PDA

Pokaži Full Verziju : Mackie ART 300 vs Yamaha S15 (savet)


mimiki
26.10.2009, 23:20
jos pre sam pitao jednog coveka preko oglasa da se menjamo za kutije,ja imam YAMAHA inace a on Mackie,nije hteo i sad mi se javio na mail i kaze da je uzeo bas binove yamaha i pita me da li sam zainteresovan.sta vi kazete?

harepa50
26.10.2009, 23:28
Mozda bi bilo bolje prvo provjeriti da li je stvarno uzeo bass binove...

mimiki
26.10.2009, 23:34
recite mi kakve su kutije?

harepa50
27.10.2009, 00:09
Taj Mackie ART300 je isti kao i RCF ART300, znaci isto je uradjen, daje isti zvuk kao RCF...posto su nekad mackie i RCF bili zajedno. Kolko teoeretski znam da je pasivna kutija, 12" u bassu i 1" horna...300W snage...

aleksandar72
27.10.2009, 02:30
Da nesto razjasnimo:
Mackie ART300 i RCF ART300 su iste kutije!
Izasli is iste fabrike sa istim komponetama,znaci potpuno iste kutije sa razlicitom naljepnicom.
RCF fanovi cesto znaju da kazu: suradnja RCF i MACKIEa ;)
Ne,cinjenica je da je tada RCF S.p.A pripadao Mackieu(Loud Technolgies) i normalno Mackie je koristio RCF drajvere(kao sto Dynacord koristi sada EV drajvere).Sada RCF pripada firmi A.E.B. srl ili bolje poznata kao dB technologies!Zato i dB ugradjuje u svoje bolje serije RCF komponente.
Iz tog vremena je proizasla i cuvena SRM450 kutija,po meni jedna od najboljih kutija u svoju klasu(balans zvuka,presek frekfencija,izdrzlivost)
Novije serije SRM koriste EAW drajvere,posto je to firma koja pripada Loud korporaciji,gde je i Mackie.

Ovo informacija je informativnog karaktera,sad idemo na glavnu temu:

Kolega mimiki,ako su ART300 u dobrim stanjem sa originalnim drajverima,ODMAH,bez razmisljanja B-)

Pozdrav

mimiki
27.10.2009, 02:36
hvala na informacijama,a reci mi na koji nacin da istestiram te drajvere mada ne znam ni sta znaci to na kutijama?jel mozes da mi das savet kako najbolje da ih probam i da budem siguran u neku ruku u to sto uzimam?

e da i kolika je njihova realna cena?

mimiki
27.10.2009, 19:54
ajde moderatori izbrisite molim vas ove slike slucajnom sam umesto 4 slike zvucnika postavio ove...sorryy!!!!!!