PDA

Pokaži Full Verziju : PUCKETANJE


01.03.2005, 17:58
IMAM KLAVIJATURU KORG PA 80 ALI CIM POVEZEM KABLA POCINJE UZASNO PUSKETANJE ! KAKO TO DA SPRIJECIM ! OVAMO U KLAVIJATURU IDU 2 BANANE ZA RIGHT I LEFT MONO A U KLAVIJATURU JEDNOKO ZA ZVUCNIKE ROZE! ZNA LI KO KAKO TO DA ISPRAVIM DA TO NE PUCA? UNAPRIJED HVALA!!! POZDRAV!!!
<font color="ff0000">_____________________________
Tema premeshtena u forum za probleme sa kompjuterom


Vaxter</font>

01.03.2005, 18:14
napisi na sta si to vezo klaviaturu dali na comp , pojacalo neki efekt i kakvi su ti kablovi pa ces sigurno dobiti odgovor pozdrav fico

01.03.2005, 21:14
FICO VEZAO SAM KLAVIJATURU I KOMPJUTER! CIM UPALIM KLAVIJATURU ONDA PRIKLJUCIM KABLOVE DVIJE VELIKE BANANE ZA RIGHT I L/MONO NIJE MIDI KABLO VEC AUDIO POCNE DA PUCA UZASNO! PRIJE DESETAK DANA MI SE DESILO DA KAD SAM PRIKLJUCIO KLAVIJATURU I CIM SAM PRIKLJUCIO NA KOMPJUTER PUKLA MI JE ZVUCNA KARTICA! SAD IMAM CREATIVE ZVUCNU KARTICU! U KOMPJUTER IMAM CETIRI ONA ZA ZVUK I JA SAM SPOJIO U ROZI! NADAM SE DA TI JE SAD JASNO! POZDRAV! I UNAPRIJED HVALA!!!

01.03.2005, 23:12
nisam sto posto siguran ali cini mi se daje za to pucketanje kriv kabal posto imas vezano dva mono izlaza na jedan stereo ulaz kod sebe imam te izlaze povezane na power mikser a za kompjuter koristim midi izlaze mozda bi za tebe bilo bolje da nabavis audio gabal za slusalice i u jack od slusalica stavis kabal na kompjuter tako ce ti opet biti stereo izlaz ali izlazni signal nece biti toliko pojacan pozdrav fico

01.03.2005, 23:43
Fico,to sto je spojio (ako je lepo spojio 2 mono u jedan stereo) ne bi trebalo da ima apsolutno nikakve veze.Proveri da li je taj kabl koji imas koaksijalni (da li ima zicanu mrezicu-masu).A i zasto uzimas iz klavijature sa oba kanala.Uzmi samo sa onog (to bi trebalo da imas) na kojem je L+R,ili napravi kabl sa chinchevima.Tu je izlaz ogranicen,a moguce je i da prejak signal pravi smetnje.Sta se desava kad smanjis klavijaturu signale ? Ali pre neko sto ista uradis proveri da li su svi kontakti dobri,da li je sve lepo zaletovano,i da li je taj kabl koji imas dobar jer ne bi trebalo to da se desava,a najbolje ti je da se "otvoris" i kupis midi kabl.

02.03.2005, 00:05
zato sam i napisao da nisam sto posto siguran jer te kablove sto ima mugu biti home made napravljeni i onda dali su lotovani paralelno ili serijski a najsigurniji je ipak izlaz od slusalica ako nema midi kabla pozdrav fico

02.03.2005, 10:26
E OVAKO SMANJIO SAM KLAVIJATURU I KOMPJUTER! TO KABLO JE BAS DEBELO I IMA JEDNU ZICU NEGO TU SAM ZICU ZALIJEPIO ! AKO BUDEM KUPIO TO MIDI KABLO DA LI SE U KLAVIJATURU UMECE NA ISTO MJESTO ILI NEGDJE DRUGO A OVO SA SLUSALICAMA NE RAZUMIJEM KAKO TO? UNAPRIJED HVALA! POZDRAV!!!

02.03.2005, 16:08
za midi kabal dodju ti na jednoj strani DIN prikljucak midi in i midi out a na drugoj strani 15 pin prikljucac za sound blaster kao za yojstic a umesto njega moze da bude i usb zavisi koji kabal mozes da nadjes u prodavnici i njega kopcas na midi in i out na klaviaturi a kabal za slusalice dodje na jednoj strani jack stereo prikljucak 6.3 milimetra za u klaviaturu a na drugoj jack stereo 3.2 milimetra za sound blaster pozdrav fico