PDA

Pokaži Full Verziju : swa 1501*srm 450


Dule Va
17.10.2009, 19:20
Znam da je provereno dobra sema ali me ipak interesuju iskustva.

Bokic
17.10.2009, 22:13
Ja ih imam. Meni zvuci dosta dobro. Svirao sam i na boljem ali istovremeno i skupljim.
Imam SRM450, Made in Italy. Neki kazu da ima razlike u odnosu na Kineske, a neki kazu da je isti zvuk i da se cak manje greju. Mozda treba proveriti. Ako kupujes novo, mozda bolje RCF kombinacija, Art322 sa subwooferom (zaboravih oznaku, ART 705, 905- valjda), barem su lakse kutije, pogotovo wooferi.

Dule Va
23.10.2009, 19:38
Koliko realno ta kombinacija pokriva?

Bokic
24.10.2009, 02:31
U principu, kad sviramo za preko 150-200,do 300-400 ljudi, nosimo jos dve kutije, ART3000 ili SRM. A ispod 200 ljudi - zavisi od sale.
Da napomenem da ne sviramo glasno, a i nikad mi gosti nisu trazili da se pojacam, eventualno da se smanjimo.;)
Samo u medjuvremenu sam vratio woofer-e. Ne zato sto su losi, nego sam se opet umorio od tegljenja. I opet iznajmljujemo opremu, sa montazom. SRM sam ostavio, zatreba uvek za nesto, makar za monitoring.

sinisa kg
14.07.2010, 15:23
Svojevremeno sam imao srm 450 i srs1500(to je prvi bas koji je isao uz ove satelite)i ta kombinacija je sjajno radila.Bas je izgledao drugacije nego swa 1501-imao je 2 bas refleks otvora napred i pojacalo pozadi je bilo upakovano drugacije-ravna ploca sa konektorima sa spoljne strane basa-verovatno se hladilo nekim tunelom sa unutrasnje strane kutije.Bas sjajan,nizak i odlicno izbalansiran sa satelitom,to je jedan od retkih razglasa koje bi i dalje voleo da imam.Samo da napomenem da sam od mackie firme imao swa 1801,sr1530,sa 1232,sr 1521,i fussion 3000 sistem pored vec navedenih kutija...:)

ella 85
07.12.2010, 10:16
ja imam 2 swa1801 i 2 srs1500 i 4 sr1530,imam osjecaj da su srs1500 i swa1501 skoro isto,dimenzije su cini mi se iste,samo otvor naprijed nije isti,srs basovi dobro gruhaju na bini,al cini mi se da skroz malo bacaju naprijed,tako da preporuka je za manji prostor,dobra stvar je sto nisu previse veliki oba stanu na zadnje sjediste lako

riba_72
08.12.2010, 21:05
samo jedna napomena velika je razlika između svih ovih kutija koje su ti kolege navele i ovih novih jer sad mackie ugrađuje nekvalitetnije zvučnike sto se može primjetiti u svirci mada ne baš mnogo na manjoj snazi koliko na većoj . Dosta su tuplje a njihov vijek trajanja je daleko manji jer ovi zvučnici nisu ni blizu rcf koje su ugrađivali prije i skupi su za taj kvalitet preporuk rcf.

aleksandar72
09.12.2010, 01:20
To je tvoje osobno misjenje,sa kojim se absolutno ne slazem!
imeno posedjivao sam sve 3 varijante, znaci SRM sa RCF komponentima, II generacija gde je EAW i SRM V2,znaci ne pricam bez veze...najbolje mi radi SRM II.
Manje greje,bolje resen limiter a razlike u akusticnom smislu..skoro i neprimetljive.RCF je u toj prici, mitologija...
U klasi gde se "takmici" SRM,je u svaki slucaj na vrhu...mislim na allround aktivne kutije,12" do nekih 600EUR.

ella 85
09.12.2010, 11:47
mi kad smo kupovali razglas slusali smo ovakve price,nove nevaljaju bla bla,i mi kupimo polovne sa rcf om dok su neki moji drugovi kupovali nove u radnji za isto love,i ja nisam primijetio ni po cemu da su nase kutije bolje od njihovih,sve u svemu mackie je po meni jedan od boljih izbora,pogotovo one kutije sa srednjim 6"

riba_72
21.12.2010, 15:09
razliku bi tek vidjeli kad ih iznesete vani a jasam ih probao vani pa sam zato to i napisao jer ove nove nisam čuo dalje od 10 metara pored rcf koji je radio uporedo sa njima.Kada sam ih ugasio nisam primjetio upšte da nedostaju u odnosu kad su radili u jedni i drugi barem toje moje iskustvo a ono hvala bogu nije tako malo.U zatvorenim prostorima je vrlo teško odrediti razliku jer tu dolazi do izražaja i način sviranja zatim štimanja koliko bend zna izvući max iz iz nekih kutija tako da lošije kutije mogu vrlo dobro zvučati.

aleksandar72
21.12.2010, 17:50
Ja licno ne bih svirao sa SRMom napolje(neovisno koji model),posto je to vise INDOOR kutija,koja normalno unutra bolje radi...zato je i predvidjena.
Cenim vase misljenje i ako se ne slazem....
Pozdrav

sinisa kg
24.12.2010, 12:44
Dobio sam 2 nove SRM 450 v2 ali nikako da ih probam-ovih dana-a kao sto i ime kaze-sound reinforcment monitor-to mu je i namena...Obozavam te kutije,i promenio sam ih u ogromno, broju i svih verzija-najbolje zvucno su radile prva serija(made in usa)-rcf i serija posle njih-isto...Nezaboravite da od vremena rada popusta centrator na bas zvucniku pa kutija dobija sve vise basa ali nekontrolisanog-i to treba uzeti u obzir kada se uporedjuju kutije ali sve u svemu moja preporuka...A za napolje je druga tema totalno:)

pedjajazz
03.01.2011, 13:46
Pozdrav Sinisa i sve najbolje u novoj godini,... Interesuje me da li ste probali nove srm450 V2 kutije i realno kakvi su vasi utisci, koliko su lakse od starih,....