PDA

Pokaži Full Verziju : Kompijuter mi se pali sam


saleidaca
15.10.2009, 09:31
Kad iskljucim kompijuter nakon 15-stak minuta se pali sam i tako zadnjih 20-tak dana.Zna li neko da mi da neki savet kako to da sredim i gde se to steluje.Hvala i pozdrav svim forumasima

cvele
15.10.2009, 09:44
provjeri podesavanja u biosu

saleidaca
15.10.2009, 09:47
Hvala na odgovoru nisam najsigurniji da mogu to sam srediti.Pozdrav

yamahapassion
15.10.2009, 10:22
A, da nisu duhovi hehehe :lol:
Salim se malo kolega.... Moj ti je savet ako znas da reinstaliras windows uradi prvo to. Moguce da ce onda problem nestati. Ako ne znas onda lepo kod majstora, nema druge... Pozzz

saleidaca
15.10.2009, 10:23
Hvala na savetu

fable
15.10.2009, 10:34
Reinstalacija windowsa nece resiti ovaj problem jer se on nalazi u samom >BIOS-u !
Kolega ukoliko se ne snalazite sa kompjuterima onda Vam je i moj savet da ga odnesete kod nekog strucnijeg.
Ono sto treba uraditi je sledece:
prilikom paljenja kompjutera pritiskati tipku "delete" da bi se uslo u bios
zatim otici do "Power options" i spustiti se do "Wake On LAN /Wake On Ring" odabrati disable zatim pritisnuti "F10" potvrditi sa "yes" i problem bi trebalo da je resen.

saleidaca
15.10.2009, 10:36
Hvala najlepse probacu odmah pa sta bude,pozdrav.
PS:A koja je to tipka???

vazdagazda
15.10.2009, 11:00
Ako se samo sam upali to i nije neki problem,vjerovatno je prekidač oslabio,možeš na glavnom prekidaču odpozadi prekinuti napajanje i tad se neče više sam paliti.pozdrav

Marco7
15.10.2009, 11:15
Nije to do prekidaca jer mu se tacno pali na 15 minuta,samo treba u biosu da se iskljuci iz opcije za auto power!Odrade kao sto ti je rekao fable i nece biti problema!!!

saleidaca
15.10.2009, 11:21
Hvala momci na savetu sve sam odradio ali na kraju posle pritiska na F10 nema ono klasicno yes za potvrdu nego kao neka opcija Y/N.Jos mi je to ostalo i zavrsio sam .Zna li neko kako se potvrdjuje to jes.Probao sam i na slovo y i na N ali ne reaguje.

fable
15.10.2009, 11:26
odaberi "Y"

y= yes
n=no

ono sto ustvari treba da uradis ovim poslednjim postupkom jeste da sacuvas podesavanja izadjes iz biosa nakon toga ce se komp. restartovati i podici windows

vingula
15.10.2009, 11:35
Izvadi bateriju sa matične ploče i ostavi ju vani nekih 25-30 min. tako če ti se resetirati BIOS i vrača se na tvorničke postavke,tak' češ najsigurnije rješit problem.

fable
15.10.2009, 11:35
zaboravih da napomenem da nakon sto odaberes "y" pritisnes "enter" :)

saleidaca
15.10.2009, 12:34
Hvala Vam svima,to posle pritiska an yes me i bunilo ali sam slucajno pritisnuo enter i dobio sam to .Ali izgleda tu nije problem vec negde u C:.Hvala jos jednom pa cu videti sta mi valja ciniti.Veliki pozdrav svima i hvala na nesebicnoj pomoci.Sale

Ace
15.10.2009, 14:45
Prvo to sto je pocelo tako da se sam pali kompjuter sigurno nije nastalo od sebi! To jeste je u BIOS ali koliko sam cuo od druge koji su imali isti problem rekli su da su nastali od neke viruse koje deluju na BIOS a mislim da se dobiju iz internet kad nemas firewall. Trazi nekog tamo gde zivis koj se razume vise u kompjutere sredi ce ti problem a u medjuvreme raspitacu se po drugare kako se to resava pa mozda cu ti ponovo pisati. Skeniraj kompjuter od viruse ali vidi da ti je antivirus up to date

saleidaca
15.10.2009, 15:18
Hvala na javljanju i na savetu.Pozdrav Sale

Oratite paznju na PRVILNIK (http://www.yu-midi.com/forum/faq.php)!
Citirali ste bez preke potrebe!

cvele
16.10.2009, 13:28
C: i Windows nemaju nikakve veze sa paljenjem. Oni ne mogu upaliti racunar vec je BIOS taj koji to radi. Moguce je da je virus promijenio podesavanja u BIOSU. Probaj da BIOS vratis na fabricka podesavanja, ne moras vaditi bateriju kao sto je jedan kolega rekao vec imas tu opciju kada udjes u BIOS, potrazi malo. Ako to ne uspije i ne rijesi tvoj problem onda ces morati da uradis flash BIOSA tj. da izbrise ovaj stari i stavis novi a to bi ti preporucio da ti radi neka strucnija osoba jer ako ti to negdje zapne i nesto pogrijesis maticnu onda mozes da bacis u smece.

Alix
16.10.2009, 13:39
Uđeš u BIOS odabereš RESTORE FACTORY DEFAULT ili LOAD DEFAULT VALUES ili slično (ovisi od BIOS-A) i imaš mir...To da ti se pali TAČNO na 15min je SAMO BIOS i nema veze sa HDD...Izvadi HDD pa ćeš da vidiš da ti se ponovo pali...E sad ako nisi uvjeren da se pali BAŠ na 15min,onda ti se pravi negdje kontakt što ti ga pali...Najbolje proveri prvo simptome pa ćeš da rešiš problem...Pozdrav!