PDA

Pokaži Full Verziju : kako snimate svirke??


dejanmaksic
28.10.2009, 10:41
zdravo svima,zanima me kako snimate svirke uzivo???hvala unapred.

Marco7
28.10.2009, 10:47
Iz miksete rec out ili eq out ili stereo out u kompjuter-Line in i neki od masu programa koji mogu da snimaju,imas cak i u operativnom sistemu njemu njegov snimac!Ili iz mikste i mini disc,ili deck ili neki digitalni snimac ;) Pogledaj malo forum i nacices dosta tema o tome!

BoleroBend
28.10.2009, 12:52
konkretno ja sam sinoc snimio celu..uvek sam snimao po 10ak min. sad 4h :)
koristio sam iz mixera out u laptop u mic program auda city i morao sam da skinem lame 3. nesto, da bi radio..ali to sve ide u paketu, vrlo je prosto..
e sad mi je najveca muka kako da prebacim iz laptopa iz lokala na CD celu svirku :confused:

Marco7
28.10.2009, 14:31
Bolero uzmes lepo i prebacis snimak u mp3 ali neki jaci format,minimalno 192kb/s i prebacis ga iz kompa na flesku i posle kod tebe u racunar i uzmes posle lepo malo pojacas ili smanjis,jednostavno ga sredis malo u Cubase-u,Nuendo ili Sound forge iseckas pesme i to je to ;)

b.o.Y.c.h. ČK
28.10.2009, 14:37
Preko mixete u laptop, preko cool edit PRO...;)
Sve što se tiće sređivanja, rezuckanja, konvertiranja, obavlja se u Cool edit PRO, isto tako, ovo je moja preporuka..

Marco7
28.10.2009, 14:39
To je stvar navike ali mislim da se ne moze uporediti profesinalni softver poput Cubase,Nuendo,Wave lab,Sound forge sa Cool edit por ;) Ipak su ovo visoko profesionalni softveri ;)

b.o.Y.c.h. ČK
28.10.2009, 14:45
Stvar navike, da.
Po rangu profesionalnosti, da.
Po baratanju po programu mislim da je za nas nisko-profesionalne dobar Cool edit pro :)
NIsam baš tehnički potkovan ovim stvarčicama, pa zato dajem savjet za one koji se teško snalaze u ovim Profi programima, dakle Kul edit ;)

Simke
28.10.2009, 14:46
Mozes u lap-top,mada zna da bude malo zdepasto,pogotovo ako nema bas mnogo mesta na bini.Ja konkretno koristim mp3 player koji ima u sebi i"line in"i direktno ga snima iz mixete na 44khz-160kbps,a to je sasvim ok i korektan snimak.konkretno koristim "creative zen"nano plus 512mb.Mogu da natrpam oko 6 i po sati sviranja(skoro cela gradska tezga).:D

Marco7
28.10.2009, 14:57
Ja dosta cesto snimam svirke naravno gde mi to prostor na bini dozvoljava da imam mesta da postavim lepo lap top i da gledam celo vreme sta se desava i procedura ide ovako!99% snimam u nuendu ali nekada snimam i Sound Forge-u,kako mi dodje!Uvek prvo pre svirke isprobam kako funcionise i to na ovaj nacin,kad sve povezem lepo pustim ritam koji mi je onako najjaci sa bassom i bass pedalom,najenergicniji i onda gledam da ga dovedem do neke granice da ne ide u peak i to na ovaj nacin,smanjujem line in do to granice peak-a i plus posle na toj stereo traci dam limiter da mi lepo limitira sve moguce peak-ove ali on moze da odradi to u nekim normalnim granicama da se ne poznaje,kad se pretera sa volumenom onda ton distorzira i to nije to!Posle svirke kad stignem kuci uzmem lepo mastering kompresor pojacam snimak da bi imao dobar volumen,lepo isekam pesme i to je to ;)

