PDA

Pokaži Full Verziju : Prelude vs GW8 vs PA50


zeljko_mo
14.10.2009, 15:26
Dilema izmedju kupnje... vecinom vidjam po svatovima PA serije da sviraju, a posto i ja sviram, doslo je do komplikacije, jer mi hitno treba klavijatura sada (ostao sam bez svoje :( ) nisam sa lovom nesto dobar, maximalno do 700€ ... vidio sam na netu te tri, mogu se lako nac do te cijene, pa molim savjet za kupovinu... Unaprijed Hvala...

vlade92
14.10.2009, 15:57
od ova tri ako planiras svirati svadbe ja bih ti preporucio pa50 jer ga je najlakse srediti za takvu svirku (mada sa novim softverom mozes sređivati i gw 8), ali za pa50 na netu ima daleko vise materijala. sto se tice prelude tu ti ne bih preporucio jer je ona kao neka "kućna verzija" gw8 koja ima svoje zvucnike ali nema neke funkcije koje ima gw 8. znaci to je oko mogućnosti sredjivanja a sto se tice zvuka to je stvar ukusa ;)

Vule
14.10.2009, 16:41
Za prodaju sprava imate Oglase a za "ubedjivanje" PP...ovde je Kolega pitao sta mu preporucujete i zbog cega...drzimo se teme...hvala

makso68
14.10.2009, 17:28
Sa svojim obrisanim postom sam i preporučio kolegi,dakle,definitivno Roland GW 8.A ,zašto?Najbolje je da poslušaš kako zvuči u mojim demo snimcima.
Rolandinjos,nadam se da je sad post u redu.Pozdrav!

Vule
14.10.2009, 17:46
Svojim postom koji je obrisan si PONUDIO kolegi da kupi tvoj GW8 a ni jednim slovom nisi obrazlozio zasto mu preporucujes bas GW8 a ne KORG PA50 ili Roland PRELUDE,sto je Kolega i pitao...

Pravilnik je prekrsen,postovi su obrisani (ovoga puta bez sankcionisanja kartonima i uz javno obrazlozenje zasto je to ucinjeno,sto ubuduce nece biti praksa,sledeci put uz brisanje ide karton )...vratimo se na temu...hvala

nesaband
14.10.2009, 23:32
@avangardband
bez razmisljanja GW8.
sprava je sjajna i tek ce biti materijala za nju i od strane Bobana010 i od mene.ja sviram na gw8 i to je prva kljava posle rolanda G800 koja mi odgovara.pozz

Boban010
15.10.2009, 02:28
Roland Prelude takodje ima sve mogucnosti kao i GW8 i postoji u raznim verzijama Euro colection,Asian ..itd...Jedina razlika su zvucnici,dimenzije su iste,samo su smanjene velicine tastera odmah iznad klavijature.Vrlo je prakticna za razliku od GW8 jer nemoras da nosis slusalice ili za svaku sitnicu da palis ozvucenje kako bi nesto izmenio ili napravio.

grandia
15.10.2009, 07:02
tako je boki

a naravno da ne zaboravimo cenu, prelude kosta oko 200 evrica vise ...

meni vec dosta sa ono: "preporucim XX posto ima dosta da se skine ..."
pa i sta ako ima? ne znaci to automatski da je bolja sprava!? kako su poceli oni koji su frisko kupili te sprave kad ih jos niko nije imao? meni bi bilo sramota kad bi mi aranzer/sint zvucio original isto kao kod drugih ...

to nije npr. vise korg pa50 nego ludarija pa50 il kako se ti setovi zovu ..
treba drugih kriteriuma pa da se odluci kome sta potrebno.

pozdrav

mimiki
15.10.2009, 07:11
ja bih uzeo nov PA50 ili polovan PA60,prakticnije klavijature

zeljko_mo
15.10.2009, 14:19
hvala vam, odlucio sam PA 50 uzet... posto mi je kolega uzeo pa60, pa cemo se moc trampit za ritmove i boje... a naso sam ga jutros za 449.99€ novog :)iznenadio se pravo... hvala jos jednom

Vule
15.10.2009, 16:27
Cestitamo Kolega i puno para da ti donese...dakle ova tema moze da se...;)


LOCK!!!