PDA

Pokaži Full Verziju : Kupovina semplera


doktor87
23.10.2009, 20:42
Interesuje me koji bi sempler mogao da povezem sa KORG X5D? Koliko se inace krecu takve aparature? Jel isplativo uzeti tako nesto ili da jednostavno skupim lovu i kupim Tr ???

vlaxxy
23.10.2009, 23:41
Pa buraz dozvoli meni da kazem koju...

Prvo da te pitam koliko ti je sredjen X5D?Ja imam modul X5DR i NX5R i ta dva modula sam
doveo do savrsenstva.Tako da koliko se sluzim sa TR-om toliko i sa ova dva modula.Naravno
da ne moze da zameni ni jedan sempl-Synth ali da se doterati da zvuci do bola.

Sempler se krecu vrednosti 2-5 X5D-a.Akai S3000XL do Triton Rack.Polazim od toga da prosecan X5D vredi nekih 150€.
Naravno da mozes svaki sempler koristiti na X5D.Synth ti svira ono sto mu ti naredis iz
semplera.

RadeKOKI
24.10.2009, 00:01
Interesantno pitanje, naime realno gledajuci s`neke mje strane kupovina modula kolko ima prednosti nekom tolko meni ima mana (nek se niko ne nadje uvredjenim samo cu izneti svoje stavove).

Kao prvo kao novi, neznam lupam sad npr. sint kosta 1500e a modul kosta 1300 e, kao novi znaci cene su priblizne medjutim vremenom gube cenu jer moduli su ranije imali prednost dugmetarcima jedan master i menja module ili ljudima koji rade u studiju njima naj vise jer sutne ga u rek i zavrsio je posao, medjutim u svirci je komplikacija sa njim ako nemas mesta na stalku treba da prilagodis stalak, da dodas neke nosace...ludorije..trista chuda, zatim midi kabel, pa jos kablova za rasglas...show zivi i sve to moras da prilagodis sa master klavijaturom u tvom slucaju je X5D. E sad meni to deluje mnogo komplikovano nekad sam koristio KORG T3 i dva modula TX81Z + U 220, to sve isprogramirati da se ne mesaju boje ili pomesati milion nekih boja da sve to kontrolisem preko T3 korga trajalo je danima, tako da razmisli. Meni je licno bolja investicija neki Triton LEskovac koji se krece od 500e pa navise nego 300 za modul meni je ti minimalna razlika i estetski je lepse na bini i mnooooogo jednostavnije za svirku uzivo, lakse je da na jednoj sviras nenzam solo na drugoj pripremas neke "linije", duvace..... more kombinacija ima u tom slucaju cak i dve klavijature mozes opet midi-em da povezes i da kombinujes kako ti volja :)

pozzzzdrav :D