alfaholic
18.10.2010, 12:31
Ako zelis dobro snimljenu svirku, sa mogucnostima pristojne korekcije i manipulacije kasnije, ponesi neku karticu sa 8 ulaza, ne moraju da budu sa preampima, ukljuci na svaki ulaz po kabl, a drugi kraj svakog kabla u INSERT na mixeru, ali samo do pola (osim ako nemas vec sredjene INSERT kablove).
Nakon toga samo podesiti ISPRAVNO ulaze u mixer (vecina muzicara ne gleda, pa im clip-ije sve redom) i kad svirka pocne ukljuciti snimanje.

Naravno u softveru gde se snima otvoriti 8 mono kanala i sve snimiti odvojeno, a kasnije dodavati sta je volja, efekte veceg kvaliteta i tako redom, jer se ovako snima suv signal iz svakog preampa, najzdravije moguce i najbolje za kasnije korekcije i mixanje.

Pozdrav...

Vex
18.10.2010, 13:02
Snimam svirke laptopom ,ali obavezno nosim externu zvucnu kartu (m-audio fast track pro) ..Vucem iz mixera ili iz rec-out ili iz stereo sub out (na ovom prikljucku mogu da kontrolisem izlazni signali iz mixera) Koristim Sound Forge,materijal ako je kraci snimam u Wav ,a kad je duzi snimak pa ne moze u Wav onda konvertujem snimak u mp3 320 kbps .

dejanmaksic
18.10.2010, 18:16
hvala znam to ali recite mi kako na dynacord es820 da ubodem dzek kad nemam rec out i nista slicno...jel moze preko izlaza iz mixeta ili iz zvucnika?

PhoeniX
18.10.2010, 18:23
Kolega mozes probati i "audio graber",ja snjim snimam i super je zvuk.

alfaholic
18.10.2010, 18:27
Audiograber?
Kao kad bi viljuskom jeo supu...

PhoeniX
18.10.2010, 18:33
Meni zvuk izlazi super na njemu;)

alfaholic
18.10.2010, 22:09
Uh... :) Ma moze sve, slazem se, ali sto da ne bude bolje kad moze...

PhoeniX
19.10.2010, 23:01
Naravno uvek treba teziti ka boljem. . .pozzz

Goran-MNE
21.10.2010, 17:29
trebalo bi da Dinakord ima out cinceve

Nemanjam
21.10.2010, 20:20
hvala znam to ali recite mi kako na dynacord es820 da ubodem dzek kad nemam rec out i nista slicno...jel moze preko izlaza iz mixeta ili iz zvucnika?

Ako prikljucis izlaz sa zvucnika sprzices ulaz na audio kartici.Izgorece odmah
Mora postojati na mikseti zajedniciki OUT,svih kanala.Neki izlaz za monitoring
Ako nista mozes i izlaz za slusalice (PHONES) da prikljucis na ulaz od audio kartice ili nekog snimaca.Samo vodi racuna da ne pojacas mnogo pa da klipuje.

trivan
24.10.2010, 20:19
Laptop sa dobrom karticom externom,i soung forge 8,onda kod kuce se doradjuje.

mdelectronic
07.11.2010, 22:37
ja nosim mini disk,mnogo je jednostavnije,sa monitora u mini disk,pa posle snimanja u pc i doradjujes kako oces

keyboard
12.11.2010, 17:40
za snimanje gaža obično koristim laptop (ako mi to bina dopušta :) ). Iz miksete phones povežem džekom sa ulazom na laptopu i za snimanje koristim audacity. Poslije snimljeni materijal mogu bez problema dorađivati u tom programu koji ima sasvim solidne efekte i funkcije... meni dosta :D

majdevac05
13.11.2010, 10:28
Najjednostavnija varijanta je snimanje mini diskom.Kasnije u racunaru, obrada i secenje pesama.

