). Toliko od mene. Nemoj nikako da uzmes roland e 86 ili e 96, samo ces da se uvalis u go...

Korgminator
20.10.2006, 19:45
Phrase 1 i Phrase 2 na Yamahi, u ritmu, nemaju nikakve veze sa Polifonijom. Slobodno mozete da ih koristite bez ikakvih problema. Nego u cemu je fazon? Taj STRING sto koristite u Ritmu lako je moguce da je MultiLayered, sto znaci da za svaki velocity boja ima poseban sample da bi se dobilo na autenticnosti zvuka. Zbog ovoga vam se "gutaju" pojedini zvukovi...ovo se ne moze reci da je popravljeno ni na PSR9000, ni na Tyros, ni na Tyros 2. PSR9000 ima VECU POLIFONIJU (vise nota moze biti odsvirano u isto vrijeme), ali i sa ovom polifonijom od 126 nota vi mozete prekoraciti granicu...isto tako i na Korg-u, Roland-u itd. Dok pravite ritmove, boje itd vi morate da pazite na granicu polifonije!!!

Korgminator
20.10.2006, 19:49
O da, jos nesto...za tu bolest ima lijeka. Jednostavno birajte zvukove koji nisu MultiLayered i ne bi trebali da imate ikakvih problema

marco
20.10.2006, 22:39
"ima VECU POLIFONIJU (vise nota moze biti odsvirano u isto vrijeme)"

Mozda gresim, ali zar ne spadaju u te odsvirane note i note iz ritma ???Ako je tako,logicno je da ako ne stavis phr 1 i phr 2 manje koristis polifoniju ritmom. Sto omogucuje da kad odsviras desnu ruku ne iskoristis limit, a samim tim i da se ritam (strings)ne zagusi. Kod mene se na yamahi utisavao strings a na pa 80 koliko sam cuo gubi se bubanj.

Korgminator
20.10.2006, 23:15
Ne negrijesis, tu spadju SVE NOTE. Note koje sviras desnom rukom, note koje sviras lijevom rukom i note iz ritma.

marco: "Ako je tako,logicno je da ako ne stavis phr 1 i phr 2 manje koristis polifoniju ritmom." Ako ne stavis Rhythm 1 ili Rhythm 2 (bubanj) i tako isto mozes manje da koristis polifoniju :D...Sta pokusavam da objasnim? Phrase 1 i Phrase 2, nisu oni samo uzrok gubljenju polifonije...i Bas, i Acc1 i Acc2 itd. SVE uzrokuje gubljenju polifonije...i MULTIPADS...Ovo sam napisao samo da ne bi bilo konfuzije medju rajom. Da ne misle da sad Phrase 1 i Phrase 2 nikada ne smiju koristiti zato sto su EVIL.

Mozda neko vise voli Strings sa Phrase1 u ritmu da ima umjesto Gitare sa Acc1...ali je vazno da SVE u totalu ne predje polifoniju

Korgminator
20.10.2006, 23:25
O jos nesto, izvini

Sad sam vdio na internetu da PSR1000 ima stvarno malu polifoniju (32 glasa) i ne cudi me to da ti se desavalo i sa OBICNIM (one layer) bojama...PSR2000, po mom misljenju ima sasvim dovoljnu polifoniju (64 glasa)...kad bolje skontas sta ce ti vise od 64 na PSR2000 kad aranzer nema sampler, nema Live bubnjeva i prilicno je tesko nabiti Maksimum...PSR9000 ima 126, i zbog Live Bubnjeva, COOL voices itd mozes ga lako nabiti do maksimuma

Sve sto ti je vise dato polifonije sve ne uredniji postajes, isto kao sa memorijom nekadasnjih kompjutera i sadasnjih...

marco
21.10.2006, 12:58
Ma ja sam phr1 i phr2 stavio kao primer. Naravno da moze da izbaci chd1 ili chd2 ili strings. Ali kako god da nabudzi moze to da radi dosta dobro.

Alix
23.10.2006, 15:31
Kreso jarane stvar je ovakva:
Imao sam Roland D-10 i D-20 i mogu ti reći da su to klaviature za početnika stvorene...Na obadva sam imo Pattern ritmove i to stvarno do jaja koje su pravili Vojkan,Amos i Dule iz Srbije...Na njima pustiš Ritam boju napraviš i splituješ (ima ubitačan bass) i sviraš ko pravi...ja sam bass-iro skoro 2 godine na D-seriji i nije bilo nikakvih problema...Ja,harmonikaš i bubnjar smo svagde odradili poso do daske...A i bolje je početniku da se prvo nauči bassirati jel nije ti fazon kupiš sebi aranžera kao E-86 i E-96 pa sad na njima sa 2 prsta pritisneš akord i sviraš...Jeli D-serija Workstation ili ne to ne znam ali znam da su jako dobre klaviature koje su meni jako pomogli u svirci...I danas dani imam D-10 kod kuće za uspomenu i da znaš kako nekad zapaše ostaviti aranžera i malo se poigrati bassom...A za aranžere je najpovoljnije kupiti PA50 jer je jako jeftin,nudi ogromno za te male pare,a posao odradi malo slabije kao PA80...A što se tiče nadgradnje PA50 u PA80 ja mislim da se ne isplati...Jer nadgradnja je oko 400eur (tako sam čuo) i bolje je onda kupiti polovan PA80 i imati strojčinu...Za mene je PA80 bolji od PA1X zato što sam na njemu odradio posao ubitačno a na ovom već 2 tjedna sjedim i riktam ali ništa-katastrofa od instrumenta na svirci se PA1X pokazao tako slab to ne mogu da vjerujem...Tolike pare sam dao za njega a nije ispunio moja očekivanja...Pozdrav i izvinite što sam napiso roman... :P :lol: :wink:

marco
23.10.2006, 17:20
E Alix da se i ti i ja jednom slozimo :) Ovo si dobro rekao. Bilo sta da uzmes od klavijaura prvo nauci bas-kontru. Jer ako ti se desi da se aranzerski deo sjebe, moci ces da zavrsis posao.

