PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa Firefoxom


misa1265
29.10.2009, 00:05
U zadnje vreme,kad god gledam neki klip na youtubeu ili ovako bezveze svrljam po netu izlazi mi iz mozile i pise mozila crash reporter,i ima opcija da obnovim tu sesiju ili da prekinem sa radom!!probao sam sve,obrisao mozilu pa skinuo novu sa interneta,isti problem opet!!da li neko zna sta ovo moze da bude??hvala unapred;)

timbe
29.10.2009, 00:19
možda neki bug,skini stariju verziju ili verziju na engleskom il nekom drugom jeziku,ili jednostavno promjeni pretraživač:D :D

misa1265
29.10.2009, 00:24
Probao sam sa instalacijom raznih verzija firefoxa i nista,opet izlazi!!koji pretrazivac mi preporucujes posto mi baguje i onaj Internet Explorer pa sam se zapitao,da to nije nesto do kompa mozda??;)

vita_kg
29.10.2009, 00:24
Mislim da ti je sistem zreo za reinstaliranje...
verovatno ima neke greshke u registry bazi...
probaj da skinesh Registry Booster 2009, mozda on moze da pomogne u resavanju problema...
Jel te zeza josh neshto drugo prilikom korishcenja kompa ili samo to???

misa1265
29.10.2009, 00:30
Pre toga sam imao problem da se sam restartuje iz cista mira,pa sam zvao coveka da mi obori sistem(servis mi u zgradi),i posle toga se nastavilo,sada cim udjem u my computer on se restartuje!!sve vise i vise sumnjam da je to iz my computera preslo na mozilu!!;)

vita_kg
29.10.2009, 00:37
Kolko ti je star racunar i da li si ga ikad cistio od prasine...
Jel ti se pojavljuje plavi ekran pre nego shto se restartuje???
Deshavlo mi se da mi se zaprljaju slotovi od ram memorije i da pravi slicne greshke, kao i da se aluminijum iznad procesora napuni prashinom, pa se procesor brzo greje i znatno usporava racunar, pa ga ponekad i gasi...

Vaxter
29.10.2009, 00:39
Firefox, a i svi ostali meni poznati browseri, imaju problema sa flash-om.
Tj., sam flash je losh...
Svaki browser ima neku boljku zbog koje puca kada se sa njim otvori flash.
Firefoxova boljka je, njegova i bez flasha poznata boljka, da mu curi memorija.
U prevodu, zauzima puno memorije, i zbog toga postaje nestabilan i puca.
On sam po sebi ima taj problem, a kada se tu ukombinuje i flash, koji je sve samo ne dobar izum za web, firefox mora da pukne u nekom trenutku...
Opera, pak, se chesto ponasha kao da flash-a nema...
Ili ga ne uchita, ili ne reaguje na linkove u flashu i sl.
Ne prosledjuje zahteve flash aplikacije za kupljenje podataka sa servera i sl.
Safari ista pricha kao Firefox.
Chrome baziran na safariu, tako da slichna fora.
Ne curi mu memorija ovako, ali kada dodje flash lipti...
Internet Explorer...
Dovoljno je reci njegovo ime i sve probleme shvatiti... :))

fable
29.10.2009, 00:42
Nema potrebe reinstalirati Windows zbog vog problema.Nekoliko stvari mogu da stvaraju ovaj problem a one su :
1. Ukoliko koristis Kasperski Internet Security 2009 updejtuj ga i problem ce biti resen.
2.Ukoliko u fire foksu imas instaliran VLC Player plugin disable-uj ga.
3.Moguce je da si "zaradio" malware "nsBrowserOpt.dll" koji prouzrokuje rusenje fire foksa i treba da obrisati.. njega ces naci u C:\Program Files\Mozilla Firefox\components
Ako ti treba vise pomoci oko ovog problema tu sam da pomognem i detaljnije ti objasnim sta treba da uradis.

misa1265
29.10.2009, 00:50
@Vita
Star je 4 godine,a pre obaranja sistema se pojavljivao plavi ekran,sada se samo restartuje i trazi da stisne F1 da bi se pokrenuo!!stize mi novi tek posle nove godine pa stvarno ne znam kako cu izdrzati sa ovim jos ova 3 meseca!!
@fable
Sad cu uraditi ovo sto si napisao pa cemo videti,ali ne izbacuje ni kada sam na faceu ni kada sam na yu-midiju,samo sa youtubea i ponekad kad pretrazujem nesto na googlu!!;)

Vaxter
29.10.2009, 00:53
@fable
nsBrowserOpt.dll moguce.
VLC plug nemoguce, jer nije aktivan dok se eksplicitno ne pozove, tako da ne moze on da pravi problem.
Kaspersky ne gasi browser nasilno nikada, a ovo je nasilno gashenje browsera.

Shto se restarta tiche, meni to neshto smrdi na hardver...
Tipa, udma kontroler, memorija, ili neki bridge na plochi...
Takve stvari uglavnom uzrokuju restarte, jer zbog njih nastaju memory dumpovi zbog kojih se sistem resetuje.
Tako neshto moze objasniji i pojachano padanje ff-a.
Obzirom da i sam ima probleme sa memorijom + neispravan neki kontroler = pucanje na kvadrat...

fable
29.10.2009, 01:20
@Vaxter
VLC player plugin moze da rusi ff ukoliko je u ff-u instaliran jos neki od player plugin-ova jer dolazi do sudara prilikom pokretanja nekih audio ili video snimaka.
A sto se tice kasperskog 2009 neke njegove nove osobine prouzrukuju rusenje ff-a

misa1265
29.10.2009, 01:23
A gde da vidim da li je instaliran taj VLC player??pozdrav;)

fable
29.10.2009, 01:43
Tools - Addons ovde ces videti sve instalirane plug-inove ukoliko naidjes i na VLC disable-uj ga.

LAsER
29.10.2009, 01:43
Ako zelis da vidis add-on koji je instaliran u firefox-u onda odes Tools -> Addons,
prepostavljam to da ti treba...

A za windows aplikaciju VLC player mozes pogledati pod add/remove ili nekim drugim uninstalerom.

Sretno

edit: kolega je bio brzi za 10sec :P

vita_kg
29.10.2009, 01:53
Ne rece mi da li si cistio kucishte unutra nekad, jer je to vrlo bitno i moze da pravi probleme..
Pricam iz iskustva...

Problem sa F1 pri paljenju verovatno moze da se reshi u biosu...

Vaxter
29.10.2009, 02:13
@fable
Da li je iko pomenuo da pada prilikom pushtanja videa ili mp3-a? :))
Pominjan je flash, koji se ne tretira kao video, poshto browser ni ne vidi da neki tamo flv fajl postoji.
On podize flash aplikaciju, i to je to...

Shto se tiche kaspera, padala je trojka RC ff-a sa tadashnjom verzijom kaspera.
Valjda je chovek update-vao oba softvera bar jednom od tada... :))

misa1265
29.10.2009, 18:51
@Vita
Danas sam ga ocistio,ne naravno prvi put,ali bilo je dosta prasine!!nadam se da ce biti malo bolje!!;)