dejanmaksic
13.11.2010, 11:11
imam neki dzek monitor output 1,55v dali tu treba da se prikljuci?

sladjans
18.11.2010, 00:45
Obicno izbegavam snimanje, ali sam par pesama snimio mp3 plejerom, i zvuk je vise nego zadovoljavajuci.

ciric.bojan
26.11.2010, 06:10
cao deki ako nisi uspeo da resis verovatno ide preko monitor out kod tebe i ja sam tako snimao iz miksa u lap top koristio sam found forge nastelujes da ne clipuje i to je to ako nisi uspeo zovni me pa cu doci do tebe i resicemo...pozz

BeliKS
27.11.2010, 17:23
Najbolje ti je na Lap topu , i Sound Forge , namestis da ne pikuje i to je to , u Sound Forge mozes najbolje da obradis Snimak

kufi
01.12.2010, 12:58
Ima i progran Nuendo odlican za snimanje i obradu pogotovo kad se prikaci eksterna zvucna karta bruka bude zvuk =))

BeliKS
01.12.2010, 13:21
Imam i ja taj program Nuendo ,ali nikad nisa probao da snimam preko njega , Hvala na savetu probacu

nikola1980
01.12.2010, 17:53
najkorektniji zvuk,a najmanje cimanja oko prostora mi daje mini disc,mada ih je sve teze naci,a posle radim u wavelab-u,bolji mi je od sound forge-a,stvar ukusa!!!!pozzz

Deeda
12.01.2011, 23:59
Uzmeš si laptop,instaliraš neki od programa... (npr. Cool Edit pro)
Preku ulaza izlaza..
Kasne sve prebaciš u mp3 format...da bude što kvalitetniji zvuk,i nabaciš na cd il šta već :D
Pozz..

Razer
01.03.2011, 22:41
mene zanima snimanje s pa 500 bez miksete. Nekužim kakav kabel treba, spojio bi kljavu sa pcom

vujanov
01.03.2011, 23:02
Svaki klavijaturu audio kablom spajas sa PC iz Left/Right izlaza(to su velike banane) u PC(to je mala stereo bananica na kraju kabla), dakle kabal treba da bude na jednom kraju sa dve velike banane, a na drugom sa jednom stereo bananom...mislim da se razumemo, jer BANANE imaju svoj strucni naziv, al ja ga ne znam...Nadam se da sam ti pomogao!?

VUNIMRAV
02.03.2011, 10:25
Kolega Razer,tako kako ti kaze kolega Vujanov,a mozes i ovako sto je gotovo isto sa malim razlikama.
Kupi kabl od recimo 3m(on ce ti valjati i za pustanje muzike sa nekog plejera na svirci) kosta oko 150 din,na jednom kraju je mala banana(dzeksna)od valjda 3mm a na drugom kraju su cincevi,zatim kupi jedan reducir/bananu,"muska"znaci ona koja ulazi u klav na L/R je 6mm redovna a u nju ulazi "mala"od tri milimetra i kupi jedana"prelaz" sa cinceva na malu 'bananu" on ti kosta oko 40-tak din i sa tim u komp.Mislim da sve skupa kosta najvise 250 dinara,a uvek ce ti zatrebati.
Mozes i izlaz za slusalice na sintu koristiti.
Veliki pozdrav svima!!

Razer
03.03.2011, 18:13
jel može koji primjer slike da čisto vidim šta da tražim

remi311
03.03.2011, 18:32
kolega vunimrav,mislim da za snimanje izlaz sa slusalica nije dobro resenje ,jer je to izlaz sa pojacalom i cesto se desava da dodje do izoblicenja zvuka kada se snima sa tog izlaza,svi ovi kablovi mogu se naci cak i na buvljaku pod normalnim nazivima koje mi koristimo,mala banana velika banana i cincevi

