PDA

Pokaži Full Verziju : Korg TR ili X50 ??


nostalgicar
17.10.2009, 12:47
Halo,
dvoumim se izmedju ova 2 synta,posto odprilike su slicne cijene do 700€,
a tu je i moja finansijska granica.
Aranzer mi je Yamaha Tyros 2,tako da bih Yamahu ovaj put zaobisao.
Razum mi govori da je TR zbog semplova bolji ali ....???
Volio bih cuti misljenje vas sa foruma,citao sam stvarno dobrih savjeta,
na drugim temama.
Pozdrav

P.S
OVIM PUTEM SE IZVINJAVAM ADMINISTRACIJI,NISAM ZNAO ZA TA STROGA PRAVILA
REPLIKE;NECE SE PONOVITI

vingula
17.10.2009, 12:59
90% njih če ti reč da kupiš TR-a...naravno zbog semplova,to ti je možda i cjeli odgovor na ovu temu.

mimiki
17.10.2009, 14:46
znaci upravo tako TR ti je bolji jer ima semplove a X50 nema,inace ostalo je isto kod njih isti tritonov modul u sebi imaju,jedino sto je X50 manji dosta i laksi i zgodniji za transport i lepsi i jeftiniji dosta,dobra je klavijatura ali ipak sam za TR zbog semplova!

makso68
17.10.2009, 14:57
Najdefinitivnije Korg TR,već su kolege rekli njegove tehničke prednosti,a X50 je u BiH 450 eura nov,dok je TR oko 700 eura.Po kvalitetu izrade i kvalitetu dirke su neuporedivi.X50 je,u tom smislu(a i svakom drugom),igračka u odnosu na TR.Mislim da smo ti pomogli da se odlučiš.Šta god izabrao,neka ti je sa srećom.Pozdrav!

Sejox
17.10.2009, 15:47
I u ovoj temi je ostalo nedoreceno,koja se muzika svira i da li je uopste
potrebna solo klavijatura koja ima sempler?
Da bi dobio adekvatan odgovor,mislim da postavljac teme treba da
malo pojasni svoje pitanje.
Ovako kako je pitanje napisano,odgovor je poznat,ali....
Da ne bi bilo nagadjanja drugar @nostalgicar treba da konkretizuje sta
svira(koja muzika) i da li mu je potreban sempler.

Pozdrav,

Ace
18.10.2009, 01:15
Pa ja kad ne znam neko sta svira a trebe mi ta informacija za odgovora, vidim malo njegov profil, teme koje je otvorio ili demo snimke ako ima i tako otkrijem.
Za naseg nostalgicara video sam da je trazio neke ritmove od serifa sto znaci da je on po narodnjake tako da i ja glasam za TR.
I mislim da je ova tema suluda sporedba! Ove dve klavijature su jako poznati i pricano je skoro u sve teme o njima. Kad bi svi napisali onda bi se svi forumasi izjasnili za TR i nije neophodno pitati kad klavijature cak nisu ni od iste klase.
Pozdrav!

mimiki
18.10.2009, 03:45
i ja mislim da ovde nema dileme ako imas pare TR u svakom slucaju jer je glupo pitanje svako ce reci TR jasno je,isto kao neko da postavi pitanje PA50 ili PA80;)

nostalgicar
18.10.2009, 08:13
DOBRO DRAGI MOJ KOLEGA,
AKO NEPISEM U MOM POSTU DA IMAM ARANZER TYROS2,ONDA BI MOGAO PREDPOSTAVIT DA MENI SEMPLOVI I NE IGRAJU NEKU ULOGU/512 MB IMAM MOGUCNOST UBACIVAT SEMPLOVE/.
AKO NISAM IMAO PRILIKU OSIM PREKO INTERNETA DA UPOREDIM OVA 2 POMENUTA KORG SYNTA NE VIDIM STA JE U MOM PITANJU GLUPO???
TREBA MI GORNJA KLAVIJATURA "BILO KAKVA ZA DESNU RUKU",
A NISAM IMAO PRILIKU DA IH ISPROBAM;PRIJE 18 MJESECI SAM PRODAO ROLANDA XP80,
TU SAM NAPRAVIO GLUPOST.
VALJDA JE SAD MALO JASNIJE MOJE PITANJE:
TRENUTNO JE MOJ BUDZET VEOMA SKROMAN 600-700 €;A POSTO SAM IZBACIO YAMAHU IZ KOMBINACIJE JER POSJEDUJEM T2,KORG MI JE OSTAO NA RASPOLAGANJU,A KOD
*************************** VIDIO DA JE X50-630€,KORG TR-699€,STO SE UKLAPA U MOJ BUDZET.
POZDRAV
P.S
I da vas zamolim zatvorimo ovu temu,nemam ja nista od toga da se na bilo koji nacin ubjedjujem dalje,replikama,i bilo cim drugim.
Osim toga dobijam non stop neke opomene zato sto ne poznajem dovoljno pravila foruma,
tako da cu se ja sam ispisati odavde!!!
Idem tamo gdje su pravila manje stroga i vojnicka
JOS JEDNOM POZDRAV SVIMA


Tri prekrsaja u jednom postu:

1. nepotreban citat
2. Linkovanje tudjih sajtova
3. Pisanje velikim slovima


I pored nekoliko prethodnik opomena Pravilnik nije procitan!!!

Tema ide u LOCK a ti postovani Kolega na jednomesecni odmor!!!

makso68
18.10.2009, 10:22
Čovjek je legenda,matere mi.Mi se trudimo da mu pomognemo savjetima,a on na nas viče(pisanje velikim slovima ovdje smatramo vikanjem).Nema problema,prijatelju,ako negdje postoji korisniji i bolji forum od ovog,onda ti želim svako dobro.Ali,čisto sumnjam da postoje muzičarski forumi bez pravilnika,a pogotovo sa ovoliko besplatnog materijala i korisnih svjeta.I ja sam par puta opomenut zbog kršenja pravilnika(u najvećem broju slučaja opravdano),ali to nije razlog za povredu tvoje sujete.Naprotiv,imao sam dosta koristi od ovog sajta,a trudim se da i ostale kolege sa sajta imaju koristi od mene.U prethodnim postovima si dobio najdobronamjerniji savjet od svih kolega,jer ako za iste ili slične novce možeš dobiti jednu od te dvije klavijature,onda je izbor,definitivno,Korg TR,jer u njemu imaš sve što i u X50+semplove.Dragi kolega,sujeta može čovjeka samo ograničiti u svemu i zato spusti malo loptu i druži se sa nama,kad smo ti već,najdobronamjernije,ponudili ruku.Srdačno te pozdravljam!

mimiki
18.10.2009, 13:08
i ja sam opiminjan cesto i nijednom se nisam naljutio...ajde nek ti je sa srecom...