PDA

Pokaži Full Verziju : Ploca KOrg PA 80 !!!


erinideoni
16.10.2009, 13:09
Zdravo kolege muzicari.Jel zna da mi kaze neko da li se mogu popraviti defekti na procesorskoj ploci na KORG PA 80 (cipovi.integrali..) ka o ovaj na slici ovde

Alix
16.10.2009, 13:23
Sad ako si siguran da je to problem matične ploče,kontaktiraj Korgov Service Department...Izpiši serijski broj i oznaku IC-chipa na slici,i pitaj ih za PART NUMBER ili za taj katalog...Znam da taj katalog imaju veći ovlašteni serviseri.I naručiš ga,posudiš od nekoga spajkalnu stanicu koja poseduje lemilicu na vrući zrak i sa mikro špicom,Odlemiš čiš,staviš nove,zalemiš i to je to...E sad jeli samo to kvar ili ne...Potražiš Korg PA80 Service Manual u kojem imaš napisane mjerilačke tačke,izmeriš vrednosti i kompariraš ih sa tabelama koje je Korg napravio...I tako ćeš najlakše da pronađeš kvar da bi kasnije mogo da konsultuješ kako do delova...Ja sam svoj snagator servisiro na ovakav način i nema bolje metode...Pozdrav!

KORGX5D
16.10.2009, 16:00
Evo ti prikaceni svi podaci za te chipove u PDF-u.

Unutra imas i firmu koja ih pravi sa svim kontakt informacijama, samo sto je firma u Engleskoj, ali vjerujem da mozes da to porucis od njih.
Doduse, ne rade vise ovaj XWM8716, ali cini mi se da je ovaj XWM8746 adekvatna zamjena (samo sam na brzinu pogledao).

Ako zapne sta, javi se na PP, pa vidimo sta se jos moze pomoci.
Dodato:
Nesto sam opet pogresno stisnuo, izgleda
Dodato:
Javi se na PP pa cu ti ih poslati!

erinideoni
16.10.2009, 17:53
Alix hvala ti puno pa ne zna,m sigurno da li je tu problem al meni se cini da jeste jel KOrg uopste ne startuje samo belo svetlo na LCD i nista ne radi nit'KOrgova poruka nit' nijedno crveno svetlo !!!