PDA

Pokaži Full Verziju : Dynacord seli fabriku u Kinu


descha
29.10.2009, 08:04
Prijatelji,Cuo sam da se od Nove godina firma DYNACORD seli u Kinu,pa me cisto interesuje da li ce da zadrze isti kvalitet mixete ili ce da bude ono ,ko ima nemacku verziju Powermate,bice srecan sto je kupio ove godine........

To verovatno ne moze niko da kaze,ostaje da se vidi, a i DYNQACORD dealers su u haosu ,sta raditi?????

Marco7
29.10.2009, 10:56
I Korg Pa50,PA500,Pa800 pa i Pa2xPro i jos mnogo modela se sklapaju u Kini pa su extra prodavani,Nike se sije u Kini i Maleziji pa ga svi nosimo itd...itd...Dynacord-EV korporacija je koja ima neverovatan profit i poverenje kupaca pa ne verujem da ce tako lako da bace sve sto su do sada radili niz vodu!Moje misljenje je gde god da ga sklapaju to ce biti to jer je to vrlo vrlo jak brend ;)

b.o.Y.c.h. ČK
29.10.2009, 11:27
Zašto nebi bilo kvalitetno ako se proizvodi u Kini...?
Jedna od bitnih stvari preseljavanja tvornica u kinu je radna snaga,
oni rade za pol klipića dnevno, pa stoga je nekim fabrikama isplatljivo
preseliti se na istok...Kvaliteta ostaje ista, po Njemačkim kriterijima...

Vule
29.10.2009, 14:13
Ja moram nesto da dodam...u Kini nije samo radna snaga nego i tehnologija kao veoma vazna stavka...oni ulazu u razvoj novih tehnologija,a ujedno su i povoljni sa cenom radne snage zbog cega i svi idu tamo i sele fabrike....

b.o.Y.c.h. ČK
29.10.2009, 14:37
Tako je, zaboravio sam reć...
Sve sa zapada na istok...
U mom kraju ima nekoliko njemačkih tvornica,
koje se zbog dotičnih čimbenika sele na istok
čini mi se da u Bugarsku

Marco7
29.10.2009, 17:28
Ma ima tu mnogo stavki zbog cega se mora u Kinu ali cinjenica je da je Dynacord preskup u da je mnogo skuplji od konkurencije i zbog toga se mnogi ljudi odlucuju za drugog proizvodjaca,ipak je cena vrlo vazan faktor u svemu tome!Sa jeftinijom radnom snagom i proizvodnjom i cena proizvoda ce biti manja i pristapcnija sirokim masama!Poredjenje dok Yamaha i svoj top model sa snagom EMX5016cf i Alen and Heath sa svojim Pa20 daju sve to za 1200e DynacordPM1000/2 kosta 1750e!Tu su i cene zvucnika,snagasa i tako dalje da ne nabrajam sad redom!Mislim da je to velika razlika i da su to videli i ljudi iz fabrike da se nesto mora raditi!Druga stvar Kina je u zadnjih 10 godina toliko ulagala u strucni kadar i strucnjake da su verujte mi otisli daleko po tom pitanju i uz sve to sve im je jeftinije od zapadnjaka . . .

aleksandar72
29.10.2009, 17:29
@descha: Prijatelji,Cuo sam da se od Nove godina firma DYNACORD seli u Kinu,...

od koga ste culi?? :-O

Ja znam da su 2007g izgradili pored stare,jos jednu novu halu(ca.6000m2) bas za novu produkciju i audio testove.Zasto bi se selili kad su izgradili vec novu halu??
To se odnosi sigurno na deo produkcije i nije nisto novo!Firma u ZHUHAIu(Guangdong) producira vec nekoliko godina:
Nije tajna da EVI Audio deo svoje produkcije obavlja u PRC,imeno kompletna SL serija Dynacord pojacala se proizvodi tamo.
"Designed and Engineered in Germany" but "Assemled in PR China" ;)
Nije tajna da EV odredjene drajvere producira u PRC,a znamo da Dynacord ugradjuje eksplicitno EV drajvere....tako da....sve je to Global World International Trading B-)

Pozdrav

P.S.Sennheiser je izdrzao godinu dana i "vratio se kuci",da vidimo koliko ce Bosch Communications Systems izdrzati

Boban010
29.10.2009, 17:44
Lele sto mi je milo em drago,narocito zbog Powermatea!;)) Nikad nisam mogao da svarim taj zvuk koji daje ovo tzv. cudo tehnologije,a tek pa sto mi je drago zbog ovih koji kupuju brend i kojima nije vazno da li im se svidja ili ne,nego kao krdo volova za predvodnikom....Leleeeeeee..... =)) =))
p.s.Kupite Yamahu!

