PDA

Pokaži Full Verziju : shure wh20 problem sa vokalistom


Enes-am21
24.10.2009, 00:06
pozdrav raja... mali problem je iskrsnuo... nabavio sam taj wh20, nije los, kad u obzir uzmem malu kolicinu novca koju sam dao za njeg...eh sad, probao sam na razglas da ga spojim kao sto sam dosad spajao sm58 mikrofon, i sve je uredu dok ne ukljucim tercu na vokalistu (na pa800)... kad ukljucim tercu, javljaju se neki divlji zvuci od kojih sam se prepao prvi put kad sam cuo... :rolleyes:
da li neko zna u cemu je problem, zasto se ovo desilo?? hvala unaprijed....

skoricnik
24.10.2009, 13:17
Kakvi divlji zvuci su u pitanju? Mozes li definisati? Da li se pojavljuju samo dok pevas sa harmony?

Pozdrav

Zlatek
24.10.2009, 13:25
@Enes-am21
Da, šta to znači -divlji zvuci-??
Pogledaj da ti gain nije previše pojačan, jer mikrofon ima več pretpojačalo tako da je njegov signal drugačiji (dosta jači) od običnog mikrofona!Moguče da zbog toga ide u cliping pa od tuda i čudni zvuci.Momentalno mi je to prvo palo na pamet, pa u svakom slučaju provjeri...

aleksandar72
24.10.2009, 23:03
@Zlatek...jer mikrofon ima več pretpojačalo tako da je njegov signal drugačiji (dosta jači) od običnog mikrofona!

a gde je to predpojacalo ugradjeno na WH20??...i ako ima cime se napaja?

Pozz

skoricnik
24.10.2009, 23:54
Mozda je kolega mislio na WH30 i fantomsko napajanje zbog kojeg svaki kondenzatorski mikrofon ima mogucnost da ima jaci signal od dinamickog.

Kao sto napisah, kakvi su to "divlji zvuci"? Da li hamonija peva iza tebe veoma cudne tonove? Ako je to tako, onda znaj da je slab gain.

Pozdrav

Enes-am21
25.10.2009, 01:30
jeste nikola...samo kad je ukljucen harmony, onda se to desava, neki cudni tonovi...to mi se sinoc desavalo na svirci...a danas je na drugoj svirci radilo sve kako treba...

Zlatek
25.10.2009, 12:24
@aleksandar72
Svi moji pjevaći več godinama koriste daljinske mikrofone i primijetio sam da su ti signali uvijek jači od običnih žičnih mikrofona.Da li je to baš doslovno pretpojačalo u ovome slučaju nije ni bitno, a ako je tada se nalazi u prijemniku i napaja se od tuda.

skoricnik
25.10.2009, 12:37
@Enes

Kako kopcas mikrofon u vocalist? Preko AUX na miksete ili direktno u ulaz? Ako kopcas direktno u ulaz, kazem, njegov signal je slab pa zbog toga hoce da brlja vocalist i to puno. Kopcaj ga preko AUX-a zbog jacine signala, da mozes da mu ga "das" na mikseti.

Pozdrav

aleksandar72
25.10.2009, 13:03
@Zlatek
Ovde je bilo rec o WH20 prikopcan direktno u Synth ;)

pozz

P.S.pojacavanja signala koji se desava tokom modulacije i nije tako bitan sto se tice kvalitet sounda,sto je signal linearniji to bolje....ali o ovome otvoricemo novu temu,da ne kvarimo Enesu post.

Enes-am21
25.10.2009, 13:37
@Enes

Kako kopcas mikrofon u vocalist? Preko AUX na miksete ili direktno u ulaz? Ako kopcas direktno u ulaz, kazem, njegov signal je slab pa zbog toga hoce da brlja vocalist i to puno. Kopcaj ga preko AUX-a zbog jacine signala, da mozes da mu ga "das" na mikseti.

Pozdrav

ajd objasnit cu ti na msn-u...