PDA

Pokaži Full Verziju : Treba mi dobar bass za KORG PA 500 !!


sladjano
24.10.2009, 12:58
Svi fajlovi koji sam probao nisu nesto,naravno da ima ih dobri sto se tice boja,ali jedino me muci bass dobar bas nadjem ali preko razglasa kada idem on mnogo bljesti i nije ono kao sto treba da bude.ma mislim da je problem ne u bassu nego u onome sto i kako nasteluju na mixeru moj kanal.Ako neko zna da mi pomogne u tome hvala mu unapred....

Ace
25.10.2009, 00:23
Pa i ja dosad na pa500 nisam naisao na neku dobru bass boju al koristim fabricke i dobre mi se cine!
Tu je u pitanje i stvar ukusa al evo probaj Picked E. Bass 2 a na jedan kanal za ritam sekcije stavi St. Graphic 7EQ i namesti klizace potenciometre ovako
Prvi +0.00 Drugi +00.5 Treci +01.0 Cetvrti +01.0 Petti +10.5 Sesti +16.5 i Sedmi +15.0
pa pisi dal ti se svidja al reko sam to je stvar ukusa.
Nisi naveo koju mziku sviras i kakav bass ti treba, ako ti treba Juzni Vetar bass pisi ovde ili na MSN objasnicu ti i taj kako da napravis!
Uglavnom ovaj ekvilajzer efekt se koristi za bass pa isprobavaj sa parametre mozda dobies nesto dobro!
Ili ako ne te mrzi stavi neki RX bass pa u record mode podesi velocity za svaki ton i dobices neverovatan bass!
Pozdrav!

CraZyKORG
25.10.2009, 22:54
Druze,dobro ti kaze AceKORG,ali mislim da ti je lakse da na efekat A ostavis efekat sa brojem 52 "RewSmthHall" a na efekat B da stavis efekat boj 65 "Cmp-OD/HID" i onda na BASS u MENYu stavis,recimo da uzima 30 od 127 efekta,i videces koliko ce glasnije i bolje izlaziti. To je moj savet. Pozdrav.

alen248
25.10.2009, 23:48
Tesko da ces ikad na pa 500 imati dobar bas, pogotovo kad se spojis na razglas pomiri se stim jer korg bez sempla nemoze izvuci kvalitetan bas!

bogy
26.10.2009, 01:01
Ja sam bio napravio na moj Pa 50 dobar Bass i Kontru bez Samplova ali sam ga prodao

sinisa35
27.12.2009, 16:39
ne bih se bas slozio da se od fabrickog korga ne moze dobiti dobar bas.:-))evo primjer korg le obican finger bas samo DOBRO NASTIMAN SA STOPOM NA MIXERU:-)) http://www.youtube.com/watch?v=WFZFl1cL5Hk od ovog nema dalje samo smaranje sa semplovima.pozdrav

Ace
28.12.2009, 00:56
Dobar bass je semplovana bas gitara i naravno da se ne moze uporediti sa bass od fabricku boju pa koje god efekte da stavis. To je istina!!!
Al sad ljudi koje nemaju semplere moraju smisliti nesto. Moze da se dobije dobar bass od fabricke boje. Mozda je los ako ga uporedis sa semplovan, ali ako imas u obzir da je od fabricke boje onda moze se kazati da je dobar.
Ja koristim Picked bass 4, finger bass 2, i Finger E.bass i sve tri mi zvuce dobro

sinisa35
28.12.2009, 15:31
a sta mislite od cega yamahini rolandovi i korgovi inzinjeri dobiju bas koji stave u memoriju cipa u sintove koje mi zovemo ''fabricki'' basovi a ne sempl:-)))?volio bi da mi neko to objasni jer sam mozda neupucen.ako to nisu semplovi sta je onda???koliko znam semplovi nisu na fm klavijaturama npr dx yamahe i slicne a sta je sa rolandom x yamahom motif ili korgom tritom ili m novom serijom fabrickih boja jel to neka posebna sinteza poput fm ili su semplovi koje je proizvodjac ubacio???vjerovatno nisu semplovi ili grijesim:-)))

bogy
28.12.2009, 16:47
Ja to isto nerzumem pre smo svirali na Yamahi DX,V50 ili Kawai K1 i sada stavjamo iste te boje kao Sample u nase Klaviature i kazemo da su bolje

