PDA

Pokaži Full Verziju : Radni vek mikrofona


Milos_Ivkovic
17.10.2009, 22:55
Interesuje me ako neko iz iskustva zna da mi kaze posle koliko radnih sati mikrofon (u rangu "shure beta 58") pocinje da gubi na kvalitetu zvuka?

mimiki
18.10.2009, 03:49
ja nisam cuo za to da mikrofon gubi kvalitet zvuka...ali ajde...nek se iskusnije kolege izjasne...

Beethoven
18.10.2009, 06:10
Pod uslovom da se mrezica i sundjer redovno ciste, peru, brisu i ne ostavljaju vlazni, vek mikrofona je neogranicen. Mada, ako znamo da to mnogi retko rade, moze se desiti da mic "propada" s' godinama...Ubija ga vlaga, na glavi se talozi budj, zelenilo... :) Jel se gadi neko il da nastavim?...:) Na mic uticu i situacije "toplo-hladno" takodje... Cak kazu da neki ljudi imaju toliko "jaku" pljuvacku da prosto ubiju mikrofon za kratko vreme...To sam bas cuo od jednog mog prijatelja koji je inace serviser, ja mislio zajebava se, ma jok kaze, evo ga onaj ( i rece mi o kome se radi al ja zaboravio), nedaj mu mikrofon nikad...hehehe... Ubije ga na mesto posle jedne svirke... Al stvarno, ozbiljan covek ovaj moj frend, nije neki zajebant...

Savet: Bilo to ili ne, ne kupujte stare mikrofone... :)

P.S. Na opremu dosta utice i so koji se nalazi u vazduhu na primorju...Ljudi cesto prodaju opremu sa kojoj su radili na moru... Kazu da to stvarno ubija opremu (kutije, fadere na miherima, pojacala, mikrofone...). E, sad, u kojoj meri, to je diskutabilno...

Milos_Ivkovic
18.10.2009, 08:42
Hvala Beethoven!
Pitam zbog toga sto mi se sa AKG-om (koji je doduse nov placen oko 80e 2003.god.) upravo to desilo da je vremenom poceo da gubi cistinu zvuka, dok je od pre godinu dana postao totalno neupotrebljiv..Razmisljam o kupovini polovnog mikrofona pa sam zbog toga i postavio ovaj post jer neznam da li se i kod kvalitetnijih mikrofona isto to desava!?
Pozz

gokili
18.10.2009, 10:15
Gubi na kvalitetu zvuka kad ga ispustis....:D

Misa91
18.10.2009, 10:20
Ni ja nisam znao da mikrofon gubi na kvalitetu ako se ne odrzava! Ovom prilikom zamolio bih nekog od iskusnih kolega da malo objasni kako ocistiti mikrofon, koje sredstvo koristiti, da li treba skidati glavu, jel treba nesto iznutra cistiti...?!

Veliko hvala i pozdrav svima

zillavi
18.10.2009, 11:16
Savet: Kupis AKG C5900 i imas pravu stvar... Ako si vec navikao na AKG!!!

shtimerserviser
18.10.2009, 11:31
Poshtovani ! Zamislite mikrofon da je zvucnik,samo shto mu membtana dosta tanka ko celofan i radi suprotno,ali isto vibrira. Znaci: kondezacija, karmin, pad i radni sati uticu na kvalitet mikrofona.Pozz

gokili
18.10.2009, 12:22
A kako mislis da karmin dospe do glave mikrofona pored metalnog dela(mrezice)+sundjera?

nikolakg
18.10.2009, 12:38
Kako da dospe???Lako...ako nisi gadljiv,uzmi tako neki mikrofon pa ga malo rasturi i omirisi sundjer i mikrofon iznutra.....Pogotovo ovi mikrofoni koji se iznajmljuju.To svako "balavi",pocevsi od pevaca pa do raznih gostiju "pevaca".;)

svirac007
18.10.2009, 12:41
Ja imam SM58 star 26 god. koji i dan danas radi odlicno samo par puta mijenjana kapa.

Dospije karmin (guranjem mic. u usta) i pljuvacka,komadi meze (vecere) uzmi samo da je mrezica na mic. od nehrdjajuceg metala pa je pojedu te hemikalije od karmina itd. Svaki pjevac bi prvo radi svoga zdravlja trebao da ima svoj mic i da sto vise izbjegava da bilo kome daje jer po meni to dodje isto kao da jednom kasikom jede dvoje-troje. A skoro sam u raspravi sa nekom mojim pjevacima izrevoltiran reko da bi volio da dobije RAK svako pjevac koji zaradjuje kao i ja a nema svoj mic. Znam tonu pjevaca koji su sprcali po 20-30-40- godina pjevanja a nikad nisu baksuzi ulozili 100njak eura u sebe. pozz

Beethoven
18.10.2009, 12:44
Ciscenje je vrlo lako...Odshrafi se mrezica,izvadi sundjer, opere sapunom, ispere, osusi i vrati na mesto... Mrezica se ne pere, potrebno je samo ocistiti istu od prljavstine... Moze se i obrisati alkoholom...Narocito posle "nekog"...:)

Glavu nemate potrebe da dirate, do nje nista od ovih stavri ne dopire... To sto i na nju utice vlaga, tu pomoci nema...Ali, ako se mreza i sundjer odrzavaju redovno, glava manje strada.

Pozdrav.

vujanov
18.10.2009, 12:46
Moje dugogodisnje iskustvo kaze da ce kvalitetan mikrofon duze trajati ako ga ne ispustis, posle svirke odvrnes kapu i ostavis par sati da se provetri, ne dajes drugima, cuvas ga u njegovoj originalnoj sundjerastoj torbici-kutijici, koristis prekidac sa mikrofonskog kabla i cak je korisnoje navuci one sundjeraste navlake preko kape...Imam AKG D7 i SHURE BETA i nemam problema! POZDRAV svima

Beethoven
18.10.2009, 12:48
Navlacenje te sundjeraste kape preko mreze je jos gora varijanta... Mislim, navlacenje a ne skidanje...

Ona sluzi da samo eliminise vetar koji moze "shushkati" i samo se za to treba i koristiti...

Pozdrav.

Misa91
18.10.2009, 12:48
Hvala kolega Beethoven, nisam znao da se sme vaditi i prati sundjer, ali od sad cu svoj mikrofon redovno odrzavati!

mimiki
18.10.2009, 13:04
i ja imam SM58 jedno cetiri godine i padao je i sta nije sve radi ekstra menjao sam mu jednom kapicu jer se ova stara skroz izdeformisala...a sto se tice mikrofona pre 4god. sam takodje kupio neki stagg mikrofon koji je placen samo 2500din i uzeo sam mu samo metalnu mrezicu i mogu vam reci da radi savrseno za male pare i on je ispadao hiljadu puta(ne meni) i nista,a zvuk nema razlike od SM58 kad nastelujes sve lepo

shtimerserviser
18.10.2009, 16:22
Niko nije reko da mora karmin i ostalo da dodje do membrane mikrofona, vec da sa njim i ostalo, napuni mreza i zashtitni sundjer,pa nece moci glas da se primi onako kako kada bi bilo sve cisto.Zato i ce da dodje kako da je mikrofon i zaslabio.