PDA

Pokaži Full Verziju : m-audio interface, pa 80 - problem sa povezivanjem


gogspa80
21.10.2009, 16:02
kupio sam nedavno usb-midi interface m- audio, uno. instaliorao ga, i sada hocu nesto da programiram u cubase, ali da mi svira na pa 80, kada pustim, nasao sam instrument definition list za pa 50,60,80, stavio u program, i odaberem bubnjeve naprimjer - user 1, programiram neki beat, samo fus, dobos i bas, i pustim da ponavlja, i svako malo mi proguta neki ton, pa umjesto dobosa udari neki ton od klavira, i cesto zasteka sve na kompu... poludio sam, stvarno nemam pojma do cega je, ne bi valjda trebalo biti do kabla, jer to mu je namjena, a i nije bio bas jeftin... dali je iko imao ovakav problem, i imali rjesenja :)

saki
21.10.2009, 21:10
e sad drugo pitanje dali ti tvoj cubase original verzija ili neka probivanje verzija jer desavase to isto ako nije original program od cubase da se to desava ili cak da neki drajveri nisu dobro instalirani.

gogspa80
21.10.2009, 23:19
mozda je do drivera... a cubase je puna verzija, ali nije original :D :D, ali ne bi to trebalo biti to... ako je netko imao isti problem i rjesio ga neka javi :)

MusicAngel
21.04.2010, 15:36
Ne bi trebalo da je do kabla, mislim da je do tih instrument listi koje si ubacio... tu nesto ne valja kolko mi se cini...
Plus, moras na samoj klavijaturi da proveris na kom kanalu ti je koji instrument (General/Midi/output,input) i da to uporedis sa kanalima na trakama u Cubase-u. Ja to rucno namestim da output bude midi device i to je to...
A ne znam ni kako si povezao Usb-Midi interface, u klavijaturu guras u input output kabal i obratno... Jeste da zvuci glupavo al' proveri! ;)
A oce to i ako si povukao neki User Dk, i jos ako ga nisi sam pravio vec skinuo s neta ili sl, koji ko zna kako je pravljen i nema isti drum map kao fabricki korg bubnj. setovi. Jel si probao sa nekim fabrickim setom, ili nekom drugom bojom?
P.S
Koji operativni sistem koristis? Ja imam problem drugacije prirode sa mojim USB interface-om, Windows 7 ga konstantno blokira (jer kao reportuje probleme, code 43) ili imam problem sa USB portom, tj. nekompatibilnoscu maticne ploce sa ovim mojim Usb interface-om. Nemam midi Uno vec neki no name Usb-Midi koji je radio na starom kompu bez problema, i jos uvek radi. Da li je neko imao ovakav problem?
Izvinite sto postavljam novo pitanje u temi, da ne otvaram novu...

gevgelija
30.05.2010, 21:55
ovako PA80 ima vtoru verziju O.S. nabavi to jer razlika je ogromna vec povezanje sa PC ne sistemskog rada,obavi sve to pa onda reci dal si uspeo da konektiras a ovako sa stari O.S. nekako ne ide