sinisa35
28.12.2009, 22:50
druze tesko je to shvatiti.od svih boja sa dx 11 ja licno koristim sempl samo 3 boje i nista vise.jedna cisto za improvizaciju kad mi zatreba slicna boja koju koriste Kristali u improvizacijama druga je tzv bambo kombinacija pluck i frulice koja lijepo zvuci zaista i treca je modifikovana verzija malo hard brasa ali ne kao solo boju nego u tercama kombinovan sa harmonikama i saxom i to je to.a bas tu sam studirao mnogo klavijatura i godina i na kraju bas sviram na sintu koji je izasao jos 97 godine i to malo sasvim uradjena fabricka boja a zavuci da hebe mater:-) traze basistu po bini kad cuju bend:-)))tako da pricu da fabricke boje nisu semplovi ne kontam uopste pa sta su onda ??cuda sa marsa:-)))?svi samo se smaraju mijenjaju traze ubacuju izbacuju misle da ce zvucati bolje kad na kraju ista stvar i sve nanovo a zasto?evo zasto.samo se traze semplovi i to gotovi u formatu koji imaju i samo ubace i konta se zavrsen posao.malo se polaze racuna o filtrima u sintovima o efektima nekim nepotrebnim koji su tu po defaultu i samo smetaju budze previse tako da npr sam bas zvuci ok ali dodjes sa bendom stopa i ostali instrumenti katastrofa.malo se zna dalje o samom sonundu prirodi zvuka o preklapanje frekvencija ponistavanju talasnih duzina raznih instrumenata.iz fizike se zna da ako dva talasa tj izvora zvuka iste frekvencije poklope se brdo i dolja da se talasi ponistavaju.e tu je problem.samo se budzi i budzi eq u plus sto vise i tako debeo bas debela stopa i na kraju nista od toga ne izlazi kako treba.ako se ide na deblju stopu bas se mora tanjiti tj rezati sub frekvencije ispod 50 ili 80 hz da bi svirao i nasao svoje mjesto u zvucnoj slici benda ili ako je bas predebeo stopa se mora tanjiti.znaci problem je u nepoznavanju sustine a ne u bojama i semplovima.stari korgovi imaju odlicne fabricke basove i noviji fingere i rolandi npr xp10 cak ima fantastican bas kad sam cuo covjeka na njemu kako mu zvuci bas u bendu usrao sam se a obican fabricki samo dobro nastiman i podesen na mixeru i u sintu odradjen kako treba.kad bi ga slusali na male kutije recimo studijske samog bez benda pomislio bi ''ovo bas daaaajjj tako tanko''ali kad dodje na razglas gdje su 15-ke ili 18-ke i podesis lijepo mixer i dodje stopa eeeee za ne povjerovati.eto to je to toliko za sad budite pozdravljeni raspisao sam se neki ce me sad poceti kritikovati ali nemam namjeru da nikome popujem bilo sta niti sam protiv icijeg misljenja samo iznosim i dijelim svoja iskustva.pozdrav

skoricnik
28.12.2009, 23:08
Dobar bass za Korg PA500? Picked el. bass 4 (za narodnjacke ritmove), i Finger El. Bass 2 (za zabavne).

Zbog cega?

Picked ima ostrinu, i dubinu (sto je, barem meni, vazno za "narodni" bass). Uz neki EQ ili AMP simulator moze da se napravi odlican bass koji podseca na zvuk koji izlazi iz gitare naseg basiste Durdulja.

Finger (samo ime kaze da je sviran prstima) je prava opcija za zabavnjake jer ne mulja, konkretan je, i opet uz neki EQ ili Amp simulator se moze dobiti jako lep zvuk.

Pozdrav

Ace
29.12.2009, 00:49
@sinisa35

"Fabricke boje" t.e. multisemplovi jesu semplove al su opste semplove da bi od njih mogao sklopiti povise boje. Primer bas gitara nije konkretna nego fale neke efekte, stimanja, LFO i sitne podesavanja. A kad pricamo za sempl na primer od Line6 bass gitara onda nema se sta stelovati, zvuci originalno pa ubija. Trebas dobro biti upoznajen sa akustikom da bi napravio od fabricke multisemplove bas gitaru koja bi zvucila isto kao sempl od ovaj tip bass gitare.