PDA

Pokaži Full Verziju : S-Video sa kompa u TV


vita_kg
26.10.2009, 19:42
Pozdrav..
Imam problem.. resio sam da povezem kompjuter sa tv-om da bi gledo filmove na tv-u...
Kupim kabal, s jedne strane S-video, s druge cinc... Ubodem sve shta gde treba, namestim u podesavanjima za graficku da rade i tv i monitor....

E sad, problem je u tome shto nikako ne mogu da smirim sliku..
Neshto skace, menja boje, luduje.. al nikako da dobijem mirnu i cistu sliku..

Zna li neko u cemu moze biti problem, mozda u podesavanjima....

Graficka na kompu mi je Gforce 8600 GT..
Unapred hvala...

mimiki
26.10.2009, 20:59
moguce da ti kabl nije dobar ili si cinceve ubo na pogresno mesto,ako imas hdmi ulaz na TV-u uzmes kabl koji s obe strane ima hdmi konektor(ko za monitor) i jedan kraj u komp i drugi u tv i kraj

BoleroBend
26.10.2009, 21:01
a moguce je da to nije taj AV na kom gledas sliku. probaj na neki drugi..2..3..4 itd
kod mene recimo nema boju na 4 na 1 samo pola slike, a na 6 je ok

Dell
26.10.2009, 21:23
mislis u tv ti ide onaj scarp s tri boje? jeli ti u komp ide direktno ili preko onog jacka? Probaj malo mrdat kablove gore dole, lijevo desno i na strani od tv-a i od kompa, takodjer sto ti je rekao bolero, saltaj kanale za video ako ti je neki noviji tv, ako je stariji valjda bi trebalo samo jedan AV kanal da postoji. Jos ako imas GForce cackaj tamo u NVIDIA settings i obavezno podesi da ti je monitor primary, a tv secundary ;)

vita_kg
26.10.2009, 23:20
Jurio sam neshto po netu i kolko sam ukapirao, moj problem je ne reshiv...
Nvidia je od serije 8 pa navishe iskljucila mnogo funkcija u Nvidia Control Panelu, a jedna od njih je i prebacivanje na PAL BG tv standard...

A ja sad ubacio onaj Windows 7, pa za njega ima samo jedan driver za graficku, tako da u podeshavanjima nemogu nishta da sredim...

Kabal je dobar, AV kanal je pravi, ali je drajver losh....

Sad se kajem shto nisam uzeo Ati graficku kad sam sklapo konfiguraciju...

Kazu da moze nekako da se sredi al mora da se prepravljaju neki fajlovi, al to nisam uspeo da reshim....

Pozz i Hvala....

alen248
26.10.2009, 23:29
Vita pozabavi se malo sa tv standardima pal, b , g, NTSC i na tv i na grafickoj na postavkama!

Ace
27.10.2009, 00:49
Koliko ja znam Geforce 8600GT treba da ima HDMI video izlaz a ne S-video. Ja imam Palit geforce 8600GT 1gb i kod mene je HDMI prikljucak ali aj mozda su napravile i sa S-video!
Taj tvoj problem se moze javiti ako je Televizor stare proizvodnje! Isto tako je bilo i kod jednog prijatelja a i ako kabel je mnogo dugacak ili nastavan mozes imati probleme!
PAL i NTSC kad nisu u red uglavnom daju crno bele slike tako da sumnjam da je do to! (Kod nas je PAL tv standard)
Drajvere su moguci problem kako sto rekoh ako je televizor stari model moguce je da ga drajvere ne prepoznaje!
Idi u Nvidia control panel pa procackaj mozda nadzes resenije tamo!

I jos nesto ako planiras igrati igrice onda nemoj zaliti sto si kupio geforce a ne ati, veruj probao sam obe i vise sam zadovoljan od Geforce!

vita_kg
27.10.2009, 12:36
Nvidia control panel je poprilicno osiromasen, kao sto rekoh, tako da sam tu probao sve moguce kombinacije,..

