PDA

Pokaži Full Verziju : CASIO CZ 101


yu-midi
02.10.2006, 10:15
Zamolio bih sve one koji poznaju CZ 101 da mi objasne gdje su te njegove cuvene boje.
Uzeo sam tu spravicu ali nista mi nije jasno,ima 16 programa i na njima su neke bezbvezne boje flauta,string,brass itd..
Dali je potebno jos nesto dodatno,ili treba sve da se isprogramira?
Unaprijed se zahvaljujem!

kreso
02.10.2006, 10:24
pozdrav prijatelju !

Miodraže, pa zar te peće novac u novčaniku ? :lol:
Pa što si uzimao tog matuzalema ? :?

Prijatelju, ja sam to "smeće" imo prije dobrih 20 godina, i sad da me ubiješ ne mogu se sjetit sistema programiranja, no koliko se sječam boje moraš dorađivat preko filtera i oscilatora uz pomoć efekata. Ima 16 boja koje se daju dualizirati tj duplirati.
Nisam bio zadovoljan njime i brzo sam ga zamjenio s DX-7 koji je za njega ipak "babaroga". No negdje imam kući na tavanu još User manual pa ću ga probati pronaći i poslati uputstva. Meni je to čak tada lokalni dealer preveo tada :wink:

mykeli
02.10.2006, 16:38
Moj prijatelj i dalje svira na toj "pashteti"...
Koristi samo pet,sest boja ali su strava za juznjake i sto je najbitnije za tebe, zapisivao je "parametre",pa cu ja to uzeti od njega i staviti na down.!

yu-midi
02.10.2006, 18:49
Mnogo vam hvala !
Kreso prijatelj nemoj da trazis nista po tavanu dosta mi je programiranja sad tamo sad vamo,jedva da stignem da uradim i ovo sto treba.
Eto nisam uspio ni one ritmove da postavim sto si poslao ali evo sacu to da uradim dok nisam zaboravio.
Mora da ti se pohvalim imao sam i svirku sad u subotu PA1x mashina samo rze nema razvaljuje mngooooogooo sam zadovoljan.
Imam Mackie SRM 450 kutice odralili smo pravo posao.

@ Pa1xpro
Hvala prijatelju ako sta nadjes dobro i jest ako ne necu se puno zamarati prodacu ga to bar nije problem,stvarno nebi sada imao vremena proucavam 25 god. staru pashtetu :lol:


Hvala vam jos jednom !

BasariStudios
03.10.2006, 07:22
Nije to bas PASHTETA, i dan danas je jedan od najcuvenijih sintova na balkanu, posebno juzni dio, GRCKA, MAKEDONIJA, ALBANIJA, BUGARIJA, KOSOVO a i sama SRBIJA dosta. Radi se o PHASE DISTORTION sintezi koja je isto dosta kompleksna skoro ko i FILTER MODULATION. Sint nije nikakva igracka i je vrlo mocan i pored toga sto je 20 godina stari. Mnogo njih koje znam ne bi jedan CZ101 dali za bilo koji DX, ama za bilo koji.A licno ja i moj stil muzike, ne bi nikad dao CZ nizajedan DX, jer to na DX ne mogu postici. Sastoji se od 16 PRESETA i 16 usera a isto moze i 16 boja na karticu a ima kartice koje moze i do 32 boje. U njemu se sve moze isprogramirat, malo jeste komplikovano al ne zato sto je staro il glupo nego zato sto je kompleksno. Isto znajte da 70% ti ljudi sto sviraju TRITONe sviraju samo CZ samplovi a mozda to ni ne znaju, sve te NAJ boje na EXTREME o kojima ljudi pricaju nisu nista vise nego CZ samplovi, potrazite malo al ipak naravno zavisi od stila muzike koje svirate. Nije samo CZ101 nego postoji i CZ1000 koji je isti al 61 dirke onda imas i CZ300 koji ima vise memorije pa i CZ5000 koji u sebi ima vec i SEQUENCER. Ako bi se znalo sta se radi stime moglo bi se dosta stvari postignut. Posebno nekoliko cigana sto znam ne verujem da bi oni dali CZ za TRITON, jer nema, to se ne menja, ne moze ga nista zamenit, ni SAMPLE, ni TRITON, ni SOFTWARE nista, isto ko i DX.