dejong
03.03.2011, 21:57
Slazem se sa kolegom Remi311 nikako izlaz za slusalice ja sam se napatio sa njim. Kablove sam kupio u prodavnici muzicke opreme. Sa jedne strane su mi dve mono banane od 6mm a sa druge cincevi pa njih u adapter Cinc na bananu od 3mm pa u Line IN na zvucnoj kartici i to je to

baltik79
03.02.2013, 15:36
Evo da iskoristim ovu temu;
Kako i gdje podesavate osnovne parametre na Cool edit pro za snimanje kod kuce preko miksete i racunara? Mislim na ulazni signal,stereo sliku,bit rate i sve drugo sto je bitno da bi se dobio sto bolji snimak. Pozdrav za forumase :)

slavonac1
31.03.2013, 21:03
ja koristim my mp3 recoder sta god snimis odma spremi u mp3 formatu mal program uopce nije ni kompliciran

gogili87
31.03.2013, 22:56
Ja snimam sa Adobe audition, dobar program, mnogo bolji od sf npr. Ali kad god snimam laptopom, bude los snimak, jer nema bas dobru zvucnu iako nije los laptop. A nije bas pogodno nositi desktop racunar na svirku zbog snimanja :D

Vex
01.04.2013, 00:13
Zakljucak: nije softver ni priblizno presudan koliko hardver.

Sent from S3

gogili87
01.04.2013, 00:56
Naravno, bar po meni je tako..

velja87
01.04.2013, 02:11
@ baltik79
sample rate podesavas : file-new session- pa odaberes koji zelis
Sto se tice ulaznog signala njega podesavas u windows recording mikseru, tako sto odes na options-properties-adjust volume for(odaberes recording), pa zatim podesis ulaze na kartici, da li microphone ako snimas na mikrofonski ulaz ili vec zavisi od zvucne kartice! :)

tranzit
01.04.2013, 02:15
Zakljucak: nije softver ni priblizno presudan koliko hardver.
Softver, dapace uopste nije bitan kod takvog nacina snimanja jer sav aktuelni softver, pa i onaj najeftiniji, cak i onaj "free", ima mogucnost da snima bar u konzumerskom standardu (16Bit/44.1kHz) a vecina i u daleko visem standardu. Od softvera samo snimanje nikada ne zavisi ni jedan jedini promil. Kasnija obrada audio materijala je 100% zavisna od mogucnosti DAWa, odnosno softvera.

Vex
01.04.2013, 02:19
Naravno, slažem se, na to sam i mislio, ali nisam imao živaca da obrazlažem :D

Sent from S3

tranzit
01.04.2013, 02:26
Znam da si ti na to mislio... ama si mlad pogubio zivce, cuvaj to malo za poznije godine. :lol::lol::lol::lol:... jer bice "pametnjakovica" uvijek i sve vise, pa da ih, kad prolupaju, odmah i po kratkom postupku ne bi tjerao u ... moraces malo da se suzdrzis, a za to ce ti trebati ti zivci.

Vex
01.04.2013, 02:29
Nisam vise baš ni toliko mlad :-( ove godine ima da pevam " prodje leto trideseto" :-(

Sent from S3

tranzit
01.04.2013, 02:33
Ama nisi ni star, to sve zavisi sa kojeg stanovista gledas, sa stanovista djeteta od godinu dana si matorac a sa mog stanovista si jos pílence... sve je relativno, :lol::lol::lol::lol:

Vex
01.04.2013, 02:54
Haha, ima istine... Definitivno je do tacke gledišta ;-) :-)

Sent from S3

gogili87
03.04.2013, 14:52
Onda ni ja nisam vise toliko mlad :D Da su meni 22, ja bih lako u zivotu sve.. Nisam vise mladjan, a nisam ni star, usporiti treba za trenutak bar :D Ali slozili smo se da je hardver najvazniji.. :D imam negde bacenu jako kvalitetnu zvucnu, pa cu je ubaciti u komp, bas da vidim kako cu sa njom snimiti