kreso
24.10.2006, 09:37
Ma treba sjest i zagrijat stolac :lol:
Stari, pa nemožeš preko noći sklepat aranžer da radi vrhunski posao. Ja svoj Pa80 slažem već 2 godine, iako je dobro isprogramiran, još nisam potpuno zadovoljan s njime, jer mislim da migu puuunnooo više izvuč iz njega. Pa1X je dobar aranžer, i nemoj da kukaš zato što si očekivao da češ ga uključiti i on će odmah raditi čuda na stageu. Prijatelju, kad poradiš na njemu, skontaš sve trikove i cake i složiš ga po svom čejfu, onda češ reč "Jebo te Pa80, pa to je kifla za Pa1X".
Ritam preko paern ritmova iliti sequencerskih ritmova uz bas i solo dionicu je meni osobno prejadan. Ako već koristiš aranžer onda se potrudi da uz bubanj i bas imaš u ritmu još minimum pratnju gitare i dobar tepih. Jer pošteni bend se sastoji od min uhodane četvorke : bubanj, basista, gitarista i kljaver ili harmonikaš.

Inaće ako si bio zadovoljan s Rolandovim D solo synthevima, onda češ s KORG N364 bit oduševljen.

A što se tiće prepravka Pa50 u Pa80 se itekako isplati. Nov Pa50 dobiješ već za kojih cca. 900 €. Dorade kod Mikija u Kragujevcu su uz transport jedva 300 €. Sveukupno te prerada Pa50 u Pa80 košta 1.200 €, a rabljeni Pa80 košta oko 1.300 €. Nov je 1.500 €. Znači s novim synthom si 200-300 € u startu povoljnije prošo. A iz vlastitih iskustva, prerađeni Pa50 je od orginalnog Pa80 lošiji samo po kvaliteti tastature, tj tipke su mu mekše i lošije kvalitete. Ostalo je ma sve u dlaku isto. I da ... Pa80 ima napajanje direkt u synth što je kod strujnog udara u skučenom kučištu Pa80 rizično po više modula i komponenti. Pa50 ima vanjski ispravljač, i jedina opasnost mu je da se zahebeš pa staneš na njega.
Ja ću prodat Pa80 i kupit nov Pa50. Dat ću ga Mikiju na preradu, a za razliku novca i N364 uzet neki jači solo workstation (vjerojatno Yamahu EX7).

Alix
24.10.2006, 16:17
A de mi reci Krešo jarane jel taj EX7 toliko jaka klaviatura...Ja koliko slušam od ovih muzičara u Sloveniji Triton Extreme je najbolji solo...Ja imam Classic i meni odlično odradi poso ali neki sad govore za motif,SY,EX,itd...Pa me zanima jesul stvarno toliko bolje od Extrema jel Extrem je stvarno jaka klaviatura...Ne želim da stvaram svađu zato zamoljavam sve koji budu čitali ovaj post da ne započinju svađu ovaj bolji,onaj bolji...Nego sam čovjeko ljepo upito za taj EX7...pozdrav!

kreso
25.10.2006, 09:32
Vidi prijatelju, Yamaha EX7 je najbolje od Yamahinih worstationa prije pojave S-80/90 i Motifa. Ima dobar sampler, kvalitetan i čvrst engine, vrhunski ton generator i mali milijun mogučnosti nadogradnje. Danas mu je cijena dosta prihvatljiva i za 700 € mislim da neću moči dobiti ništa kvalitetnije kad se pogleda odnos hardwar & softwar od strane workstationa. Znam da će mnogi skočit i reč za te pare uzmi LE-a ili dodaj par stotina eura pa Motifa, no ja se baš guštam na njeg. Imam kako sam već reko Pa80 (koji će uskoro ić u prodaju, i uzet ću prerađeni Pa50). Pošto već imam KORG-ov aranžer s vrhunskim bojama želim na stageu imat još jedan engine ali drugog proizvpđaća. Naravno da bi bilo lijepo imat Yamahin Motif ili Rolanovog Fantoma, ali to mi je brate prepuno novaca, a malo slabiji kvalitet ću dobiti s EX-7. Inaće EX-7 je nasljednik Yamahe W-7, koja nije imala sampler, ali je bila jako dobar workstation. Ne toliko popularna u našim krajevima, ali za "zabavnjake" vrlo zahvalna. Inaće preferiram kombinaciju brze i teške tipke. Pošto sound harmonike i narodnjačkih boja ganjam preko KORG-a, za klavire i zabavnjake trebam težu klavirsku tipku, što Yamaha mislim od strane svojih workstationa daje najkvalitetnije. Zato sam odabrao ovu kombinaciju, jer EX-7 je po meni najprofesionalniji synth uz S-90 od strane Yamahe. Dobro tu je i Motif, no ja ga gledam više kao synth za studio, a ne za live svirku.