PDA

Pokaži Full Verziju : Koju solo klavijaturu


alen248
16.10.2009, 21:46
Zanima me misljenje kolega koju solo klavijturu uzeti za oko 500-600 eura a po mogucnosti da nije korg jer sam malo razocaran u kvalitet izrade kod korga. Pozdrav

Sejox
16.10.2009, 21:56
Alene,neka ide ova tema.
Ali,kao i obicno,sigurno neces dobiti neki konkretan odgovor,iako si smanjio
izbor od tri vodeca na dva brenda.
Mislim,da si mogao i citanjem po forumu doci do odredjenog zakljucka,ali je
na kraju izbor tvoj.
Svi clanovi koji budu,eventualno,davali odgovore trebaju i argumentovati
zasto bas taj model.Inace ce biti samo bespotrebno pisanje.
I na kraju,samo konkretno,korektno i opusteno.

Pozdrav,

TomyCroSound
16.10.2009, 22:03
sve ovisi šta sviraš...
Ja sam razočaran u kvaliteti izrade kod Rolanda, G6 - bočne plastike su ajme.
A kod Korga X3, neće da se razbije, željezna kutija! M1 također.

Sejox
16.10.2009, 22:25
Samo da malo usmjerimo pocetak teme.
Covjek je,kao sto i vidimo iz njegovog posta napisao,da bi zelio da kupi solo
klavijaturu za 500-600 Eura a da nije Korg.
Da ne bi sada doslo do objasnjavanja zasto ne ta marka,drzimo se teme
i njegovog pitanja.
Dakle,pisite prijedloge za druge sintove.

vlaxxy
16.10.2009, 23:52
Posto vec imas Roland XP50 znas kakav je Roland i sta ima za 500€.
Ostaje ti Yamaha ali tu je izbor veoma mali za 500€.
Motifi su tek od 1000€ nagore.
Za koji smer muzike je potreban Synth?

vingula
17.10.2009, 00:23
Hm...čisto sumnjam da češ nač nešto konkretno za te pare,tj. neznam dal ti treba klavijatura koja čita semplove ili ti treba obična,a ovisi i za koju vrstu glazbe.

Ace
17.10.2009, 00:51
U demo snimke sam cuo da si narodnjak tako da trazis sempler za 500-600e a da nije korg. Mnogo si smanjio izbor inace svi bi ti preporucili korg ali fakt je da su nekvalitetne, sta da se radi ?!
Onda ti preporucujem kurzweil k2000, dobar sempler, polovni nije mnogo skup znaci ispunjava uslov cene i imas dosta setove u download sekciju. Mislim da sam ti dao dobar predlog! Pozdrav!

vingula
17.10.2009, 02:28
hm...neznam koliko se kreču Fantom Xa ili S serija,al mislim da su tu negdje,oba imaju po 512 MB rama,a tu ti stane mnogo semplova...ali problem je što se teško nađe neki set za njege,pošto sve moraš sam radit,znači sve semplove recimo sa Korga moraš konvertirat u Wav i onda ubaci u Fantoma,ili nabavi progam Fantom YASE pa si začas gotov ;)

makso68
17.10.2009, 10:37
Pa,ako već nećeš Korga TR ili Lee,za koje ne smatram da su loše izrade,ja bih ti preporučio Yamaha CS6X,koja je odlična klavijatura,a od prilike se uklapaš sa cjenom.
Ali,pošto već imaš Yamahin aranžer,na kojem imaš veliku paletu Yamahinih boja,ne bi bilo loše da razmotriš opciju solca druge firme.Prijedlog br.2 je Kurzweil K 2000,koji se može naći za te pare.

gnovako8
17.10.2009, 11:07
u svakom slucaju nebi kurzweila ja sam ga imao i to par komada mana im je sto zuji na razglas i ja to rjesim,ali opet malo bruji nekad.... uvijek bi za te pare uzeo korg le61 ili TR. e sad ti odluci jer to ce ti najbolje radit,a za te novce nemozes nista kupit da radi vrhunski jedino nesto bez semplova starije..pozdrav

TomyCroSound
17.10.2009, 12:16
Ajd ti napiši koji proizvođači dolaze u obzir...

Vule
17.10.2009, 13:25
Ne razumem smisao ovakvih tema?
Pitanje...sta da kupim za solo za 500-600 evra a da nije Korg?
...i to je sve od podataka koje znamo...niti za koju muziku je potrebna Klav,niti da li je neophodan sempler,gabariti itd...a vi kolege nagadjajte i nabrajajte a pri tome se Kolega postavljac teme ne oglasava da nam pomogne...:rolleyes:

...

gjoko
17.10.2009, 14:07
za te pare samo kurzweil k2000 (odlicna klavijatura).

alen248
17.10.2009, 16:40
Da da ode tema siroko, ali poenta je da ustvari nema klavijature u toj cijeni a da moze podmiriti zahtjeve ka npr Le ili Tr, sve ostale marke te klase su puno skuplje od njih. Neznam ali ipak ne preostaje nista drugo nego Le ili TR tako sam i pretpostavljao , a sto se tice muzike sviram uglavnom narodnu.

spasoje88
18.10.2009, 14:16
Slazem se sa kolegama koji su predlozili Kurzweil k2000! Odlicna spravica...Malo starija ali veoma zahvalna za bilo koju vrstu muzike iz razloga sto prima semplove a na forumu ima dosta kvalitetnog materijala.... I jos da dodam za te pare mozes dobiti i xp30, samo ne znam koliko ce ti on poboljsati svirku posto vidim da vec imas xp50!