Kabal mi je duzine od 10 m, tako da mozda to pravi problem, a inace je cetvoropinski S-video s jedne strane a s druge Chinch....

Do televizora nije, ili barem ne bi trebalo da bude, probao sam na dva tv-a, i nece...

vingula
27.10.2009, 14:58
A probaj izvadit grafiču i pronađu JUMPER za format slike,pisat če ti negdje na kartici među čipovima NTSC ili PAL_BG,ako je na NTSC prebaci ga na PAL (JUMPER premjesti...imaš 3-4 iglice)

grandia
27.10.2009, 16:13
proleteo sam poruke, al mislim da nigde nisam video o kom tv-eu se radi ...

ja imam gf8500gt i televizor neki HD-ready LCD s a pc-ulazom. takodje tv ima i ostale prikljucke kao i naravno hdmi ...

ja sam moju kompu povezao sa tv´om i na tv sam gledao filmove dok sam istovremeno na monitor cackao po internetu ... kompa prepoznaje da imas 2 monitora ( znaci monitor i tv) ... pa kad pomeris misa iz monitora - mis ti se pojavi na tv´eu ... :D

gf8600 ima 2 prikljucka: 1 vga a drugi je onaj za dvi -- e sad, ides u radnju i kupis jedan VGA-kabel i jedan steker DVI to VGA (pazi samo kojeg kupujes) ... dvi steker ide u graficku a vga kabel iz tog stekera u tv (vga) ... jedini problem je sto naravno preko vga kabel nemas SOUND ... znaci sound ide iz kompe u HIFI ili u pojacalo 5.1 i to je to ... malo komplicirovano al funkcionise ...

prepostavka na sve ovo je da tv ima VGA in ... ako ne, zaboravi ovo sta sam pisao ... il pamti za buduci tv ... ;)

Ace
27.10.2009, 23:38
Druze Grandia ti verovatno imas kombinovan LCD televizor sa moznost za monitor inace skoro u nijedan obicni TV nema VGA ulaz! Tako da se uvek kompjuter prikljucuje na TV preko TV-out od graficke karte, S-video za obicne i malo starije TV a HDMI za ove nove LCD i plasma!
Dodato:
Druze probaj sa nove drajvere Tako bar 90% sam siguran da ces resiti problem. Ili instaliraj stari i zlatni nezamenljivi windows XP pa ces lako naci drajvere!

Evo prilicno od moje prijatelje su instalirali windows 7 i kazu da je veoma brz ali ja ga ne instaliram dok malo ne ostari i dobro se razvije (da malo ispece zanat :) )

vita_kg
28.10.2009, 13:12
Reshio sam problem tako shto sam kabal dao tjaletu, kod njega na lap topu sa win 7 i ati grafickom shljaka ko ludo...

kod nvidia 8+ serije je to vrlo komplikovano izvesti preko s videa, a mozda cak i nemoguce...
Hvala u svakom slucaju...

grandia
28.10.2009, 15:53
televizori se prikljucili na kompu (il kontra, sve jedno) preko s-video il tv-out - pre 10 godina ... to nije vise aktuelno ...

njemu nije problem u graficnoj nego u tveu ... naravno priznajem da jos nikad nisam povezao kompu sa tv preko s-vidio/tv.out ... u tom slucaju treba na tveu dosta da se trazi preko onaj pal secam, bg, dk itd. ...

ne bi reko da je driver za nvidiu los, ako jos nisi naso adekvatni ja cu ti poslati, kad stignem kuci preko pp jedan link gde ima aktuelni driver za nvidiu 8500/8600 ... fajl je oko 60 mb il vise ...

vita_kg
29.10.2009, 00:33
Ma nije problem...
Sve sam probao, glava me bolela dva dana...
Mnogo toga procito o tome...
i shvatio da je skoro nemoguce namestiti nvidia driver (opet ponavljam od serije 8 pa na dalje) preko S-video za pal bg standard....
Postoji mogucnost al je potrebno ispisati pola drivera manuelno, a ja za to nemam ni vremena ni zivaca...