Vule
29.10.2009, 17:51
Bobane pazi sta pricas za Dynacord-a...da ti se zemljak ne uvredi...;)

Marco7
29.10.2009, 17:56
Sto kaze nas dragi kolega Bojan Zivkovic Dynacord ima ono dugme za pevace,jel tako Boki =)) Kaze peva on a izlazi Saban Saulic :))

Boban010
29.10.2009, 18:13
Ma sta ima da se ljute,ja sam se malo nasalio i imam prava da mi se ne svidja Powermate!
Nadam sa da nisam nikoga uvredio,sve licnosti u filmu su izmisljenje i svaka slicnost je slucajna!=))

Marco7
29.10.2009, 18:16
A dileri sto su u haosu,jel' i to izmisljotka =))

svrakan
29.10.2009, 18:16
Mene vise zabrinjava da se Kinezi masovno doseljavaju i mnoze,pa se bojim da cu za 15 godina svirati Kineske svadbe a samim tim cu morati nauciti njihovu verziju Danas majko zenis sina svoga....a to ce biti mnogo tesko =))

Marco7
29.10.2009, 18:21
Pa zato se i seli fabrika u Kinu.ti pevas na Srpskom,Engleskom,Nemackom itd a ono izlazi na Kineskom,ima dugme za pevace...Pametni su ovi iz korporacije Dynacord-Ev =))

Vule
29.10.2009, 18:47
A kad zasviraš klavir zvučiš ko Ludwig Van Betoven...:lol:=))

gega
29.10.2009, 18:59
@svrakan

Ma sto se doseljavaju...nego ih ima strahovito puno a nisam nigde video jedan njihov Grob.

Kako koji odapne,nestaje i na njegov pasosh dolazi drugi.

Svi izgledaju isto a njihov svrakopis ne ume niko da cita .

Doziveli smo da u njihovim trgovinama koje su kod nas pootvarali (zika plastika itd. proizvodi) rade nashi radnici za bagatelu.
Stvarno su umeshni i snalazljivi.
Shto je rekao cigo kada su se potukli sa kinezima na buvljaku..
,,Ma sve Kineze terajte kuci u Japan..,,=))

svrakan
29.10.2009, 19:06
Pazi nisu oni ludi,nece da se sahranjuju isplativije im da pokojnike ispeku skuvaju i prodaju,pazi ipak su oni trgovci,e sad se pitam sta ja jedem kod mog kineza,da li piletinu sa kikirikijem ili Brus Lee-ja,uh.

Vaxter
30.10.2009, 00:20
Ima ono dugme kao u Jet Set-u...
Cow, Chicken i sl. to human konverter... :))

Marco7
30.10.2009, 00:23
Tu je brat Boki Zivkovic dao ime dugmetu i ostaje tako do smrti!DUGME ZA PEVACE =))

gagy
30.10.2009, 13:56
Ne znam da li je tacna ta informacija svasta se buba,ali na kraju krajeva,ljudi zasto vi dobijate gadjenje na pomen da je nesto proizvedeno u Kini?Jel vi znate koliko Kina cini globalne svjetske ekonomije?Zasto identifikujete jedan njemacki proizvod sa robom jeftinom robom iz kineskih sopova sto su preplavili nase prostore?Pa ako Dynacord i preseli fabriku u Kinu ne stvara novi kineski brend nego posluje tamo gdje je jeftinija radna snaga,manji porez i sl.da bi finalni proizvod bio jeftiniji i konkurentan a i njihova zarada veca.Pa i Korg kao japanski brend radi PA seriju u Italiji i na to niko nista ne kaze,kao Italijani su napredniji na polju elektronike od Japanaca?Apsurd je govoriti o tome.;)

Marco7
30.10.2009, 14:15
Ne bih rekao da su Italijani napredniji u polju elektronike od Japanaca,ipak su oni tu na prvom mestu u svetu ;) Ali su Italijiani mnogo napredniji u muzici svakako od Zutaca ;)

gagy
30.10.2009, 14:23
@Marco7 (ˇ@Marco7)

Nisam rekao da su Italijani napredniji od Japanaca na polju elektronike,nego suprotno.Ali to uopste ovdje nije ni bitno,bitno je sta mi kao kupci dobijamo za svoj ulozen novac.Kakav i koliko kvalitetan proizvod,instrument,mixer...Pa boli me uvo gdje je on proizveden!;)

neconix
30.10.2009, 18:36
Ja to dugme za pevace zovem dugme za muda,kad kaze pevac,"brate fali mi muda u glasu,daj dodaj malo necega"!:lol:

gega
30.10.2009, 19:34
Fazon i jeste u tome sto ces istu tu robu koja se sklapa jeftinijom radnom snagom (da bi bila navodno pristupacnija ) platiti ni vishe ni manje nego kao da je ovde sklapana...
Sto znaci da kao kupac nemash nishta od toga vec samo nalogovavac tj firma cija se marka prodaje na trzishtu. Bilo da je to tehnicka roba,obuca odeca. Proizvodi koji se tamo proizvode ne samo sklapaju su takodzer pricha za sebe,

aleksandar72
30.10.2009, 23:17
Mislim da je kolega gagy najblizi mom razmislanju i ovim putem ga pozdravljam =D>
Absurdno je uporedjivati CROWN iz XLS seriju sa pr.BEHRINGERom iz EP serije!
I jedan i drugi su Made in Chine!Cena priblizna...i jedan i drugi su Low Budget AMPs.
Ja bi bez razmisljanja uzeo CROWNa, a Vi? ;)