Pozdrav

yu-midi
03.10.2006, 08:01
Nedime mozes li gdje da nabavis ili objasnis kako i sta treba da se uradi za neke dobre boje.
Cim sam probao odma sam znao o cemu se radi i da nije bash jednostavno sve to podesiti.

Hvala unaprijed!

kreso
03.10.2006, 14:00
Prijatelju, ako ne trebaš User manual za CZ onda u redu.
Sinoć sam prekapao po starim kutijama i nikako da nađem taj hebeni User manual. Ali sam zato našo od Korga M1 (na njemačkom), pa od PSR-630 :lol: (jebote koje je to čudo bilo tada) i legendarne Yamahe W-7 (da mi je samo negdje nabavit, odmah bi je ponovno ubo).

Inaće našo sam i neke stare diskete s našim ritmovima za KORG iS50. Iako to čudo nisam nikad osobno imo (mislim da sam ga samo jednom koristio na zamjeni), neznam kako su se te diskete našle kod mene. Ali preko Style worksa ritmovi konvertirani na Pa solidno zvuće (poslije sam mulac skonto da ih Pa čita i direktno pošto je i serija KORGa u pitanju). Ovih dana ću postavit sve što sam našo u kutijama na download centar. :lol: :lol: Iam tu stvarno stvarno divnih i divljih zvukova :roll:

elvis
03.10.2006, 19:08
...bas posjedujem i cz5000 i cz1000 i cz230-s :D :D .al ovaj cz1000 je bas NOV,NOV,AMA BAS NOV,,bez ijedne ogrebotine :wink: ..a taj cz101 bas nemam,,ali ga trazim da kompletiram cz seriju :D ..ne bih se reklo da je to pasteta ili smece,,ili da se koriste samo 5-6 boja..ko zna da ga podesi ima tu svasta I SVACEGA....MIODRAG,TRAZIS POMOC ZA CZ 101 ,,JOS GA NISAM IMAO U RUKAMA,,A ZA OVE OSTALE BIH TI MOGAO POMOCI..POZDRAV...

ketronsd1
04.10.2006, 00:09
Samo onaj ko nije probo CZ-seriju moze reci da je to pasteta.101,1000.3000,5000 su u sustini isti,jedino se 230 razlikuje od ovih ostalih.Ja imam 5000 i savjetujem ti da samo procackas malo i shvatit ces pravu vejednost tog synth-a.
ARGETA JE NAJBOLJA PASTETA. :lol: :lol: :lol: :lol:

yu-midi
06.10.2006, 11:47
Pa kad su isti ti CZ hajde dajte da probam nesht sa 5000 ili bilo koje da vidim kako to odprilike izgleda ta shema.

blusa
06.10.2006, 17:38
http://download.yu-midi.com/categories.php?cat_id=56&sessionid=36e06e640d2ceca066dd4c9d3c5620ac

mykeli
06.10.2006, 20:56
Miodraze ne radi mi upload da stavim stelovanje performanse za 10 boja za cz 101 i 1000...Kako to da stavim na down?

mykeli
06.10.2006, 21:21
OK...Evo proslo je ali u folderu "RAZNO".Izvinjavam se adminu ali mi ni jedan drugi upload ne radi.To je stelovanje na samoj klavijaturi,videcete nije toliko tesko a dobijate opasne boje!!!

husicelvir
15.08.2020, 14:25
Jel.moze pomoc oko casio cz 5000 kako da mu upisem boje jel ima neko semu bar za jednu boju i kako izgleda hvala unaprijed

cleaner
15.08.2020, 17:00
https://www.youtube.com/watch?v=qOBSApy63G4