PDA

Pokaži Full Verziju : game port??kako????


timbe
26.10.2009, 19:00
dali se game port mora kupiti ili šta?jer ja na računaru nigdje nevitim MIDI utor!!
kolika je cijena tog GAME PORTA i di može da se nabavi?
hvala:)

RadeKOKI
26.10.2009, 21:40
Sigurno ti treba za MIDI kabel. Taj GAME Port je odavno ispao iz upotrebe, poceli su da ga ugradjuju na zvucne kartice i starije maticne ploce P III a ugradjivao se sve do pre mozda nekih 4-5 godina jer sve je polako prebaceno na USB, tako da nemoj da se majes bez veze kupi USB MIDI kabel i miran si, mocices posle da koristis na drugim racunarima, lap top-ovima....

Dell
26.10.2009, 22:53
tako sam se ja zahebo i kupio midi kabal bas za game port koji kosta 20 €, kontam bolje je, jeftnije prodjem nego da za usb kupim i dodjem kuci i ustanovim na zvucnoj nemam taj game port sa 7 rupica, pa kupim neku geniusovu zvucnu karticu od 10 € i ugradim i sta se dogadja? Sve radi kako treba, vsampler, kontakt, vst u cubase-u, ali pojavi se neki mali delay koji me uzasno nervira, bice zbog lose kvalitete zvucne, koja je pravljena iskljucivo za ozvucivanje home teathera za pc, tako da je bolje bilo da sam odmah skupio kintu i kupio midi to usb