:DB-)

cunami
30.10.2009, 23:44
Japan i China su relativno blizu!!! Ko ce mi sada objasniti (malo sam off topic-ne zamjerite )zasto Korg pored Chine koja mu je pod nosom sklapa neke instrumente u Italiji.
Ja to vidim na jedan drugi nacin.Nema te zemlje koja ce dozvoliti da se citav svijet okoristi na njenoj muci-ovoga puta radnoj snazi.Nece ni taj jadni Kinez vjecno raditi za male pare i jesti dnevno shaku rize.I njihovi prohtjevi rastu, pa ce htjeti i on mlijeko u tetrapaku, pa teletinu ispod saca, pa na kraju ce i oni doci do tartufa.
Kako rece jedan moj pajtos iz NS...Totalni kvalitet je najvisi oblik patriotizma!!!
Pozdrav

bojanzivkovic
31.10.2009, 03:24
@marco7

dao sam svim firmama koji proizvode miksete predlog da ugrade to dugme!
1) nisu primili moj savet
2) neznaju koje Saban Saulic

hahahahahahahahahaha salim se!
(nemoj neko daje shvatio ovo ozbiljno!)



Ovo je moje misljenje i nezelim neko da se nadje uvredjen.
Koliko god ljudi da se kunu u Dynacord PM seriju.... ja ih nevolim ali absolutno!
Neopravdana je cena za to sto nudi Dynacord a to su izgleda i sami shvatili.
Zato je absolutno nebitno gde se nalazi fabrika. Sve isto ostaje samo sto jeftiniju radnu snagu ovako dobijaju. A na taj nacin firma izbegne i porez u svojoj drzavi ;)
Sve je to samo financiska prica koja na kvalitet proizvoda nema nikakvog uticaja.

Pozdrav

RadeKOKI
31.10.2009, 03:51
Samo ima tu malo vise problema od jedan od njih je i taj kao sto ste naveli da je Dynacord precenjen i da ne vredi definitivno taj novac, drugo vlada kriza koja sigurno nije nametnuta nego se desila bas iz tog razloga sto su kinezi poceli sa jeftinom "bofl" robom da pariraju velikim firmama, pa nisu imali izlaza velike kompanije neke su se pozatvarale a neke prebacile u siromasne zemlje sa jeftinom radnom snagom, tako da su u maticnim zemljama ostale samo kancelarije i neki sitan inzenjering od ukupno 50 ljudi a otpustili na hiljade i tu nastaje globalni problem, jer vlasnici kompanija ne zele da napuste trziste muzickih instrumenata, a svi mi znamo da se to menja iz dana u dan, nesto novo izlazi, savremenije, postavlja neke nove standarde na polju muzike... i tako u krug. A cilj proizvodjaca je da sto jeftinije proizvede svoj proizvod a da ga sto skuplje proda na trzistu, znamo da kvalitet nije kao nekad sto je bio, sve se svodi polako i sigurno da kvantitet, jeftinije legure metala, plastike, uglavnom kratkog veka trajanja... da sto pre propadne i da se opet kupi novo..klasika carobni krug. Tako da moramo da se mirimo sa cinjenicom da kinezi u globalu preuzimaju svu proizvodnju u globalu, ne samo kinezi nego zemlje sa jeftinom radnom snagom. A sto se tice aranzera maticna zemlja jeste Japan a proizvodi se u Kini a ostala programiranja sounda, stilova..tu nema sta da se prica "zutac" i "krivooki" nikad nemoze namestiti style i kvalitetnu boju koja ima dusu tu su talijani ne prevazidjeni. ;)

milanceshow
31.10.2009, 21:33
"Kupujte domace"!!!!:D

cunami
31.10.2009, 21:40
@Milanceshow jel' EI Nis =))=))=))

Marco7
01.11.2009, 14:58
Kako god bilo siguran sam Dynacord nece izgubii na kvalitetu jer opet ponavljam da je to vrlo,vrlo jak brend i uziva veliko poverenje kod kupaca!Krecem od sebe i prvi ja verujem toj firmi ali i drugim kvalitetnim ali KVALITETNIM brendovima takodje ;)