PDA

Pokaži Full Verziju : roland e50 - card reader


grapac
22.10.2009, 13:54
Ljudi, potrebna pomoc. Pregledao sam sve postove gde se pominjao PCMCI card reader za e50. Izgleda da ga vise nema u radnjama. Jedino sam nasao varujantu adaptera PCMCI - usb 2.0, tj. da se stavi obican flash do 4gb. Da li bi to radilo?

Zlatek
22.10.2009, 14:34
@grapac
Ukoliko je adapter PCMCI na USB 2.0 mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema.Ista stvar kao i da je u adapteru bilo koja kartica.

makso68
22.10.2009, 18:10
Mene samo zanima zašto Roland,kao i ostali proizvođači,nije odmah ugradio taj card rider,nago ga posebno prodaju.Stvarno su najveće derikože,od svih proizvođača.Pozdrav!

vingula
22.10.2009, 18:52
Vjerojatno zato što ima više vrsta kartica...jeftinijih i skupljih,a vjerojatno su to mislili i za te adaptere ili čitače kartica ;)

Zlatek
22.10.2009, 19:34
@makso68
Potpuno si u pravu šta se tiče card adaptera.Stvar su mogli riješiti i malo drugačije ,a isto tako trebalo je voditi više računa da ako več rade novu klavijaturu da u nju ugrade i dijelove koji su u trendu, a ne da moraš tražiti razno razne adaptere i memorije po trgovinama koje to više nemaju na lageru i još te čudno gledaju zašto to još uopče trebaš.Ista stvar je i s memorijom za Roland Fantom G?!Predvidjeli su memoriju za koju neki nisi ni čuli?!

gega
22.10.2009, 20:01
@zlatek.
Roland e generacija ima opciju prikljucivanja Citaca kartice preko adaptera.
Ta kartica predstavlja externu memoriju.Jeste malo izaslo iz trenda imash pravo ali u doba kada su izashle te klavijature...ogroman napredak u odnosu na G seriju..;)
Sto se fantoma G tice,ima solidnu mogucnost ugradnje 512 MB Ram a i takodje USB prikljucak za Stik i jedan za Misha. Ne vidim tu nishta loshe:D

Zlatek
22.10.2009, 20:52
@gega
Potpuno mi je jasno čemu služi adapter -card na Rolandu.Stvar je samo u tome da klavijature i nisu toliko stare koliko su stari ti adapteri i problem ih je nabaviti.Druga stvar je opet Fantom G koji je još noviji od E serije, a od zadnjeg operativnog sistema ima mogučnost ugradnje ne 512 Mb memorije nego 1 Gb!Sada se samo postavlja pitanje gdje nabaviti taj 1 Gb memorije u jednom slotu?!Loše je to što u relativno nove klavijature ugrađuju zastarjelu tehnologiju!
Btw-imam i E-80 i Fantom G6 ,tako da znam o čemu govorim.
Pozdrav!

milanceshow
22.10.2009, 20:55
Tacno je sve sto kazete,ali sta je tu je......:(

Neznam grapac sta da ti kazem......
Jedino klavijaturu u ruke pa pravac radnja......i probas na licu mesta!

grapac
23.10.2009, 10:01
Ok ljudi hvala. Ako se ne snadjem, sledece nedelje cu verovatno kupiti adapter na USB, pa cu vam javiti

grapac
06.11.2009, 12:10
Problem resen.

Kupio sam PCMCI card adapter za SD karticu. Ipak sam nasao, kosta samo 641 din!
U Beogradu, Balkanska ulica, radnja za racunare. Kupujte dok jos ima

black87
29.12.2009, 18:28
Brate moze li broj te radnje na pp i reci mi kako ti radi sint sa njom?